Skocz do zawartości

Zakup rozsądnego SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Hej,

 

Jako, że mały upgrade kompa zrobiłem kilka dni temu to pomyślałem, żeby wstawić jeszcze nowy SSD.

 

Od 3lat nie interesowałem się w nowościach SSD dlatego proszę Was o pomoc w wyborze. Chciałbym dokonać rozsądnego zakupu.

 

Najbardziej bym chciał zakupić 850 PRO 256GB z uwagi na bardzo długi okres gwarancji lecz jego cena jest stosunkowo wysoka gdyż za nie wiele więcej dostępne są już modele 500gb tj. 850EVO z 5 letnią gwarancją oraz MX100, które posiadają także przyzwoite suche dane. Ciekawą propozycją jest także M6S w wersji 256GB

 

Chciałbym, żebyście pomogli dokonać właściwego wyboru. Lepiej wziąć dysk o większej pojemności tj. 850EVO / MX100 czy też o mniejszej tj. 850PRO / M6S

 

 

 

 

 

PS. przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu znikającego miejsca na starym SSD

 

Aktualnie mam starego Agility 3 120 który momentalnie się zapełnia mimo, że jest to dysk tylko na system. Wczoraj zainstalowałem na dysku HDD Autodesk Inventor 2016 Professional i dziwnym sposobem po instalacji zniknęło około 12GB z SSD. To samo w przypadku gier Steam/Origin ( ponad 100), które podczas instalacji zawsze coś na SSD miejsca zjadły.

http://images67.fotosik.pl/1180/ae1929ad4c829bbc.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

SMART jest OK 

Co do dysków to z lepszych celuj w MX200 lub SP920 ( z czegoś tańszego BX100 ) mówię o wersjach 250/256GB
(samsunga  evo nie kupuj, kostki TLC )

Samsung 850 pro  jest kuszący głównie ze względu na gwarancję i bardzo żywotne kostki. 
Ale nawet kostki w MX200 czy SP920 wytrzymają ponad 500TB zapisu ( więc jedynymi zaletami 850 pro jest gwarancja i szybkość, bo jest trochę szybszy, ) 
 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś. Przejrzałem jeszcze dokładnie ceny oraz na szybko testy. Doszedłem do wniosku, że najbardziej opłacalnym zakupem będzie wybór mx200 250gb. Leci plus za konkretną odpowiedź


Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...