Skocz do zawartości

Zakupy lustrzanki


Recommended Posts

Ja pracuję na lustrzance Nikon D5100 i jestem zadowolony, ale w sumie mam ją od niedawna i chyba nie odkryłem jeszcze jej potencjału, bo mam nadzieję, że taki posiada, a ten model został mi polecony przez mojego kolegę:) Jeżeli chodzi o canona do 2000 tys zł to mój znajomy bardzo sobie chwali akurat model Canon 600D, który w połączeniu z odpowiednimi obiektywami daje człowiekowi naprawdę sporo możliwości:) Coś więcej mogę powiedzieć na temat NIkona, bo z Canonem miałem okazję w sumie pracować zaledwie kilka razy....

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bartku - bo Nikon D5xxx to dobra seria, i 5100 jest dobrym aparatem. Choć ponownie - głównie za zdjęcia odpowiada obiektyw! Możesz mieć nawet D4 a jak zapniesz do niego 18-55 to zdjęcia będą gorsze niż z D20 i S17-50 ;). Jeżeli chodzi o Canona to o 600D pisałem wcześniej - to dobry aparat, aczkolwiek lepiej się wyjdzie kupując 50D: ergonomia dużo lepsza, a różnice w jakości obrazu są minimalne.

 

@Cooger

 

Oczywiście, bez photoshopa to pstryki są :rotfl:.

 

Pewnie, wyciąganie szczegółów jest zrozumiałe. W takim razie fajny moment uchwyciłeś! Też czasami przez prostowanie ucinało mi coś ważnego :/

 

A odnośnie body - Canonem 400D popełnione, i to z KITem!

 

http://1b.kmphoto.pl/storage/cache/images/000/090/IMG-3659,large.1441198277.jpg

 

http://kmphoto.pl/storage/cache/images/000/092/IMG-3699bw,large.1441198285.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pierwsze foto na aktualnym ekranie które oglądam ma dziurę w niebie ;) Drugie - bardzo fajne. Mam z tej okolicy jedno ciekawe foto na "prawie" kicie - Sigmie 18-200 (w sumie była kitem do A550 czy też A580). Jak znajdę w domu to wstawię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak wiem - jest przepał na pierwszym :P. Aczkolwiek to było parę lat temu, nie korygowałem już tego zdjęcia... zresztą podoba mi się ten efekt bo zwraca wzrok a tam w okolicy masz śnieżkę i obserwatorium ;). A drugie właśnie było nastawione na ciekawy kadr, bardzo je lubię.

 

No to czekam, chętnie zobaczę :).

Link to post
Share on other sites

Schronisko na Śnieżce mam takie:

 

DSC07686.JPG

 

A to foto o którym pisałem to jest to:

 

DSC07731.JPG

 

Takie nieco mroczne ;) nie mniej malarskości mu nie sposób odmówić - taka trochę szkoła rosyjska pejzażu, niech będzie, że inspiracja Szyszkinem tylko w mrocznym stylu  ;)

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsza fotka spoko :), a druga pamiętam że miałem kilka z tamtego miejsca, ale generalnie żadna finalnie nie była jakaś wyśmienita. Fakt, rosyjska szkoła pejzażu jak najbardziej, brakuje mi tylko aby było właśnie mroczno takiego selektywnego przyciemnienia i delikatnej winietki ;).

 

Ale jak jesteśmy przy Karpaczu i Śnieżce, to jeszcze:

http://kmphoto.pl/storage/cache/images/000/091/IMG-3685bw,xlarge.1441198282.jpg

 

Bardzo lubię to foto :P.

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, w sumie to jest tylko forma :). Kolor mi tu nic nie dawał, a nawet odbierał. I tak, nieco offtopujemy, aczkolwiek...! Jesteśmy nadal w temacie:

 

 

Zakupy lustrzanki

 

Idąc dalej, dajemy odpowiedzi na pytanie:

 

 

 

np. na zdjęciu z linku po przybliżeniu widać ziarno, ostrość jest taka sobie choć ostrzyłem ręcznie jak najlepiej mogłem można skrócić czas naświetlania ale stracę jasność. "Wydaje mi się" że kupno lepszego boty trochę rozwiąże ten problem

 

I parę innych :).

Przy okazji: mam pomysł na temat przyklejony, aby zrobić zbiór najbardziej odpowiedni sprzęt do jakiegoś zastosowania i budżetu, oraz parę takich połączeń na zasadzie "co się bardziej liczy?" i przykładowe zestawy nowe i używane, oczywiście co jakiś czas aktualizując. Choć parę obiektywów na pewno będzie tam na stałe :). Myślę, że wtedy damy radę odpowiedzieć na wiele pytań od razu.

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ale jak to sobie wyobrażasz? Zaraz będzie flamewar Nikon vs Canon DSLR vs Mirrorless vs kompakt, szkła systemowe vs Sigma i Tamron, czy warto przepłacać a poza tym i tak lepiej M42 na przejściówce... itd. Nie ma to IMO większego sensu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na zasadzie opisu, trza tylko dobrać odpowiednie wartości, co jest najważniejsze: kasa, wymiary, czy może uniwersalność. Całość podzielić na kategorie: np. aparat kompaktowy do 700zł, NOWE

-aparat x, cena: 580zł,

+ bardzo dobra jakość filmów w rozdzielczości FullHD, 30kl/s, 28Mb/s

+ bardzo dobra jakość zdjęć do ISO 400

+ rejestracja plików RAW

- fatalna jakość zdjęć powyżej ISO400

- kosmiczne aberracje

- fatalna dystorsja w formacie RAW

 

To oczywiście tylko przykład, i pomysł nad którym myślę, ale generalnie chodzi o podanie możliwych fajnych opcji + krótki opis dlaczego tak, i jakie są limitacje. A ewentualne dyskusje mogą tylko doprowadzic w sumie do aktualizacji/zmiany pozycji :).

 

A jeżeli się nie sprawdzi to po prostu temat się odepnie i tyle, zawsze jest to warte sprawdzenia - prawie każdy dział coś w tym rodzaju ma.

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Przy okazji: mam pomysł na temat przyklejony, aby zrobić zbiór najbardziej odpowiedni sprzęt do jakiegoś zastosowania i budżetu, oraz parę takich połączeń na zasadzie "co się bardziej liczy?" i przykładowe zestawy nowe i używane, oczywiście co jakiś czas aktualizując. Choć parę obiektywów na pewno będzie tam na stałe :). Myślę, że wtedy damy radę odpowiedzieć na wiele pytań od razu.

 

Bardzo dobry pomysł :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...