Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz trochę realokowanych sektorów ( ale wszystkie poprawnie, co widać na scanie ) to może w pewnym stopniu ograniczać wydajność ( bo głowica musi zaczytywać z sektorów zapasowych ), ale w dość małym stopniu patrząc po ilości. 

benchmark dysku wyszedł dobrze, nie ma skoków do 0 MB/s, czy problemów z czasem dostępu. 

Winowajcą może być parametr C3, bo niestety ECC działa dużo wolniej niż normalny odczyt i może powodować skoki w wydajności ( spróbuj odpalić grę na której się zacina i patrzyć czy wartość RAW przy tym parametrze wzrasta ) 

Link to post
Share on other sites

Znowu muszę przypominać o specyfice dysków Seagate. A konkretnie chodzi o wykaz smart z dysków tej firmy. Mianowicie wszystko na to wskazuje, że parametr C3 w tym modelu, też nie jest monitorowany. Jak i inne parametry jak: "01", "07" i świadczyć może o tym, astronomiczna liczba w wartościach raw(data). Już prędzej można dać wiarę wynikowi parametru "BC", chociaż i ten parametr zdarza się, żę nie jest monitorowany niektórych modelach.  Ale w tym modelu "BC" może być, ale i też nie musi monitorowane, i jak są problemy można wziąć pod uwagę. Co do skanu powierzchni, ten z HDTune nie jest do końca wiarygodny. I dokonuje się skan MHDD który wykaże czy są sektory z dłuższym czasem odczytu. Tym bardziej przemawia żeby zrobić skan MHDD, na fakt realokowanych sektorów, czy sektory przechodzą stopniowo w bad sectory. Jakby wykazało trochę sektorów o dłuższym odczycie, to może mieć wpływ na działanie, systemu programów.

 

@kokosnh, zauważ że dziwnym trafem parametry; "01" i "C3"  np. z HDTune mają dokładnie te same wartości raw. Co wydaje się nieprawdopodobne, żeby miały tą same dokładnie liczbę. A czego tak wykazuje, to już ,sam sobie odpowiedż, czy trafnie ocenisz to nie wiem. Nie mogę ujawnić, bo w innym przypadku powtórzysz ocenę, i możesz wprowadzić wbłąd.

 

Jeśli autor ma Windows 10, to właśnie otarło się mi, że ktoś miał problemy w grach na tym systemie. I jak powrócił do, nie pamiętam dokładnie , może Windows 7, to problem zniknął.

Edytowane przez golin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra moi drodzy forumowicze - dziękuje wszystkim bardzo za pomoc i stwierdzam: Zacinanie się BF4 i WOW'a było spowodowane jakimiś procesami ze strony Windowsa 10(aktualizacja, analizowanie dysków nie wiem co), w chwili obecnej gram i chodzi płynnie aż miło wczoraj nie mogłem się oderwać od gry w BF4 :) a na święta najprawdopodobniej SSD Cruciala będzie siedział u mnie w budzie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...