Skocz do zawartości

Awaria przy włączaniu PC


Recommended Posts

Witam.

 

Wydaje mi się, że temat wstawiam we właściwym miejscu.

 

Mam problem z komputerem. Mianowicie po modernizacji/wymianie podzespołów w pc, zaczęły się problemy. Co drugie włączenie komputera kończy się fiaskiem. W momencie gdy wciskam POWER, dioda na przycisku nie świeci się. Zasilacz, procesor startują, ale obraz nie ładuje się na monitorze. Pozostaje mi jedynie wyłącznie zasilania. Jeśli przy 2giej próbie jest to samo, to już za 3 razem nie startuje nawet zasilacz. Wtedy wyłączam zasilanie na jakiś czas( 15minut). Poźniej komputer 

włącza się. Ale jest ewidentnie jakiś problem. Myślałem, że to karta graficzna, ale wyjąłem jąi na zintegrowanej też był problem. Z HDD też po wymianie na nowy ssd wystąpił ten sam problem. Nie wiem, czym jest spowodowany problem...Czyżby zasilacz? W sumie jego wentylator się kręci, więc też chyba nie. 

Dodam, że jak już się komputer włączy, to chodzi bez zarzutu. 

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników ode mnie.

 

Konfiguracja PC:

- płyta msi-h61m-e33-s1155-h61

- procesor i3-2100

- pamięć ddr3-4gb-goodram-9cl-gr1333

- karta graficzna gigabyte-radeon-hd6870

- ssd plextor m5s 128gb

- zasilacz-xfx-550w-ts-core-80-psu

 

Pozdrawiam

Mateusz 

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na zasilacz / płytę główną - jeśli nie ma obrazu w czasie POST to sterowniki nie mają tu nic do rzeczy.

Pożycz zasilacz od kogoś i sprawdź. Sprawdź ( gdy już wystartuje) czy masz najnowszy BIOS - może pomoże wgranie nowego ( kiedyś miałem taki przypadek z pamięciami ram, 2 kostki działały, a z czterema już nie. Po zmianie biosu ruszyło.

PC Speaker jakieś dźwięki wydaje z siebie jak nie ma obrazu?

Edytowane przez BeeDead
Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na zasilacz / płytę główną - jeśli nie ma obrazu w czasie POST to sterowniki nie mają tu nic do rzeczy.

Pożycz zasilacz od kogoś i sprawdź. Sprawdź ( gdy już wystartuje) czy masz najnowszy BIOS - może pomoże wgranie nowego ( kiedyś miałem taki przypadek z pamięciami ram, 2 kostki działały, a z czterema już nie. Po zmianie biosu ruszyło.

PC Speaker jakieś dźwięki wydaje z siebie jak nie ma obrazu?

Nie ma żadnych dźwięków. Tylko słychać wentylatory od procesora i zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Dopiero odpisuję, gdyż wcześniej nie miałem czasu.

Wymontowałem pamięć ram i po włączeniu pc nie było żadnych dźwięków. Komputer restartował się po paru sekundach i tak w koło. Obrazu oczywiście nie było. 

Pożyczyłem od znajomego pamięć: KVR13N9S8/4 i po zamianie z moją efekt był ten sam...startował tylko procesor i zasilacz, karta graficzna nie( ale ją wykluczyłem bo na integrze to samo było).

To może płyta główna, skoro na innej pamięci jest tak samo?

Co do postu wyżej- modernizowałem praktycznie wszystko, oprócz obudowy i hdd( ale na nowym ssd także jest lipa). A obecną konfigurację wymieniłem w pierwszym poście.

Obecnie jest tak, że po 2,3 nieudanych próbach muszę wyłączyć pc od zasilania, poczekać z 10/15minut i liczyć że następnym razem się włączy.

Link to post
Share on other sites

Winna może być płyta lub procesor. Moższ to zweryfikować w jakimś serwisie lub metodą prób. Pożycz procesor pasujący socketem i zainstaluj i sprawdź. Swój procesor zamontuj na płycie obsługującej takie procesory i tez sprawdź. Będziesz miał odpowiedź, który z tych podzespołów jest wadliwe. Płytę obejrzyj dokładnie pod kątem nietypowych przebarwień i spuchniętych kondensatorów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Odświeżam temat, gdyż po wielu próbach samotnego sprawdzania części, pojechałem do serwisu. Na innym zasilaczu komputer włącza się normalnie i chodzi bez zarzutu....

Niestety ceny jakie serwis wystawił za wymianę zasilacza, są zaporowe, że aż wstyd tu pisać.

Do sprzętu opisanego w 1 poście, moglibyście podrzucić jakieś propozycje? Czy coś poniżej 200zł znajdę godnego uwagi?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...