Skocz do zawartości

Virtual Host jak dodać skryptem.


Recommended Posts

Chciałbym napisać skrypt dla Windows który dodaje virtualny host do pliku ustawień apache. Normalny tekst dodaję tak:

# echo normalny tekst >> plik.txt

I to działa, ale problem mam ze znakami specjalnymi. I to mi nie działa :

# echo "" >> ustawienia.cfg

 

Edytowane przez wojciech_kurdziel
Link to post
Share on other sites

Jak na mój gust żadne z powyższych nie zadziala, bo masz # na początku lini. To:

echo "" >> plik.cfg
echo jakis tekst >> plik.cfg
na pewno zadziała w Win7.

 

Poza tym polecam odpalać skrypt przez CMD, a nie z palca, bo wtedy okienko się samo nie zamknie i zobaczysz, że Windows miał coś do powiedzenia:

'#' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ile się różnią poszczególne wersje Windowsa i której używasz, ale podejrzewam, że są raczej podobne. I komunikat co do #, który skopiowałem z CMD, jasno mówi, co się stało. Nie wiem co to za nowatorska teoria o adminie poprzez #. Jest to gdzieś w dokumentacji na stronach Microsoftu? Bo zgodnie z taką teorią to loguję się na "konto gość", wklepuję #format C: i woooohoooo nie obchodzą mnie prawa użytkownika.

 

Jako administrator można sobie odpalić całą (pseudo)konsolę Windowsa. Wtedy możesz w niej wykonywać dowolne polecenia i zostaną one wykonane. A jeśli nie masz admina, to po puszczeniu polecenia, które takowego wymaga, dostaniesz info, że masz permission danied. Nie ma czegoś takiego, jak odpalam, sobie instrukcję jako admin, mimo, ze go nie mam.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Trochę uproszczę pytanie. Napisałem artykuł :http://ictlaboratory.com/default/index.php/pl/artykuly/joomla/21-xampp-virtualne-hostyNa koniec chciałem napisać skrypt, że użytkownik podaje tylko URL hosta a skrypt wykonuje wszystko za nas.

Czy nikt już nie pisze skryptów dla Windows? Wiem, że się da tylko nie mogę znaleźć jak?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...