Skocz do zawartości

W poszukiwaniu idealnego MMORPGa....


Recommended Posts

Również borykam się z podobnym problemem, głównie nastawiałbym się na ciekawe PVP( niesamowite było moim zdaniem w 12sky, nie wiem czy ktoś kojarzył ale masa tych walk na różnych płaszczyznach lub jak wbieganie na mapę dla 3 nacji i możliwość dropu mounta bo zabiciu enemy, świetna sprawa! ) . Nie wspominając o Heo, kiedy to każdy się zbierał na 23 bodajże i krew się lała . Niestety już do niej nie wrócę, wiem, że jest też część 2 ale również odpada. WoW ze względu na abonament niestety dyskwalifikacja. W Tere grałem, ale to coś nie dla mnie, PVP tam jest strasznie chaotyczne bynajmniej takie odniosłem wrażenie i średnio mi się to spodobało. Wildstara trochę pograłem, ale jakoś się znudził, chociaż po tym co widzę to chyba jedyny sensowny ratunek na obecną chwile. Nie kłamiąc, PVP w metinie niby nic rozbudowanego a dawało chyba najwięcej funu. Jest mi ktoś w stanie przybliżyć jak to wygląda w Skyforge? Czy nawet nie warto tracić na to czasu?

Link to post
Share on other sites

Ze wszystkich gier MMO według mnie najfajniejszy klimat ma World Of Warcraft  :) Duży rozbudowany otwarty świat, dungeony/raidy, dużo broni, zbroi i innych, możliwość gry na serwerze PVP, PVE, Role-play. No w zasadzie jest to wzorcowy MMORPG, problem jedynie taki że za 2 miesiące gry na globalu bodajże 80zł :/. Obczaj sobie jeszcze taką grę "EverQest II", osobiście nie grałem ale słyszałem że jest porządna :)

 ​

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Nie znajdziecie idealnego MMORPG dopki ta gra nie zawita do Europy:

 

***KOZACKI FILMIK, KTÓRY GUNWIANIE WYGLĄDAŁBY W CYTACIE***

 

Nie wiem czemu, ale mi się MU Online przypomniało, które stanowiło całe moje dzieciństwo. Ta gra zapowiada się miodnie :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o PvP to mogę polecić Guild Wars 2, a szczególnie tryb WvW gdzie setki graczy rywalizuje ze sobą. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to zwykła napieprzanka skillami gdzie popadnie, ale jak ma się ogarniętą drużynę i ogarniętego commandera to można na prawdę dużo zdziałać, nawet pokonać dwukrotnie większą od siebie drużynę.

 

Teraz zacząłem grać w Black Desert'a, jak na razie o PvP nie mogę nic powiedzieć(dostępne od 50lv), ale co do rozgrywki PvE: pomijając fakt, że gra bardzo ładnie wygląda, podoba mi się system pracowników, domów. Na plus uważam system skillowania - nie zdobywa się określonej ilości skill pointów za level tylko podczas używania danej broni. 

Jest masa questów - co prawda większość to idź przynieś zabij, ale nie odczułem jak na razie tego tak mocno.

Nie chcesz grindować? Nie chce ci się wbijać lvl? Nie ma problemu możesz po prostu zająć się ekonomią, która jest właśnie oparta na pracownikach i domach. Jakby ktoś chciał zagrać razem to niech napiszę na pw

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuje jakiegoś MMORPGa i nie wiem za co się zabrać. Przez półtora roku grałem w AION'a ale jednak zaczął być już trochę nudny a żeby coś w nim znaczyć też trzeba było poświęcać mnóstwo czasu. Grałem też w Black Deserta na koreańskim serverze i jest genialny ale nie miałem z kim grać więc po jakimś czasie zrezygnowałem i czekam na ewentualny europejski server. Od kilku miesięcy gram tylko w CS'a ale zaczyna mi doskwierać brak jakiegoś porządnego RPG'a. I tu moje pytanie, macie jakieś propozycje? 

 

Zastanawiałem się nad:

a) Neverwinter

b) TERA

 

Lub coś zupełnie innego, nie koniecznie model f2p ale zależało by mi na grze, w której mógłbym się dobrze bawić grając około 4-5 godzin dziennie a nie musieć poświęcać ich przynajmniej 8 (wiadomo, w takim wypadku na osiągnięcie "topki serverowej" nie liczę). Miałbym tez prośbę do osób, które grały w Nevera lub TERE aby napisały mi ewentualne plusy i minusy tych gier. 

 

Z góry dziękuje :)

Idealnego nie ma aczkolwiek najblizszy jest Mortal online ale to juz niszowa produkcja, teraz wyszedl Black Desert.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

World of Warcraft, pomimo że Classic, TBC i WoTLK były jednymi z lepszych dodatków, to i tak nadal, pomimo upływu tylu lat jest jedną z najlepszych gier MMORPG jakie kiedykolwiek powstały. Można poświęcić tej grze naprawdę dużo godzin, a i tak nadal będzie co tam robić ze względu na rozbudowany świat i bardzo wiele różnych możliwości rozwoju postaci. Król gier MMO - i raczej nic tego nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić RIFT, gra jest naprawdę rozbudowana i ma ciekawy system radidów. PVP jest bardzo rozbudowane walczymy na arenach, oczekiwanie na grę trwa kilka sekund bo szuka graczy z każdego shardu. Mamy system riftów, czyli zamykanie takich barier i dostaje się potem nagrodę. Jest AucionHouse czyli coś takiego jak było na początku w Dialbo III. Osobiście grałem w to około roku jeszcze za czasów kiedy było P2P, teraz jest F2P. W IS znajdziemy rzeczy kosmetyczne a to co tam można kupić jest dostępne też za walutę z gry. Gra jest cały czas rozbudowywana i jakoś ostatnio dostała dodatek i kilka klasy postaci nowych. 

Link to post
Share on other sites

jak WoW to tylko Vanilla czyli bez dodatkow.

 

Nie no, The Burning Crusade i Wrath of the Lich King jak najbardziej dawały radę, problem pojawiał sie dopiero po WotLKu... wtedy ta gra zaczęła być bardziej single playerem niż MMO...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Black Desert ma sporo minusów.

 

1. Brak balansu w klasach klasy ranged i magiczne sa OP, dlaczego? teleporty, stuny staggery wysoki dmg.

2. Co poziom dostajesz losowa ilosc HP/MP to znaczy ze robiac dwie te same klasy postaci na poziomie 50 jedna bedzie miala wiecej zycia a druga mniej od wartosci marginalnych az powyzej 150hp co jest liczba nie mala.

3. Ukryta mechanika zadawania obrazen

4. Zbugowane PvP oczywiscie dla klas meele ktore sa najslabsze a najslabszym jest berserker ktory wedle tworcow milabyc tankiem dps.

5. w ciagu 24h moze wypasc tyle i tyle najlepszych itemkow wiec jak przychodzi "reset" to ci co ciagle farmia miala po kilka najlepszych itemow w grze a potem farmisz 12h i nic ci nieche dropnac tylko dlatego ze limit sie skonczyl.

 

 

i mozna tak dlugo :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...