Skocz do zawartości

[Sprzedam] Komputer składany do gier niemal nieużywany


Recommended Posts

Płyta główna: MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP

Procesor: Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150

HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10

Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA

Zasilacz: Cooler Master G450M

Obudowa: Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny

 

Komputer używany, części dobierane przeze mnie z pomocą użytkowników m.in. tego forum, montowane przez morele.net. Kupiony miesiąc temu, w pełni sprawny. PC jest jeszcze objęty gwarancją na 23 miesiące, zaplombowany.

Brak zarysowań na obudowie, posiadam wszystkie pudełka i papiery do podzespołów. Komputer nie był podkręcany.

Warty jest obecnie ok. 2700zł.

Bez problemu radzi sobie z najnowszymi grami na wysokich/full detalach. W Wiedźmnie 3 na full detalach bez hairworks wyciąga, w 1080p wyciąga bez problemu 30 fps, największy spadek jaki odnotował steam to do 26 fps. W GTA V na wysokich wszystko chodzi full płynnie w 60 fps. Powinien też bez problemu uciągnąć Fallouta 4. Sprzedaję go bo obecnie nie mam czasu i ochoty na grę.

Cena 2500zł do negocjacji.

Zdjęcia wysyłam chętnym na PW

Link do aukcji allegro:

http://allegro.pl/komputer-pc-skladany-do-gier-i5727590822.html

Edytowane przez HatchetmaN
Link to post
Share on other sites

 Tyle że to praktycznie nówka, plus cena jest do negocjacji. Gwarancję posiada.

BTW. CPU to 800, RAM 190

nie ma takiego czegos jak praktycznie nówka. Albo cos jest uzywane albo nowe koniec kropka. Tu ludzie często sprzedają kilku miesieczne podzespoły na gwarancji ze sporymi rabatami. realna cena tego zestawu to około 2100-2150zł.

Link to post
Share on other sites

...to tylko kwestia paru godzin aż wartość kompa w tym temacie zejdzie poniżej 1000 zł :rotfl:

Rozumiem że ty jako potencjalny kupujący kupił bys za taką cene jaką podaje autor ? to już jest PRODUKT UŻYWANY, mógł dopiero co go odpakowac, zawsze używany juz będzie. Samochód kupuje w salonie za 100 tysięcy i po przejechaniu do domu 100km również tyle będzie wart ? NIE.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że ty jako potencjalny kupujący kupił bys za taką cene jaką podaje autor ? to już jest PRODUKT UŻYWANY, mógł dopiero co go odpakowac, zawsze używany juz będzie. Samochód kupuje w salonie za 100 tysięcy i po przejechaniu do domu 100km również tyle będzie wart ? NIE.

Będzie wart niewiele mniej, plus porównanie od czapy.

Co do sprzedaży na części to nie bardzo mogę bo jest plomba, jak ją zerwę to po gwarancji

Link to post
Share on other sites

@Druid- chcesz powiedzieć, że wg. Ciebie dopóki sprzęt jest na gwarancji, to można go wystawiać w cenie nowych części ?  :co: 

Druga sprawa - święta racja, że "(..) towar jest wart tyle ile kupujace bedzie w stanie zaplacic (...)", co nie zmienia faktu, że autor wystawia ogłoszenie na forum komputerowym, gdzie ludzie "siedzą" w temacie. Dzięki ich komentarzom potencjalny kupujący jest poniekąd ostrzegany przed nabiciem w butelkę.

Link to post
Share on other sites

Każdy może napisać, że mało używany itd.

Jaką możliwośc weryfikacji ma kupujący? Żadną.

Zawsze kupując używany sprzęt istnieje pewne ryzyko, i jeżeli można w podobnej cenie kupić nowy sprzęt ze sklepu, to po co ryzykować?

 

Podobnie jest z telefonami na allegro.

Włączony żeby sprawdzić czy działa. Aż mnie bierze jak to widzę.

 

Nie mam nic do sprzedającego, po prostu albo coś jest nowe, ale nie. Jeżeli nie nowe, to wtedy należy odpowiednio skorygować cenę.

