Skocz do zawartości

MSI GTX 970 GAMING czy Asus Strix GTX 970


Recommended Posts

@wsde widze że jakaś połowa osób piszących o tej karcie nie ma zielonego pojęcia o czym mówi :DDD

 

fajnie się czytało :P

 

a więc odpowiadam na parę trudniejszych pytań

 

1. Backplate ma za zadanie zwykle usztywnić laminat karty oraz pomóc troszkę w chłodzeniu. No i fajnie wygląda, realnie nie ma to większego znaczenia.

2. Zacinające się wentyle mogą być wadą fabryczną, pare razy się spotkałem - karta jest absolutnie najcichsza ze wszystkich gtx 970

3. Generalnie GTX 970 jest na tyle mało prądożerną kartą że spokojnie te 8-pin starczy - Asus jak widać poszedł dalej bo obciął maksymalne natężenie prądu nawet na tym jednym 8-pin przez to prądu dostarczyć może mniej niż nawet referent... Realnie czy karta by miała 1x 8-pin czy 3x8pin dla przeciętnego użyszkodnika (czytaj takiego który korzysta z AC do 1500mhz) nie ma znaczenia. Niby taka jedna wtyczka to większy porządek w kablach ale ja np mam jeden kabel z dwoma wtyczkami ;)

4. Takie czepianie się - MSI ma ewidentnie lepsze osiągi OC niż ASUS - jak ktoś potrzebuje miliard faz to raczej do chłodzenia ciekłym azotem

5. To już jest przypadłość HDMI a nie karty - też się z tym spotkałem czy w komputerze czy na swoim lapku

6. hehe dobre - ja grałem na strixie na ultra 50-60fps

7. założe się że kolega miał świetnie wentylowaną obudowę !  oczywiście jak ktoś chce mieć niższe tempy to używa Evga precision/MSI Afterburner/innej czarnej magii i sam sobie ustawia krzywą wentylatorów

8. patrz pkt 3

9. piszczące cewki to wizytówka 970-siątki - chociaż zauważyłem że na różnych zasilaczach wydają z siebie inny dźwięk :D

9/10. far cry 4 generalnie ma problemy z płynnością i stutteringiem - a cs:go to chyba facet sobie jaja robi ;d

11. pod względem ciszy MSI > Asus

 

"-gneruje dużo ciepła do obudowy"

 

łał chłodzenie niereferencyjne generuje dużo ciepła do obudowy, no kto by pomyślał !

referenta stosuje się w małych obudowach bez dużych możliwości wentylacji

 

"przy wiatrakach na 100% dość głośna praca"

 

a na cholere dawać wentyle na 100%? to nie 980ti

 

na reszte nie odpowiadam bo to są jakieś żarty albo wady fabryczne :D

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz opisane dokładnie po co jest backplate.

 

gtx950_landingpage_workingfile-rev03_1.j

 

 

Zdjęcie nie działa.

 

@wsde widze że jakaś połowa osób piszących o tej karcie nie ma zielonego pojęcia o czym mówi :DDD

 

fajnie się czytało :P

 

a więc odpowiadam na parę trudniejszych pytań

 

1. Backplate ma za zadanie zwykle usztywnić laminat karty oraz pomóc troszkę w chłodzeniu. No i fajnie wygląda, realnie nie ma to większego znaczenia.

2. Zacinające się wentyle mogą być wadą fabryczną, pare razy się spotkałem - karta jest absolutnie najcichsza ze wszystkich gtx 970

3. Generalnie GTX 970 jest na tyle mało prądożerną kartą że spokojnie te 8-pin starczy - Asus jak widać poszedł dalej bo obciął maksymalne natężenie prądu nawet na tym jednym 8-pin przez to prądu dostarczyć może mniej niż nawet referent... Realnie czy karta by miała 1x 8-pin czy 3x8pin dla przeciętnego użyszkodnika (czytaj takiego który korzysta z AC do 1500mhz) nie ma znaczenia. Niby taka jedna wtyczka to większy porządek w kablach ale ja np mam jeden kabel z dwoma wtyczkami ;)

4. Takie czepianie się - MSI ma ewidentnie lepsze osiągi OC niż ASUS - jak ktoś potrzebuje miliard faz to raczej do chłodzenia ciekłym azotem

5. To już jest przypadłość HDMI a nie karty - też się z tym spotkałem czy w komputerze czy na swoim lapku

6. hehe dobre - ja grałem na strixie na ultra 50-60fps

7. założe się że kolega miał świetnie wentylowaną obudowę !  oczywiście jak ktoś chce mieć niższe tempy to używa Evga precision/MSI Afterburner/innej czarnej magii i sam sobie ustawia krzywą wentylatorów

8. patrz pkt 3

9. piszczące cewki to wizytówka 970-siątki - chociaż zauważyłem że na różnych zasilaczach wydają z siebie inny dźwięk :D

9/10. far cry 4 generalnie ma problemy z płynnością i stutteringiem - a cs:go to chyba facet sobie jaja robi ;d

11. pod względem ciszy MSI > Asus

 

"-gneruje dużo ciepła do obudowy"

 

łał chłodzenie niereferencyjne generuje dużo ciepła do obudowy, no kto by pomyślał !

referenta stosuje się w małych obudowach bez dużych możliwości wentylacji

 

"przy wiatrakach na 100% dość głośna praca"

 

a na cholere dawać wentyle na 100%? to nie 980ti

 

na reszte nie odpowiadam bo to są jakieś żarty albo wady fabryczne :D

 

Dzięki za odpowiedzi, wszystkie te komentarze skopiowałem z morele.net, oprócz tego co napisałeś to masz jeszcze jakieś konkretne zdanie o Asus Strix GTX 970? Da się tę kartę podkręcić? Napisałeś w tym temacie, że: w dodatku w asusie nie można nawet zmienić gpu vcore, co to jest? Napisałeś też, że karta MSI ma bardziej wydajne chłodzenie od Asusa, na czym to polega? Obecnie jaką masz kartę graficzną?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

obecnie mam gtx 980ti od inno3d :P ale asusa strix miałem przez pół roku.

 

Generalnie bardzo fajna i cichutka karta ale MSI lepsza bo 1. lepsza sekcja zasilania 2. bardziej wydajne chłodzenie i lepszej jakości wentylatory co się przekłada na - wyższe osiągi OC, niższe tempy i cichszą pracę :)

 

mojego asusa trzymałem gdzieś na 1480mhz i było stabilnie ale ewidentnie chłodzenie i sekcja nie pozwalały na więcej (throttling i już wysokie tempy)

 

DC2 OC Black o wiele lepszy - bardziej rozbudowany układ chłodzenia i laminat z asusa gtx 980

 

Mimo wszystko wybrałbym MSI - a jeśli zielony ci pasuje to poszukałbym w wersji 100ME

 

gdyby nie to że gdy kupowałem gtx970 szukałem jak najtaniej to kupiłem asusa, tak bym pewnie wziął MSI 

 

aha i jeśli chodzi o wydajność - dużo zależy od tego jak bardzo karta boostuje ale większość 970-siątek i tak pozwala na oc do ok 1500mhz więc żadna róznica :)

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...