Skocz do zawartości

W poszukiwaniu idealnego MMORPGa....


Recommended Posts

Witam, poszukuje jakiegoś MMORPGa i nie wiem za co się zabrać. Przez półtora roku grałem w AION'a ale jednak zaczął być już trochę nudny a żeby coś w nim znaczyć też trzeba było poświęcać mnóstwo czasu. Grałem też w Black Deserta na koreańskim serverze i jest genialny ale nie miałem z kim grać więc po jakimś czasie zrezygnowałem i czekam na ewentualny europejski server. Od kilku miesięcy gram tylko w CS'a ale zaczyna mi doskwierać brak jakiegoś porządnego RPG'a. I tu moje pytanie, macie jakieś propozycje? 

 

Zastanawiałem się nad:

a) Neverwinter

b) TERA

 

Lub coś zupełnie innego, nie koniecznie model f2p ale zależało by mi na grze, w której mógłbym się dobrze bawić grając około 4-5 godzin dziennie a nie musieć poświęcać ich przynajmniej 8 (wiadomo, w takim wypadku na osiągnięcie "topki serverowej" nie liczę). Miałbym tez prośbę do osób, które grały w Nevera lub TERE aby napisały mi ewentualne plusy i minusy tych gier. 

 

Z góry dziękuje :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Też mam problem z MMO nie mogę sobie kompletnie nic znalezc gdzie mógłbym po prostu "poexpić" i pobiegać z gildią. Ja próbowałem niedawno takie tytuły jak Guild Wars 2, Elsword, Duel of Champions. Może tobie któryś podpasuje, z tym, że Duel to gra karciana przez jakiś czas wciąga, gra sie fajnie, ale na dłuższą mete po prostu nuda. GW2 fajne, duży świat, spore możliwości, ale też znudziła mnie szybko a Elsword odinstalowałem po  godzinie gry.

Kieeeedyś bardzo nałogowo grałem we Flyff'a bardzo fajna była swojego czasu ale od tamtej pory sporo sie zmieniło z tego co kojarze, nie ma tamtych serwerów tzn są chyba jakoś połączone więc nawet niewiem jak odzyskać baaardzo dobre konto.

 

Co do Neverwinter od znajomych slyszałem ze nudne ale wiem tylko tyle niestety, osobiscie nei grałem bo wgl mnie nei zaciekawiła.

Chętnie przyłącze sie do tego wątku moze i mi sie uda cos tu znalezc :)

Link to post
Share on other sites

Neverwinter szybko się nudzi, End Game Content nie jest jakiś bardzo rozbudowany, a i sama gra potrafiła przyciąć pomimo nowszego sprzętu (głównie w mieście, a sprzęt to min. i7-2600K @4.4Ghz, GTX780 8GB DDR3 1600Mhz).

Spróbuj Wildstar :D obecnie przeszedł na F2P, sam grałem jeszcze za czasów abonamentu, jednak brak czasu swoje zrobił.

Jest jeszcze WoW, który ma rozbudowany i liczny końcowy content (możesz zrobić wszystkie stare raidy tylko dla lore), zbalansowane i wymagające PvP, PvE tak samo, jednak wymaga abonamentu i wszystkich dodatków zakupionych (chociaż do CATA obecnie można zakupić za 50pln, potem MoP za 90 i WoD za chyba tyle samo), ale można abonament za złoto w grze kupować.

Jest Trove który jest tak naprawdę takim Minecraftem w świecie fantazy, w niego chyba najwięcej grywam ze wszystkich pozostałych gier ;d mikropłatności w nim polegają głównie na kostiumach i mountach (które poza wyglądem i punkami mastery rank nic nie dają) lecz wszystko można w nim kupić za grową walutę :D a farma nie jest aż tak zła c:

Tera jak kojarzę też się opiera na modelu P2W, ale nie mogę się wypowiedzieć dokładnie. Podpowiem byś omijał szerokim łukiem Archage, który jest 100% P2W :D, Rift może cię zaciekawić, jednak od 50 poziomu jest o wiele trudniej już levelować xd jak i Lore nie jest jakieś super x_x

Jak coś to wszystko są moje odczucia, więc może tobie inaczej do gustu przypadną ;3

Link to post
Share on other sites

Mnie nic od Tankers nie zaciekawilo.

