Skocz do zawartości

Płyta głowna 4670k + ssd(?) lub 4790k 2k


Recommended Posts

Witam,

 

Mam do wydania 2000zł, ew 2200

 

Obecny zestaw 

GTX 970

Superflower golden green 750W

12GB DDR3 @1600MHz CL9

Kilka HDD

 

Głównie służy do gier.

 

Potrzebuję procesora i płyty, ew. SSD

 

Tutaj nie jestem pewny czy wziąć

4790k i płytę główną

4690k, płytę główną i SSD

 

Prosiłbym abyście podali mi jakieś propozycje płyt głównych i SSD

Płyta główna koniecznie musi obsługiwać SLI 16x + 16x, gdyż w przyszłości zamierzam dokupić kolejnego GTX o ile będzie to potrzebne. Zamierzam podkręcać procesor.

Link to post
Share on other sites

x8 x8 jak najbardziej chciałem ułatwić sobie życie w poście nad Tobą stąd te 2x 8x - miało znaczyć dwie karty w trybie x8 x8 lol

 

edit

pierwsza tabelka porównanie chipsetów

 

http://www.anandtech.com/show/8557/x99-motherboard-roundup-asus-x99-deluxe-gigabyte-x99-ud7-ud5-asrock-x99-ws-msi-x99s-sli-plus-intel-haswell-e

Edytowane przez greedycat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Używana przez 5 MC. Gwarancja jeszcze 31 MC

 

Odwrotnie. Gwarancja na 5 miesięcy, używana przez ponad 2,5 roku. 


 

 

w przyszłości zamierzam dokupić kolejnego GTX o ile będzie to potrzebne.

 

Przerabiałem plany CF/SLI kilka razy. W moim przypadku zawsze kończyło się sprzedażą starej karty i zakupem nowej i szybszej. Jeśli masz wydawać pierdylion PLN na mobo to taka zabawa kompletnie mija się z celem.

 

BTW - do SLI w zupełności wystarcza PCI-E 3.0 x8;x8. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Inwestycja w i7 pod zestaw do gier nie ma sensu. Tutaj jedyny słuszny wybór, to i5 4690K / i5 6600K. Z SSD spokojnie wystarczy BX-100 250 GB. Możesz też właśnie pokombinować z 1151 zostając przy obecnie posiadanych pamięciach

 

AsRock Z170 Gaming K4/D3 Fatal1ty + 6600K to koszt ~ 1700 zł. 350 zł za SSD i wsio. 

Link to post
Share on other sites

Inwestycja w i7 pod zestaw do gier nie ma sensu. Tutaj jedyny słuszny wybór, to i5 4690K / i5 6600K. Z SSD spokojnie wystarczy BX-100 250 GB. Możesz też właśnie pokombinować z 1151 zostając przy obecnie posiadanych pamięciach

 

AsRock Z170 Gaming K4/D3 Fatal1ty + 6600K to koszt ~ 1700 zł. 350 zł za SSD i wsio.

6600k z ssd i płytką w moim budżecie? To mi się podoba, jednak ta płyta, którą podesłałeś nie obsługuje SLI :(...
Link to post
Share on other sites

A będziesz robić SLI ? Można wrzucić coś z obsługa SLI ale to już będzie na DDR4

Chciałbym mieć tą możliwość, żebym już miał naprawdę zestaw przyszłościowy na lata, najpewniej najsłabsza będzie grafika, wtedy dołożę drugą. Nie ma płyt 1511 w rozsądnej cenie z obsługą DDR3 i SLI? Urwa, naprawdę zastanawia mnie dlaczego w ogóle istnieją płyty z CF a bez SLI...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...