Skocz do zawartości

Nokia N97 vs SE Xperia X10 który wybrać?


Recommended Posts

Miałem X10 przez tydzień i muszę powiedzieć że użytkuje się go bardzo przyjemnie. N97 miałem tylko przez jeden dzień. Na x10 lepiej się pracowało, ponieważ ma większy ekran i szybszy procesor. Fizyczna klawiatura nie jest zbyt wygodna w N97.

 

Najlepiej było by jeżeli kupiłbyś Samsunga Galaxy S. Jest to najlepszy smartfon. Jeżeli wybierasz z tych dwóch to bierz SE.

 

Przesiadając się z 3G nie odczujesz jakieś znaczącej różnicy. Nie ma sensu zmiany na w/w tel.

Link to post
Share on other sites

A będe z niego bardziej zadowolony niz z iphona 3G czy to zmiania nie warta świeczki? Czyli czy lepiej zostawić sobie iphona 3g czy SE Xperia X10. I jak jest w SE z wyświetlaczem? Rysuje sie czy jest tak jak w iphonie ze trzeba sie wysilić aby go porysować? I jak panel dotykowy ?

Link to post
Share on other sites

koles , mowisz ze i tak i tak bedziesz bral jakis telefon , my ci doradzilismy x10 , wiec po co sie nas pytasz czy on bedzie lepszy ?? bedziesz go mial to sam ocenisz , to subiektywna ocena , nie mozemy ci wmówić co ci sie ma podobac a co nie :]

fan apple powie c ze 3g milion razy lepszy a znowu ja i pewnie ekler ze x10 lepszy , ale tak jak mowie , sam zadecydujesz jak bedziesz go mial ^^

Link to post
Share on other sites

SGS? Haha... ta obudowa... koszmar.

HTC Desire HD? najlepiej :menda:

HTC Desire HD Haha... ta bateria... koszmar.

 

_____

Jeśli tylko te 2 do wyboru - SE. Jednak trochę kuleje pod względem wsparcia ze strony developerów, jak i samego SE (A2.1).

 

N97 - ani system, ani samo urządzenie mnie nie przekonuje. Mam nadzieję że to ostatni tak nieudany model tego producenta.

Link to post
Share on other sites

Chyba kpisz. Większość osób, które miały okazję porównać SGSa z innym hi endowym modelem powie Ci to samo. Niestety to wokół Was, fanklubu SGSa rośnie mit "pr0 eL0" tego telefonu.

 

Co do jednego mogę przyznać Wam, funboyom SGSów rację, że ma on na tą chwilę najlepszy układ graficzny wśród telefonów dostępnych na rynku.

Link to post
Share on other sites

FanBoyem nie jestem. SGS okrutnie mnie denerwował do niedawna, gdy nie było jeszcze porządnego, zmodowanego softu na 2.2. Teraz chodzi cud, miód i malina.

Obudowa - koszmar. Jednak do niczego innego nie mogę się przyczepić, nawet do GPSu który w moim egzemplarzu szybko łapi i dobrze wyznacza pozycję.

 

DHD - No przykro mi, bardzo intensywnie korzystam z telefonu i 1230mAH w telefonie z ekranem 4,3cala to zdecydowanie za mało. Nawet w recenzjach narzekają na baterię.

Link to post
Share on other sites

Daleki jestem od bycia fan boyem jakiegokolwiek telefonu(firmy) jako że nigdy zbytnio nie podniecałem się fonami(rozważałem także zakup desire) ale z tym koszmarnym ekranem, przereklamowanymi kolorami na s-amoledzie to trochę przesadzasz. Obudowa jest jaka jest ale przynajmniej tel. jest lekki, co podczas dłuższego korzystania jest na plus(np.z neta). Myślę że jak by można było dokupić obudowę z lepszego materiału kosztem zwiększonej wagi niewielu spośród użytkowników tego tel. by się na to zdecydowało.

 

edit.

kubbak Twoje spostrzeżenie odnośnie obrazu na amoledzie skłoniły mnie do poszukiwać i znalazłem to:

http://smartmobile.pl/htc-desire-vs-mot ... ne-piksele

 

Przyznaje racje, faktycznie groszek występuję, wcześniej go nie zauważałem bo patrzyłem na ekran ze zbyt dużej odległości (bądź wzrok już nie taki dobry)

Link to post
Share on other sites

Arek, nie mówię, że DHD jest idealny, ale przesadzasz z tą baterią. SGS ma raptem 270mAh więcej i ile dłużej będzie trzymał Ci pod pełnym obciążeniem? 15/20 minut? Stand-by wypada w tych telefonach podobnie.

Nawigacji w telefonie nie będę używał do momentu pojawienia się na Andka AutoMapy.

 

dante2kx dla mnie priorytetem jest jakość wykonania i materiały użyte do budowy. Te 50 gram więcej nie sprawia nikomu różnicy.

Co do ekranu - moim ideałem jest Retina z iP4, groszek z SGSa o nienaturalnych kolorach mnie odrzuca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...