Link to post
Share on other sites

Autorze,nie zgłaszam żadnego ale,cena sprzedaży to twoja sprawa. Chcąc sprzedać taki zestaw ja wyceniłbym go następująco.W np. ceneo wyszukałbym minimalne ceny podzespołów,policzył i odjął 10-15%. Wydaje mi się,że wtedy to uczciwa cena,choć z drugiej strony cię rozumiem...:) Prawa rynku...


@kaczaj - Jak za nie zapłacisz to już nie jest nowe...:)

Link to post
Share on other sites

wszystko co kupiłeś i "rozpakowałeś" już staje się w tym momencie używane

Samochód w salonie który nie ma folii na siedzeniach też jest moim zdaniem używany

 

Przedmiot nowy jest zawsze zafoliowany zaplombowany i oprócz pracownika/maszyny w fabryce nikt inny go nie dotykał

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites

To jest może i głupie ale tak pojmowane przez kupujących. Jak staniesz się właścicielem czegoś w drodze kupna-sprzedaży ,to to coś nie jest już w pojęciu kupującego nowe.Nieważne ile używałeś.Dzieje się tak,ponieważ prawie wszystko możesz dziś kupić w sklepie (nie tylko w Polsce).

Link to post
Share on other sites

Każdy może napisać, że mało używany itd.

Jaką możliwośc weryfikacji ma kupujący? Żadną.

Zawsze kupując używany sprzęt istnieje pewne ryzyko, i jeżeli można w podobnej cenie kupić nowy sprzęt ze sklepu, to po co ryzykować?

 

Podobnie jest z telefonami na allegro.

Włączony żeby sprawdzić czy działa. Aż mnie bierze jak to widzę.

 

Nie mam nic do sprzedającego, po prostu albo coś jest nowe, ale nie. Jeżeli nie nowe, to wtedy należy odpowiednio skorygować cenę.

 

Choćby taką że na karcie gwarancyjnej widnieje data zakupu. Nawet jakbym grał dzień w dzień od rana do wieczora przez ten miesiąc to i tak ni byłby zbyt dużo używany. Ja sprzedaję sprzęt na którym nie dość że nie ma śladów używania to jeszcze nawet kurzu nie ma, do tego wychodzi tę parę stówek taniej niż kupić nowe części

Patrząc na ceny tych części na Ceneo i odejmując ok.10% ceny wychodzi mi ok.2280 zł.

Czyli oferta jak najbardziej opłaca się kupującemu. 

Część z was chyba naprawdę ma jakieś uprzedzenie do przedmiotów używanych i najlepiej to jakby były rozdawane za darmo ew. 1% ceny, niezależnie ile czasu były używane i w jakim są stanie.

Taka mała dygresja idąc waszą logiką nie ma nowych samochodów bo każdy przecież musi jakoś dojechać do salonu i jest testowany

Edytowane przez HatchetmaN
Link to post
Share on other sites

Będzie wart niewiele mniej, plus porównanie od czapy.

Co do sprzedaży na części to nie bardzo mogę bo jest plomba, jak ją zerwę to po gwarancji

 

Niewiele? 20%? Po wyjeździe z salonu - więc proszę nie rozbrajaj mnie.

 

 

a czy kupując auto w salonie jak wsiądziesz do niego to już jest używane czy jeszcze nowe?

 

jeżeli nim wyjedziesz z salonu to tak :)

 

Po co komuś kupić SPRZĘT UŻYWANY (nie ważne czy 30 czy 90 dni) jak może za 3% drożej kupić totalnie nowy? jak ma firmę to wziąć fakturę i odliczyć VAT?

 

 

Choćby taką że na karcie gwarancyjnej widnieje data zakupu. Nawet jakbym grał dzień w dzień od rana do wieczora przez ten miesiąc to i tak ni byłby zbyt dużo używany. Ja sprzedaję sprzęt na którym nie dość że nie ma śladów używania to jeszcze nawet kurzu nie ma, do tego wychodzi tę parę stówek taniej niż kupić nowe części

Patrząc na ceny tych części na Ceneo i odejmując ok.10% ceny wychodzi mi ok.2280 zł.

Czyli oferta jak najbardziej opłaca się kupującemu. 

