Skocz do zawartości

Płyta + procesor.


Recommended Posts

Witam chcialbym wymienic swojego 2600k nad skylake i7 6700k i potrzebowałbym do tego jakąś dobrą płyte gigabyte lub asusa tak do 7-8 stow. Zeby obslugiwała pameci DDR3 ponieważ 2 kwietniu kupilem 32 gb Corsair dominator i troche za nie dalem. Przez co brak funduszy na nowe pamieci.. Zastanawiam sie tez nad sprzedaza gtx 970 g1 i zmiany na gigabyte/asusa gtx 980 Ti jest sens? gram na FullHd 23-24 cale. Zawsze brałem wszystko z gigabyte ale ostatnio zauwazylem że Asus bardzo sie podciągnął. Co sądzicie o tych 2 firmach? 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zastanów się czy warto wydawać te kilka tysi na Skylake (procek, mobo,) jeśli faktycznie w grę wchodzą tylko gry - obecnie ta platforma jest kompletnie nie opłacalna do czysto domowych rozwiązań - chyba, że chcesz chwalić się kolegom i Cię na to stać - to Twój wybór.

Wydawać blisko 1700 PLN na procek gdzie w tym przedziale cenowym spokojnie miałbyś ew. nowe mobo i inny procek nie wydaję się rozsądne - no ale to nie moja kasa.

Poza tym nie wydaje mi się aby 2600k, szczególnie po OC dostawał zadyszki w czymkolwiek.

Przemyśl i rozważ sens owych zmian i zakupów, pamiętając że wydać kasę jest bardzo łatwo, a pogoń za nowościami nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi własnie tego potrzebowałem. Od polowy Listopada do Lutego w koncu bede mial upragniony urlop i czas na gry dlatego juz zakupilem Wiedzmina 3, Gta 5. I ccialbbym zeby wszystko chodzilo na full. Lepiej sprzedac karte i kupic 980 Ti? plus jakis dobry ssd? bo mam hybryde sagate momentusa xt 500 gb.

Link to post
Share on other sites
Dziekuje za odpowiedzi własnie tego potrzebowałem. Od polowy Listopada do Lutego w koncu bede mial upragniony urlop i czas na gry dlatego juz zakupilem Wiedzmina 3, Gta 5. I ccialbbym zeby wszystko chodzilo na full. Lepiej sprzedac karte i kupic 980 Ti? plus jakis dobry ssd? bo mam hybryde sagate momentusa xt 500 gb.

 

 

Na pewno zmiana karty na 980ti będzie lepsza szczególnie jeśli chcesz wieśka 3 na full detalach pewnie z hairworks.

 

SSD jak najbardziej da kopa (hybrydy były średnie jeśli chodzi o wydajność)

 

O procku już nawet nie piszę, bo nawet mój i5 2500k ogarnia wszystko bez najmniejszego problemu, a co dopiero i7.

 

 

Co do skylake przy obecnych cenach to dla mnie $kyfake.

Edytowane przez kubinek83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...