Skocz do zawartości

Który zestaw będzie lepszy pod gry? ~10.000zł


Recommended Posts

Nasze zestawy praktycznie się nie różnią. Jedyne drobne różnice to to, że masz ode mnie nieco tańszą płytę główną, ale za to droższe dyski i zasilacz. No i Tobie ponad 400zł odchodzi na WIndowsa, którego ja niestety muszę kupić. A czy Twój zasilacz jest warto dopłacania? Miałem brać ten oto model http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-750w-modular-120mm-80-gold-p1-750b-befx-551118/

Link to post
Share on other sites

Ten XTR to jest OEM Seasonic. Kapitalny zasilacz (w obecnym kompie mam XTR 550W). Moim zdaniem najlepszy stosunek cena/jakość. Ja jeszcze myślę nad Super Flower Leadex Platinum http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-platinum-750w-sf-750f14mp-752011/Corsair HXi ma 7 lat gwarancji, Corsair link, i 80+ Platinum, dlatego chyba go wezmę. W wariancie z 2011-3, chłodzeniem hydro przyciąłem właśnie na PSU i rozważam Corsair RMi i tego XTRa.

Ogólnie składając zestawy w tej cenie ciężko sugerować się opinią innych osób, raczej trzeba grzebać, czytać fora, testy, recenzje i finalnie zdecydować według własnego uznania i potrzeb.

Link to post
Share on other sites

polecam zadać pytanie w dziale obudowy i zasilacze 
Ja osobiście postawiłem na EVGA 750W SuperNOVA G2 ( OEM od Super Flower ) z bardzo fajną pracą pasywną i dobrymi parametrami 

Zasilacz głównie bierze się pod siebie ( każdy ma swoje mocne strony ) 

Sprawność, praca pod małym obciążeniem, praca pod dużym obciążeniem, moc linii, okablowanie, stabilność napięć ( zależnie co cię interesuje będziesz brać inny zasilacz ) 

Link to post
Share on other sites

XFX Black Edition XTR 750W to ogólnie bardzo fajny zasilacz ( niczego mu nie brakuje )  ( OEM Seasonic )
no ale za niewiele więcej można mieć takiego EVEGA G2 ( OEM Super Flower )
Jeszcze mi polecane były NEWTON Factal Design R3 ( OEM ATNG )
Seasonic z serri -X 
Corsair AX 760 ( OEM Flextronics )  AX 760i ( OEM Seasonic )
Lub po prostu coś 
Super Flower ( choć nie są jakoś szczególnie dostępne w polsce ) 

każdy ma swoje indywidualne zalety 


np wcześniej podany corsair hx750i jest bardzo cichym zasilaczem ( wentylator startuje dopiero od 50% obciążenia i nawet po nim jest bardzo cichy, ma giętkie opływowe ( płaskie ) okablowanie, wysoką sprawność 80 plus  Platinum i długą gwarancję, ale jedyne co mnie zastanawia to pasywne PFC i falowanie napięcia na liniach ( po załączeniu się wentylatora linie zostają "dowoltowane" )  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...