Część z was chyba naprawdę ma jakieś uprzedzenie do przedmiotów używanych i najlepiej to jakby były rozdawane za darmo ew. 1% ceny, niezależnie ile czasu były używane i w jakim są stanie.

Taka mała dygresja idąc waszą logiką nie ma nowych samochodów bo każdy przecież musi jakoś dojechać do salonu i jest testowany

 

2280 to nie 2500 to po pierwsze...

 

po drugie zestaw szału nie robi... te "2280" a ja bym bardziej oscylował na 2200 to cena części - które np. mi by w zestawie nie pasowały. jeżeli miałbym zrezygnować z zasilacza jaki bym chciał, marki ramu itp. to od rynkowej ceny części przy cenie zestawu chciałbym coś urwać.

 

dla mnie realna cena za zestaw to 2000-2100 a na części 2200 przy dobrym wietrze 2300.

Link to post
Share on other sites

Niewiele? 20%? Po wyjeździe z salonu - więc proszę nie rozbrajaj mnie.

 

 

 

jeżeli nim wyjedziesz z salonu to tak :)

 

Po co komuś kupić SPRZĘT UŻYWANY (nie ważne czy 30 czy 90 dni) jak może za 3% drożej kupić totalnie nowy? jak ma firmę to wziąć fakturę i odliczyć VAT?

 

 

 

2280 to nie 2500 to po pierwsze...

 

po drugie zestaw szału nie robi... te "2280" a ja bym bardziej oscylował na 2200 to cena części - które np. mi by w zestawie nie pasowały. jeżeli miałbym zrezygnować z zasilacza jaki bym chciał, marki ramu itp. to od rynkowej ceny części przy cenie zestawu chciałbym coś urwać.

 

dla mnie realna cena za zestaw to 2000-2100 a na części 2200 przy dobrym wietrze 2300.

 

Ram jest dobrej firmy, komputer radzi sobie świetnie bez problemu. 

Zasilacz w nim, z perspektywy czasu trochę przepłaciłem ale jakoś nie żałuję. Przynajmniej mam pewność że podziała on jeszcze przez długi czas

Sprzedałem go za 2200zł po negocjacji z klientem. Ta twoja realna cena to takie głupie zaniżanie czegoś co jest warte więcej. Komputer nie miał jakoś szczgólnie zużytych części nowy taki to koszt ok. 2700 zł na morelach więc -500 zł to uczciwa cena. Nie widzę powodu by sprzedawać go za -700zł. I jeśli dla ciebie 500zł to 3% ceny to polecam wrócić do szkoły na matematykę.

Ba nawet te 200 zł to nadal nie 3%

Link to post
Share on other sites

Ludzie, ja rozumiem, że każdy chce kupić jak najtaniej, ale może nie próbujcie być tak opiniotwórczy, bo na przykład dla mnie komputer używany parę dni jest jak nowy. Praktycznie na pewno nie odbiję się to w żaden sposób na jego eksploatacji,a poza tym - jest gwarancja. Niech każdy sam przekalkuluję czy chce zaoszczędzić ~400zł za to że ktoś sprzęt wcześniej "rozdziewiczył" Skoro ktoś chce kupić komputer za ponad 2k na pewno coś tam kuma z tego zakresu i wasze heroiczne uświadamianie, że się nie opłaca i tak idzie na marne. Co do telefonów otwartych w celu sprawdzenia/obejrzenia, dla mnie, gdybym miał kupować taki telefon traktowałbym go jako nowy. A że parę dyszek taniej to tylko plus. Nie każdemu panicznie zależy na tym żeby jako pierwszy zerwać plombę :D Co do samochodu. "Póki na jeździe próbnej zrobił 1000km jest nowy, ale jak zrobił 2km do domu to jest używany" to sorry, ale tu już wchodzą jakieś magiczne bariery i wyznaczniki tego co jest nowe a co używane, bez kierowania się rozumem. Zresztą niech każdy tą kwestie interpretuję po swojemu.

 

Poza tym, gdyby chciał sprzedać tego kompa za 500zł to szaleńczo byście go uświadamiali żeby tego nie robił, czy pierwsi byście polecieli kupić? Przecież sam by się wtedy nabił w butelkę jak to ktoś wcześniej pięknie napisał :D

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...