Skocz do zawartości

Partycja dysku "Zastrzeżone przez system"


Recommended Posts

Witam,

mam mały problem z zarządzaniem dyskami: w miejsce starego HDD podłączyłem SDD (na którym kiedyś miałem system), SSD jest pusty, po formacie, ale jest podzielony na przestrzeń dostępną i partycję o nazwie "Zastrzeżone przez system". Pytanie mam takie: jak połączyć obydwie partycje, tak żeby całość dysku była widoczna jako jeden?

Z góry dzięki za pomoc.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Tak trochę dziwne, że SSD o ile dobrze zrozumiałem, jest pusty i draźni cię mała partycja. To nie chcesz na SSD systemu?. Jak SSD masz pusty i Tobie wiadomego powodu nie chcesz instalwoać z powrotem systemu na SSD. To jak masz pusty, czyli bez danych, to usnunąć wszystkie partycje i założyć jedną na cały dysk.

Link to post
Share on other sites

@kokosnh: przed chwilą zrobiłem, nic to nie dało.

@golin: system ma na drugim SSD. Sugerujesz żeby usunąć te partycje z poziomu zarządzania dyskami?

To możliwe, żeby ten dysk sobie rezerwował jakąś przestrzeń na swoje potrzeby?

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

daj screen z "zarządzania partycjami", bo my sobie to piszemy o nie wiadomo czym...


JA mam tak : ( ten dysk 0 to jest SSD, poniżej spieprzony raid 1, który próbuje odzyskać ) 
http://s15.postimg.org/zdrowy0hl/partycje.jpg


wywaliło mi 400GB partycje :/

Link to post
Share on other sites

 

 

To możliwe, żeby ten dysk sobie rezerwował jakąś przestrzeń na swoje potrzeby?
Odpowiednik w przybliżeniu tej małej 100 MB przy Windows 7. To jesli chodzi o dysk na swoje potrzeby to, MBR dysku. Czyli piewrwszy sektor https://pl.wikipedia.org/wiki/Master_Boot_Record

Albo nowsze GPT https://pl.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table

Resztę odpowiedzi, masz udzielone przez bialyboski i w moim wcześniejszym poście.

Link to post
Share on other sites

Tak jak myśleliśmy, Broń boże tego nie usuwaj    

I nie, odpowiadając na twoje pytanie, po samym usunięciu tego nie powiększy się obszar na partycji GRY ( a raczej prawdopodobnie zniknie cała partycja GRY, więc powodzenia )  

 


baa, jeśli masz system ustawiony na bootowanie z tego dysku, to windowsa też nie dopalisz :D

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

@ kokosnh, jesteś pewien co do wszystkiego co napisałeś ?. Do jednego mogę się zgodzić, że jak system jakimś trafem z bootował z dysku 2, bo akurat na ten ustawiony jest jako botujący. To rzeczywiście może byc problem z uruchomieniem systemu. To powinno wystarczyć ustawienie bootowania na dysk 0. Aczkolwiek wtedy i powinien być problem z usunięciem partycji systemowymw zarządzaniu dyskami.

Co do groźby zniknięcia partycji gry, jest raczej na wyrost. Ta mała partycja jest partycją rozruchową systemu, na któym nie ma systemu. Usuwając tą małą partycję usuwasz jedną z partycji, a nie tablicę partycji która mieści się w mbr dysku.

Autor zrobi jak uzna, ale jak Go przestraszyłeś, to zrobiłeś mętlik.  

Usunięcie tej małej z poziomu zarżadania dyskami jak nie będzie się blokowało usunięcie. Będzie nieprzydzielone miejsce z lewej i poszerzenie partycji gry, raczej dokonasz zewnętrznym programem np. Easeus Partition Masters, czy z dos gparted.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja, partycję można przesunąć na to nieprzydzielone miejsce ( dlatego zaznaczyłem, że samo usunięcie nic nie zrobi ), Co do usunięcia, rzeczywiście raczej nie zniknie, ale nie widzę dokładnie po sektorach mapy partycji więc w 100% pewien być nie mogę. 
Mi znikła partycja na raid 1 ( widać wyżej ) i nawet zapasowa mapa partycji NTFS była nieprzydatna :/ 
Testdisk też nic nie dał :/ 

Najpierw powinien zobaczyć na który dysk bootuje,

Link to post
Share on other sites

System bootowany jest z dysku 0. Mnie chodzi o dysk 2, na którym kiedyś stał system, ale kupiłem większego SSDka i ten 128 GB zostawiłem sobie jako dysk na gry. Reasumując: co mam zrobić, żeby połączyć te 2 partycje dysku "2", żeby nie marnowało się te 100 MB? (proszę tłumaczyć łopatologicznie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...