Skocz do zawartości

Problem z temperaturami na Intel Core i7 920 @ 4 GHz


Recommended Posts

Zrobiłem mały teścik.

 

Procesor jest równy, radiator jest równy, liqud nasmarowany.

 

Wyłączyłem wentylator od Mugena i ten przy nim z tyłu obudowy. Luknąłem bios. Okazało się, że temperatura ładnie rosła, przy 74 C wyłączyłem. I radiator był... GORĄCY ! Można powiedzieć, że nawet parzył. Czyli te programy pokazują złe temperatury. No wybaczcie jak tam pisze, że mam 100 C a radiator jest zimny to cos jest nie tak. Czyli zrobiłem taki teścik w stresie w biosie. To niemożliwe, że mam te 100 C.

 

 

Programy pokazują dobrą temperaturę w IDLU a złą w stresie.

 

Czyli co jest winne bo już nie ogarniam ? Czujniki na płycie głównej ? Czy te programy ( OCCT / Real Temp / SpeedFan ) ?

Link to post
Share on other sites

Mylisz się. Programy pokazują dobrą temperaturę gdyż biorą ją z czujnika wbudowanego w procesor. Kiedyś miałem taki przypadek że założyłem chłodzenie wodne ale nie zauważyłem że na spodzie bloku jest folia bezbarwna. I jak tylko włączałem test Prime95 to temperatura rosła z 50st do 90st...momentalnie...po prostu struktura proca wewnątrz się nagrzewa bo nie ma jak tego oddać na radiator. U ciebie jeśli radiator po wyłączeniu wiatraków był gorący to znaczy że styka się z procem i odbiera ciepło. Jakie masz temperatury pod obciążeniem ale w windowsie a nie w biosie. Ciekaw jestem czy lapping proca coś dał.

Link to post
Share on other sites

Nie czytałem teraz wszystkich postów, tylko kilka początkowych, więc jak coś palnę bez potrzeby to nie krzyczeć :)

 

Do autora:

Również mam ten procek dokładnie w tej samej rewizji. Pastę również mam tą samą. Chłodzenie Spire Eclipse II.

Po pierwsze nie wiem jaki jest sens aż takiego podkręcania procesora na takim napięciu.

U siebie osiągałem stabilne taktowania na poziomie 3,8GHz przy napięciu 1,2V.

Temperatury w spoczynku nie przekraczają 44 stopni, w stresie nie przekraczają 55.

 

Jeśli u Ciebie aż tak się to grzeje, to mogłeś po prostu za dużo pasty nałożyć i nie odprowadza Ci odpowiednio ciepła.

Link to post
Share on other sites

Fakt, gafa. Sory.

 

Ja bym go oddał na gwarancję. Mój obecnie z założonym Spire Eclipse 2 ma temperatury w idle na poziomie 33-37 stopni. Taktowanie i napięcie jest aktualnie fabryczne.

 

Te Twoje temperatury są nienormalne. Może trafił Ci się po prostu wadliwy egzemplarz.

 

Nie wiem czy to Ty, czy ktoś inny napisał wcześniej, że przy napięciach 1.2 - 1.45 nie ma różnicy w temperaturach. Cóż... Powiem z własnego doświadczenia, że są ogromne.

 

Nie pamiętam już dokładnie jakie wtedy były napięcia, ale bodajże coś koło 1.3V. Temperatura w OCCT w ciągu kilku sekund osiągała ~90 stopni i kończyło test.

 

U Ciebie winna jest płyta albo procek. Ja bym to oddał. Jak na tym forum ludzie sobie nie radzą to znaczy, że coś jest z prockiem.

Link to post
Share on other sites

TornadoNew a po co sluchasz innych?? procek uwalony jest bo nie wierze ze tyle prob i ciagle jest zle.Sprzedawaj go jakiemus lysemu bo smiem watpic bys cos juz zdzialal skoro szlif nie pomogl ,tym bardziej ze nie masz byle jakiego chlodzenia.

Pozdrawiam i wspolczuje...

Link to post
Share on other sites

nie powinien ale nie licz na to, ze dlugo pociagnie na takiej temperaturze ( zywotnosc ). dobre AC z 2 wentylami lub ( jak sam wiesz patrzac na Twoj profil ) WC. xeony maja to do siebie, ze toleruja wyzsza temperature z tego co wiem, "zwykle" wersje raczej nie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie nie zmienia mnożnika. Dobra widzę, że raczej nic nie da się zrobić. Ostatnio na tych 4 GHz miałem 55 C w idlu;/. Zjechałem procka do 3,6 GHz. Te parę fpsów nadrobię podkręcenie lekko karty graficznej. Na 3,6 GHz i mniejszym napięciu już widać, że są mniejsze temperatury. 4 Ghz będe jechał tylko do testów.

 

 

 

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. Temat do zamknięcia.

 

EDIT : Powiedz mi ktoś jeszcze gdzie jest zmiana mnożnika CPU. Kiedyś mogłem znaleźć, teraz zaktualizowałem bios i znikło... :F

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...