A i do autora, jest bardzo fajna C9 - Continent of the Ninth bodajze cala nazwa, fajna, genialne mozliwosci ale niestety tez szybko nudzi :P

 

ruseus nie tylko pobieac i poexpic, PvP to tez bardzo wazna rzecz, tylko co komu z PvP jesli nie jest nalezycie wyexpiony? 8-)

Link to post
Share on other sites

A może podaj jakieś większe szczegoly co cie głównie interesuje? Jeśli coś w stylu RPG to np jakie skille cie interesują tzn jakieś bardziej rozbudowane z rozbudowanymi możliwościami łączenia czy raczej kilka prostych i inne tego typu rzeczy?

Cokolwiek, głównie interesuje mnie gra z ekipą tj. teamspeak i do tego jakieś wspólne PvP/Dungeony/Instancje bo samotne bieganie i walki 1v1 średnio mnie kręcą. 

Link to post
Share on other sites

Niewiem czy widziałeś ten tytuł co wyżej podałem - C9. Mnie to znudziło po kilkunastu godzinach gry ale to było dawno faza bety. Możesz sprawdzić moze tobie akurat podpasuje. Też sa dungeony, swietne bossy, dungeony mozesz robic solo lub z ekipa nie koniecznie gildia, masz kilka stopni danego dungeona im trudniejszy tym lepiej chodzic z ekipa itd itp

Skille sa bardzo dobre, mozna robic genialne kombinacje, profesje sa super.

Mnie glownie znudzil sam fakt dungeonow, a po prostu wole otwarty swiat gdyby nie to calkiem mozliwe ze zostal bym na o wiele dluzej :)

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites

Tez kiedys mialem podobny problem.....a potem poznalem eve online. W tej grze nie liczy sie farming, skile trenujesz w czasie. Teamplay to podstawa, tak samo jak teamspeak. Gra jest bardzo rozbudowana, praktycznie mozna robic wszystko na co sie ma ochote, handel, piractwo, produkcja, pvp, stealth hunt itp itd logujac sie dostajesz 30 dni czasu gry za darmo, potem albo kupujesz plexy za kase albo za iski zarobione w grze. Po 3 miesiacach jestes juz w stanie bez problemu w przeciagu parunastu godzin gry zarobic na plexa. Jja w to gram 2-3h dziennie, bez spiny.

Polecam wstapienie do unseen academy, polska korporacja ktora wprowadzi Cie w gre

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W Guild Wars 2 grałem samemu przez większość czasu i się znudziła ale jak kilka dni temu zacząłem grać z dwoma kumplami tj. Robienie map 100% itd to gra nabrała barw. Jeżeli ktoś z Was meczy się samotnym bieganiem to chętnie przyjmiemy kolejnego do składu :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdz LineAge 2 w wersji Classic.

Jezeli kiedykolwiek w to grales to tworcy powrocili do korzeni.

Zbudowali gre oparta na kronikach C1-C4 mniej cukierkowa/bajerancka, za to bardziej hardkorowa.

Polecam pierwszy prywatny server Classica F2P dzialajacy +/- 2-3 miechy (za kase dostajesz boxa, bez P2W):

 

http://l2classic.club/

 

albo wyszukaj oficjala Innovy, ktory wystartowal 22 grudnia.

Link to post
Share on other sites

Jest to Classic ale nie w pełnej okazałości. Wiele rzeczy zapożyczono od GoDa. Mino wszystko polecam, mój pierwszy i do tej pory wspominany MMORPG. Nikt nie wypuścił tak dobrej gry

Jezeli chodzi Ci o wspomniany wczesniej serwer to tak, nie bedzie on Classic'iem "pelna geba".

Ekipa kierujaca ma plan trzymac go jak najblizej korzeni L2, bez zbednych dupereli z ofi (transformacje, scrole itp).

Chodzi o utrzymanie gry w hardkorowej oprawie i dazeniu do utzymania idealnego balansu ;)

W kazdym razie polecam :)

Edytowane przez D3vilo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...