Skocz do zawartości

Dwie pary słuchawek... stacjonarne i mobile.


Recommended Posts

Hej,

 

temat w formie wolnej dyskusji co powinienem sobie kupić.

 

Budżet: ciężko określić bo jak znajdę uszkodzone to kupię za 20-30zł.
Czego potrzebujesz?: słuchawki wokółuszne, półotwarte do domu oraz zamknięte jako mobile (lepsza izolacja)
Przeznaczenie (gry, muzyka, filmy): muzyka, gry, filmy <- taka kolejność z czego to pierwsze daje około 80%.
Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt): Obecnie X-Fi Titanium, X-Fi HD, Xperia SP oraz za jakiś czas Xperia Z3 Compact.
Oczekiwania (czego oczekujemy od urządzenia): dobra scena, dobra izolacja, dobry bas(s) <- tylko nie piszcie, że nie da się połączyć sceny i basu bo specjalnie pojadę samochodem i udowodnię, że się da.
Inne (wszelkiej maści pytania): Może nie pytanie ale jako mobile upatrzyłem sobie Custom One Pro (bo fajnie wyglądają), oraz w miarę dobrze grały na SP (pomimo gównianego wzmacniacza).
 
Ogólnie to cały czas dążę do unifikacji brzmienia całego systemu grającego. Obecnie w domu i w samochodzie muzyka brzmi tak samo (w wybranym miejscu odsłuchu) i tego samego chcę na słuchawkach.
 
Jeżeli komuś ułatwi dobranie mi sprzętu to mogę ściągnąć ch-kę (wykres) z sprzętu samochodowego i domowego.
 
Co do obecnie posiadanego sprzętu to słucham głównie na Superluxonach HD681b oraz srajberiach V2 i dla mnie byłoby to dobre połączenie - bas(s) srajberii i scena tych pierwszych.
W szafce albo piwnicy leżą jakieś bajeranckiedynamiki oraz senki, koss ur40, porta pro i pionki chyba 390. Każde grają inaczej i nie mogę znaleźć dwóch takich samych :/
Link to post
Share on other sites

Podaj wykres, bo mimo tego, że post obszerny to trzeba być jasnowidzem, żeby z niego jakieś konkrety wywnioskować. Bas basowi nierówny. Według mnie temu z Syberii brakuje kontroli i jest rozlazły. Każdy lubi coś innego. Dla mnie Custom One Pro to najgorsze Beyery, jakie słyszałem. Ciężko o jakiś punkt zaczepienia, bo ktoś kto słuchał tylko HD681 i Syberii, najczęściej nie wie, jak potrafią grać porządne słuchawki.

Chociażby takie HD681 mają już więcej basu niż HD681B.

 

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem 681 i zostały mi 681b (do gier FPS wręcz bajka).

Co jest nie tak z brzmieniem COP? Imho grały bardzo dobrze przy zasilaniu z telefonu.

Srajberie mają według mnie bardzo dobry kick-bass ale brakuje im średnicy przez co scena jest znacznie zawężona.

 

Wykres (jak złożę mikrofon) wrzucę za dnia, na razie z domu a potem z samochodu.

 

 

 

Ciężko o jakiś punkt zaczepienia, bo ktoś kto słuchał tylko HD681 i Syberii

czytaj dokładnie:

 

 

W szafce albo piwnicy leżą jakieś bajeranckiedynamiki oraz senki, koss ur40, porta pro i pionki chyba 390.

 

Bajerki mam DT770 32ohm, senków nie pamiętam, reszta wyżej. W DT770 basu jest owszem dużo ale... jego brzmienie jest dziwne. Przez swoje prawie neutralne brzmienie sprawia on wrażenie, że kick-bass dominuje a brakuje najniższych rejestrów. Nawet na utworach gdzie większość niskich tonów opera się o granice 40-60Hz rejestry 80-120 dominują.

