Skocz do zawartości

Problem z pendrivem - "Przed użyciem... musisz go sformatować"


Recommended Posts

Hej,

 

Mam problem z pendrivem, nagle zaczął domagać się formatowania. Lecz zacznę od początku.

Jestem użytkownikiem w10, który bardzo utrudnia mi życie gdy chcę coś wydrukować gdyż żadna z moich dwóch drukarek nie chce z nim współpracować. Używam pendrive do przerzucania plików z stacjonarnego pc na laptopa i za pomocą niego drukuję potrzebne mi pliki.

 

Dzisiaj tradycyjnie wrzuciłem kilka plików do wydrukowania i podłączam pendrive'a do laptopa i otrzymuje komunikat dotyczący wymaganego sformatowania dysku przenośnego. Ten sam komunikat ukazuje mi się na komputerze stacjonarnym.

 

Problem w tym, że na pendrive są pliki których właśnie nie mogę sobie pozwolić na utratę. Macie jakiś pomysł jak odzyskać dane z pendrive?

 

Pendrive to Goodram Edge 3.0 64GB, nie pamiętam dokładnie ile ważą pliki znajdujące się na nim gdyż część z nich to już śmieci.

 

Tutaj screen z komunikatem:

http://images77.fotosik.pl/35/0056eee0baef0578.png

Link to post
Share on other sites

ahh czasem tak miałem
Ja osobiście odpalałem ubuntu, kopiowałem całego pendrive-a na dysk, następnie formatowałem pendrive ( z odznaczoną opcją szybkiego formatowania ) i zgrywałem wszystko ponownie 


Plus zawsze można użyć bardziej zaawansowanych narzędzie, do odzyskania partycji, lub plików ( mogę polecić 2 ulubione co działają na PW )
Ale pod UBUNTU wszystko powinno być widoczne, i nie ma sensu ich instalować 


Jak by nie były widoczne żadne pliki pod ubuntu, to pisz ( pomęczymy się z odzyskiwaniem wspólnie ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...