Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz kilka "bad sektorów" i problemu z kablem, bądź zasilaczem ( parametr BC ) Zobacz na napięcia zasilania, wtyczkę czy nie jest obluzowana, i kabel SATA, czy nie jest przyciśnięty, zagięty itp. 

Musisz wykonać skan powierzchni, najlepiej programem bootowalnym typu MMHD  ( aby zobaczyć faktyczny stan dysku i miejsce bad sektorów ) 

Są sposoby na usuwanie "bad sektorów", zerowanie ( jest poradnik na forum ), ale wiązało by się to z kopiowaniem wszystkich danych na inny dysk i reinstalacją Windowsa ( bo ten sposób usuwa wszystko z dysku ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Link wygasł ze screena smart dysku. Więc będę tłumaczył z pamięci, co wczoraj jeszcze widziałem. Jak mnie pamieć nie myli, to chodzi o dysk Seagate. I często nie tylko przy parametrze BC, są astronomiczne liczby wartości RAW i tak jest w tym przypadku. Zagięty kabel zależy jak, nie musi oznaczać że jest uszkodzony. Parametr C7 ktory też dotyczy kabla nie wykazuje błędów, więc BC prawdopodobnie jest z tych parametrów danego modelu. Gdzie parametr nie jest przetwarzany / monitorowany i dlatego wysoka liczba, niezależnie czy jest dobrze czy źle. Jak nie ma problemów w użytkowaniu, żadnych złych objawów. To komunikat uwaga z programu, dotyczy raczej realokowanych sektorów, i sugestia aby monitorować czy liczba się nie będzie zwiększać. Skan MHDD wykaże, czy są sektory opóźnione, jako kandydaci do bad sectorów. Czyli przechodzenie stopniowe, sektora w bada od stanu z dłuższym czasem odczytu. Albo jak sektory są w dobrych czasach odczytu. To może nastapił wstrżąs w czasie pracy dysku , ze skutkiem powstania badów, ktore zostały realokowane automatycznie bez odczuwalnych złych objawów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli dobrze pamiętałem, i to co napisałem w poprzednim poście , podtrzymuję. Czyli dysk Seagae dany model, nie ma monitu w smart parametrów; 01; 07, BC, C3,. Co nie wyklucza ewentualnych problemów z tych parametrów, czyli utrudnia diagnozę z pozycji smart.

Zrób skan MHDD i się zobaczy.

Link to post
Share on other sites

Parametr BC i C7 się różnią ( jeden to przerwy w transmisji, drugi to błędy w transmisji, powód zwykle taki sam, bo kabel, ale ze względu na charakter mogą rosnąć nieliniowo ) 

Co do tych astronomicznych wartości przy dyskach Seagate to chodzi o "01" "07" "BE" "C3" i parametry "Fx" bo dotyczą dysków WD lub SSD 


Ok sprawdziłem konkretny model i rzeczywiście wygląda że parametr "BC" nie jest tu monitorowany ( ale to nie dotyczy wszystkich dysków Seagate z tego co widziałem ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tych astronomicznych wartości przy dyskach Seagate to chodzi o "01" "07" "BE" "C3"
"BC" też jest na liście jako niemonitorowane w Seagate, bo w cytacie "BE" dotyczące temperatury, nie jest w smart wartość raw jakoś specjalne istotne , jak program wykazuje temperaturę w stopniach.
Link to post
Share on other sites

Są wykazy w smart Seagate, że przy "BC" jest zero. A jak jest wykazywana astronomiczna liczba wskazuje na brak monitu. Chyba że wykazane w liczbie jednostkowej albo trochę większej, można domniemać na monit parametru.

Jak nie masz problemów w użytkowaniu, to kabel chyba nie jest uszkodzony. Ale jak jest ostre zagięcie, przetarcie, sciśniecie, lepiej wymienić. Bo wyprostowanie, ruszenie takiego kabla, może ujawnić uszkodzenie i nie doprowadzać do takich sytuacji. Miłego dnia :)

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...