 

Jako przykład:

https://youtu.be/uxKiCUMWLUk

 

Dla mnie pasmo poprawne na DT770 to wartość 80-1.5kHz ze spadkiem -6dB. Reszta brzmi nienaturalnie albo... kolumny i sprzęt w samochodzie gra nienaturalnie ale z tym drugim już kilka osób miało styczność i twierdzą, że (na poniesione koszty) gra obłędnie.

Link to post
Share on other sites

Lukson dla Ciebie priorytetem jest pełnoprawny zestaw stereo, samochodowy, a tam akustyka i odczuwania dźwięku całym ciałem zupełnie zmienia postrzeganie pasma przenoszenia. Tam spora ilość basu wywiera większe ciśnienie akustyczne i ma to spore znaczenie w odbiorze najniższych częstotliwości i duża ilość basu wcale nie musi wpływać na średnicę i wysokie, tak jak ma to miejsce w wielu basowych słuchawkach. Dodatkowo kolumny czy też zestaw samochodowy zawiera pewnie zarówno głośniki niskotonowe, średniotonowe, wysokotonowe lub ich kombinacje. Słuchawki posiadają małą i lekką membranę, która nie jest w stanie tego tak dobrze przekazać. Po za tym dźwięk zamyka się w muszlach i nie przechodzi do reszty ciała. Zbyt duża ilość basu zamula dźwięk i staje się on nieszczegółowy, brak mu czytelności i detali, a bas zalewa resztę pasma. Dla mnie znów priorytetem są słuchawki i bas z subwoofera G500 przy muzyce mnie denerwuje, bo jest on bardzo powolny, buczący. Porządne suby swoje kosztują niestety. W takich ATH-R70x, jak na otwarte słuchawki bas ma świetne dociążenie i impakt, którego nie powstydziłyby się zamknięte konstrukcje.

 

COP oraz Syberie V2 to według mnie przebasowione słuchawki, w których zatraca się czytelność przekazu. Ja po prostu tego nie trawię, a V2 brzmią dla mnie gorzej od HD681, właśnie ze względu na ten buczący bas i jego zalewanie reszty pasma.

 

Dla Twojej informacji tu masz wykres DT770 32Ohm.

 

http://en.goldenears.net/en/files/attach/images/254/579/003/3b113da17e96c4ca9c5b4f8450e06262.png

 

Jak widać niskiego basu tutaj nie powinno brakować. Jeszcze DT770 nie słuchałem, ale kupuję w tym lub następnym tygodniu z ciekawości DT770 Pro 250Ohm także będę miał jakieś odniesienie. Mogę jednak powiedzieć, że DT770 są uznawane za basowe, ale jakość najniższych rejestrów jest na tyle dobra, że nie psuje to całościowego przekazu.

 

Lukson Tobie w związku z tym będzie brakowało dociążenia dźwięku, jego wypełnienia w najniższych częstotliwościach. Dobrze tutaj powinny się sprawdzić Beyerdynamici DT150 lub któreś z Denonów (jednak żadnych nie słuchałem). Kiedyś miałem też JVC HA-S680 z membrany z nanorurek, basu to miało hoho i nie brakowało najniższego, ale to bardziej przenośne słuchawki. Ja nie gustuję w takim dociążeniu i wielu takich słuchawek nie miałem okazji sprawdzić.

 

Warto byłoby samemu posłuchać i sprawdzić, bo kupowanie w ciemno już kilka razy mnie zwiodło i zostawałem ze słuchawkami, które mi się nie podobały, a swoje kosztowały.


Dla porównania wykres DT150.

 

http://www.changstar.com/index.php?topic=1559.0

 

Te słuchawki są wypełnione w całości pasma, a bas mimo, że ma świetne zejście, jest go dużo to ma bardzo dobrą jakość. Nie wiem, czy da się lepiej to połączyć za taką cenę, bardzo wątpię. DT150 to legendy Beyerdynamica produkowane przez 30 czy 40 lat :) Niedługo dopadnę DT150 tylko, że zmodowane, powinno być miodnie :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

 

 

dobra scena, dobra izolacja, dobry bas(s) <- tylko nie piszcie, że nie da się połączyć sceny i basu bo specjalnie pojadę samochodem i udowodnię, że się da.

seria Ultrasone HFI580,780 i nie wiem może tez 450HFI.Ewentualnie DT150 ale one są dużo bardziej wymagające jak wymienione i tez nie wiem, czy dobrze się z grają z X-Fi ,mam spore wątpliwości, tym bardziej ,ze HD nie ma wzmacniacza, tylko wyjście.

