Skocz do zawartości

Płyta głowna 4670k + ssd(?) lub 4790k 2k


Recommended Posts

Skoro chcesz ryzykować to zrób tak. Tylko nie pisz później że ci źle doradziliśmy.

Eh, napisałeś to tak jakby mi miał od razu komputer wybuchnąć po tym jak wsadzę DDR3 xD

 

Koniec końców decyduję się na 4790K.

 

Prosiłbym abyście napisali mi 2 konfiguracje:

 

Lepszą, droższą płytę pod LGA1150 Z SLI 8x+8x

 

Płytę LGA1150 SLI 8x+8x + SSD - fajnie by było jakby miała UEFI i jakieś możliwości podkręcania, o ile to będzie możliwe

 

Budżet: do 700zł +/- 50 zł

Link to post
Share on other sites

 

 

Pogrzebałem troszkę w sieci i ku mojemu zaskoczeniu są płyty, które oferują sli 16x 16x https://cenowarka.pl..._x16/x16#xf_top  W świetle powyższego, przepraszam i stwierdzam, że takie płyty na z97 istnieją.

 

 

Najdrozsze plyty Z97 maja tzw. mostek PLX ktory pozwala np. podlaczyc 3 nawet 4 karty Nvidi ktore wymagaja lacza min x8 ,jakis myk programowy, za pozno jest nie chce mi sie szukac , a kazdy moze sobie znalezc.

 

 

 

Jest to możliwe dla haswell-E tylko na płytach X99.

W zasadzie tak , ale nie  w polaczeniu z i7 5820k.  

Link to post
Share on other sites

Najdrozsze plyty Z97 maja tzw. mostek PLX ktory pozwala np. podlaczyc 3 nawet 4 karty Nvidi ktore wymagaja lacza min x8 ,jakis myk programowy, za pozno jest nie chce mi sie szukac , a kazdy moze sobie znalezc.

 

W zasadzie tak , ale nie w polaczeniu z i7 5820k.

najdroższe płyty, a najtańsze?

1. Kompletnie w tej wersji pojemnościowej nieopłacalny.

2. Nie MX100 tylko MX200.

Jaki więc dysk SSD byś polecił za 250-300 PLN? Może juz na m. 2, cenami zdaje się niewiele się różnią.

Znalazłem taki http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-premier-pro-sp900-128gb-sata3-asp900ns38-128gm-c-650778/

Co o nim sądzicie?

Edytowane przez olokos
Link to post
Share on other sites

Procesory na podstawki mainstreamowe (115x) oferują połączenie 16 linii pcie (i ani jednej więcej) ~~ 16GB/s

 

Mostek PLX dostaje taką przepustowość, podwaja liczbę linii i  zarządza dostępem do zasobów dla poszczególnych kart (minimalizując opóźnienia które taka zabawa wprowadza).

Link to post
Share on other sites

 

 

Co o nim sądzicie?

 

W żadnym razie! Syf na SandForce.

 

Do 300 zł najsensowniejszym nośnikiem będzie Plextor M6S, jednak za stówę więcej masz już Crucial'a MX200 250GB, który nie tylko jest dwukrotnie większy, ale również zauważalnie szybszy i stanowi obecnie najrozsądniejszy zakup jeśli chodzi o SSD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...