Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam złożyłem dopiero nowego PC skylake, GTX 970, 8Gb RAM i teraz mam taką zagwozdkę gdyż nie wymieniałem dysków HDD pochodzą one ze starych PC. Wczoraj zainstalowałem BATTLEFIELDA 4 i wg opinii powinno być na ULTRA około 100FPS, natomiast tak mi sie zacinał iż nie mogłem grac, podbnie World of Warcraft niby FPS jest około 90 ale skacze tak jak by nie nadązało doczytywać z dysku. Pytanie czy stary dysk może tak zamulać PC ?? dlaczego wcześniej na starym PC dysk tak nie zamulał ? Może wina Windowsa 10 wcześniej był 8.1 ?

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

SATA :(, może trzeba go porządnie sformatować tzn ja go sformatowałem przed instalacją Windowsa 10 ale może trzeba coś ustawić w biosie albo go jakoś inaczej wyczyścić czy przywrócić do stanu "sklepowego" nie wiem jakieś mapowanie czy czyszczenie pustej przestrzeni ??

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

ja stawiałbym na przytkany przewód od monitora, obraz dobrze nie dochodzi i przerywa. może być też że źle współpracuje procesor z katą graficzna - procesor generuje jedną klatkę a karta inną i jest konflikt, tak samo mogą być trudności w odczycie pamięci i nie mając nowych danych komputer podaje stare klatki na ekran i jest wrażenie jakby się zacinało

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że odnośnie kabla od monitora i nie współgrającym procesorem z karta graficzną to wg mojej opini to jest ok. Test w 3Dmark wychodzi normalnie ponad 9000 pkt na Firestrike. Ogólnie mówiąc FPS'y są jest około 100 w kazdej grze lecz i tak sie zacina  i dlatego podejrzewam stare HDD nie wyrabiające.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

ja stawiałbym na przytkany przewód od monitora, obraz dobrze nie dochodzi i przerywa. może być też że źle współpracuje procesor z katą graficzna - procesor generuje jedną klatkę a karta inną i jest konflikt, tak samo mogą być trudności w odczycie pamięci i nie mając nowych danych komputer podaje stare klatki na ekran i jest wrażenie jakby się zacinało

"Ekspert"...

Link to post
Share on other sites

dobra panowie to może inaczej czy istnieje możliwość abym coś zle podłączył lub miał ustawione w biosie coś nie tak jak należy?? Saty mam 3. 2x HDD + 1x DVDROM może jakieś inne konfigruacje kabli SATA albo same kable są złe ? Dodam że dysk 500GB z systemem mam podłączony do SATA1.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze od innej strony - czy to na pewno wina HDD?

 

1. Sprawdź, czy monitor czasem nie jest podłączony pod integre zamiast GTX 970. Możliwe że źle podpiąłeś kabel i pracujesz na integrze, wtedy nie dziwota że Ci się zacinają gry  :P

2. Sterowniki. Instalowałeś je wszystkie, włącznie ze sterownikami chipsetu? Sterowniki do grafiki poprawnie zainstalowane?

Link to post
Share on other sites

:) co do grafiki to jest podłączona pod GTX 970, Sterowniki od Nvidi najnowsze (wczorajsze) dla WIN10x64, Do chipsetu tez sterowniki zainstalowane z płyty DVD od MSI. Te gry sie zacinają ale w taki inny sposób taki jakby textury dopiero doczytywało z HDD niekiedy mam brzydkie tekstury dopiero po chwili wskakują ładne i ostre.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

i5 6600k @ 4.1Ghz

 

PPM na pasku zadań > menedżer zadań zakładka Wydajność i tam masz ile się odczytuje z dysku i jakie jest obciążenie. 

Spróbuj skopiować coś z dysku na dysk albo ściągnij jakiś discmark żeby ocenić jak jest słaby.

 

 

A tak naprawdę to stawiam na przegrzewający się procesor. Pod obciążeniem rośnie temperatura więc proc ogranicza wydajność, temperatura maleje i wraca do pełnej wydajności i tak dalej. Może sprawdzić OCCT (to jeszcze chodliwe jest)?

Link to post
Share on other sites

powiem wam ze odpalam BF4 gram i w sumie nie zacina, jestem zdziwiony czy faktycznie cos w tle W10 tak mocno może mnie chwilowo obciążyć ? 

 

PPM na pasku zadań > menedżer zadań zakładka Wydajność i tam masz ile się odczytuje z dysku i jakie jest obciążenie. 

Spróbuj skopiować coś z dysku na dysk albo ściągnij jakiś discmark żeby ocenić jak jest słaby.

 

 

A tak naprawdę to stawiam na przegrzewający się procesor. Pod obciążeniem rośnie temperatura więc proc ogranicza wydajność, temperatura maleje i wraca do pełnej wydajności i tak dalej. Może sprawdzić OCCT (to jeszcze chodliwe jest)?

Procesor zimny

 

Poniżej Screeny z HD Tune i CrystalDisc


http://zapodaj.net/72c86b17f4d4f.jpg.html

http://zapodaj.net/3fc9a32a11351.jpg.html

http://zapodaj.net/bfac338624171.jpg.html

http://zapodaj.net/71117a2546d2e.jpg.html

http://zapodaj.net/8531185013e8a.jpg.html

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...