 

jako alternatywa SoundMAGIC HP150.

Link to post
Share on other sites

z otwartych konstrukcji warto się zastanowić nad ATH-AD500X ale tu jak również z Ultrasonami poleciłbym kupno AIM SC808, aczkolwiek w przypadku serii HFI znając twoje wymagania obniżył zakresy 12-16khz. X-Fi według mnie nie nadają się do tych słuchawek,za ciepło, za ciemno na średnicy ( w przypadku HFI) i ciemno na górze ( w przypadku ATH-AD500X) ,no ale możesz mieć nieco inne zdanie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Takich słuchawek jest trochę, podane danonki też pasują. Pytanie, czy Lukson wie czego chce :) Jego opis grania DT770 trochę mnie zaniepokoił, bo być może po prostu jemu słuchawki nie podejdą mając na uwadze ich ograniczenia i limitację względem zestawów kolumnowych, car audio.

Link to post
Share on other sites

Lukson, napiszę krótko i ma temat.  Jak nie chcesz wydawać kasy w nieskończoność i bawić się na zacince w audio słuchawki, to sam osobiście uważam ze HFI 780 to jest zawodnik którego niełatwo pobić.  Dopiero jak się ma tor z prawdziwego zdarzenia to odpadają przy innych wymagających słuchawkach.  To są słuchawki które najczęściej mam na głowie a wiesz ze mam ich kilka.. 

Link to post
Share on other sites
adivxv5 A przypadkiem ah d600 by mu nie spasowały?

Jak najbardziej pasują tylko, że one kosztują 1000-2000 ,a dobre używki można dostać za 600-700.Tylko to też nie jest sprzęt za bardzo do X-FI. Za duże dociążenie.

 

z resztą, jak będzie chciał ,to mogę mu użyczyć. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Do jakiej kwoty słuchawki mobilne miały by być?
 

 

Ciężko powiedzieć. Nówki myślę 300-500.
 

 

 

I czy jakieś douszne/dokanałowe wchodzą w grę?

 

Niet. Nie lubię takich słuchawek bo w trakcie jazdy tramwajem/autobusem zatyka mi uszy (różnica ciśnień). 

Link to post
Share on other sites

też szukałem mobilnych/dokanałowych niedawno dla siebie i.... udało mi sie kupić za 350zł używane (14-sto miesięczne w bdb stanie full komplet tylko lekko schodzi farba ze słuchawek) taki model:

http://www.sony.pl/electronics/sluchawki-douszne/xba-h3

 

warto- polecam - ale nie za taką cene jak nowe kosztują kiedyś nowe 699zł kosztowały a używane szło za 330zł kupić ;)

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

 

 

Bajerki mam DT770 32ohm, senków nie pamiętam, reszta wyżej. W DT770 basu jest owszem dużo ale... jego brzmienie jest dziwne. Przez swoje prawie neutralne brzmienie sprawia on wrażenie, że kick-bass dominuje a brakuje najniższych rejestrów. Nawet na utworach gdzie większość niskich tonów opera się o granice 40-60Hz rejestry 80-120 dominują.

To tez można być trochę wina braku odpowiedniego wzmocnienia mimo, że to niewymagające słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Więcej basu, bez znacznego wypełnienia, z dużym uderzeniem - ATH M50. Ale wszystko inne to w nich (oprócz basu i szybkości) moim skromnym zdaniem gorsze niż w beyerdynamic

Aha no i gonią już podpięte do kartofla, za to ie wiem czy się dobrze skalują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...