Skocz do zawartości

Reset, błędy po dołożeniu kolejnych G.Skill 2 x 4GB 2400Mhz


Recommended Posts

Witam.

 

Specyfikacja mojego PC jest na dole lub w profilu! 

Pierwszą parę posiadam od paru miesięcy w slocie 2-4, podkręcone przez X,M.P. do 2400Mhz i nie było żadnych problemów.

 

Wczoraj w sklepie X-Kom dokupiłem kolejną parę G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 (F3-2400C10D-8GTX). Załączyłem profil X,M.P.  i zaczęły się dziwne problemy typu resetu, Blue Screnów...

Pamięci były przekładane w sposób  1-1  2-2  oraz 1-2 1-2 i dodatkowo wsadzałem tylko nowe pamięci oraz włączałem profil X.M.P.  - wszystko było dobrze!

 

W programie CPU-Z w zakładce pamięci i SDP - wszystkie pamięci chodzą tak samo.

 

Szczerze zgłupiałem bo nie wiem o co chodzi? Czy 4 kości to za dużo i wywala błędy? Czy w takim przypadku kupić po prostu 2 x 8 GB?   

 

http://s10.ifotos.pl/img/IMG8697-C_spxwhqe.jpg

 

 

Był jeszcze błąd :   MEMORY_ MANAGEMENT

Link to post
Share on other sites

Bios jest 1.9  

Jest również nowszy na te nowe procesory 1.A , kiedy instaluje go przez Pendriva to po zainstalowaniu powraca do 1.0   - też dziwne.....

Dla tego zostałem na 1.9 

 

http://pl.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-7.html#down-bios

 

Przez Panel Sterowania była robione też Diagnostyka pamięci systemu Windows - brak błedów

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Cześć 

A jakie oznaczenia mają poprzednie pamięci ?

Jak zrozumiałem nowe :F3-2400C10D-8GTX

​Stare : ? 

A w normalnym trybie bez podkręcania działają normalnie ?

Jak widzę to masz zainstalowana UP 8.1 na WIN 10.  Może to jest moje zboczenie - ale zastanawiam się czy podobny komunikat wyszedł by na WIN 7?  

​Ogólnie na stronie MSI nie testowali konkretnie tych pamięci więc nawet nie ma się czego zaczepić.

Sprawa ciekawa bo też moje sloty płycie MSI czekają na 2 x 4GB . 

 

Może support MSI coś pomoże. Sprawa ciekawa bo może jakiś faul w biosie.

Chociaż kontakt z supportem MSI nie do końca mile wspominam - nic nie pomógł .

Link to post
Share on other sites

Ram  jest na 1000% taki sam jedyna różnica to w dacie produkcji.  

Stare 2014 DEC

Nowe 2015 JUN

 

Bez trybu OC czyli standardowe zegary 1600 Mhz  chodzą normalnie i nie wywala błędów..... - raczej.

 

Tak Windows z Oryginalnego BOX 32bit/64bit   i  skorzystałem z darmowego Upgrade do WIndows 10.

 

Jeśli jesteś z okolic Wawy możemy przetestować u Ciebie ^^

Link to post
Share on other sites

KRK?  co to jest :P

 

Wiesz każdy przypadek wydaję mi się być inny. 

 

Teraz tylko wychodzi na to że to wszystko wielka kicha. Człowiek wydaje kase i nie może wsadzić 4 kosci żeby to fajnie wyglądało i służyło bo wywala błędy!  MASAKRA.

 

 

Ogarniam u rodziny remoncik , ale chyba zaraz postaram się dodzwonić do serwisu MSI. A to może być ciężka sprawa bo ostatnio dzwoniłem 2 dni.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak do 4,5  1,9v


mam nadzieje że się pomyliłeś, jakie masz napięcie na PROCKU ? 

Jeśli na serio 1.9 V to już wiemy skąd te błędy  

Mi raz wskoczyło napięcie na 1.65 V na CPU, gdy miałem woltaż na auto i 5GHz na zegarze, ale 1.9V to chyba ci płyta nawet puścić nie powinna na tym chipsecie 

Link to post
Share on other sites

Oj tam :P  1,19 v 

 

Wyłaczyłem OC ciekawy jestem teraz jak poleci RAM.


Coś nowego...    CPU bez OC  , RAM włączony X.M.P

 

 

 

http://i58.tinypic.com/25s1l3k.jpg

 

 

kolejny

 

 

http://i59.tinypic.com/2zp77sn.jpg

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

XMP wyłączony i wszystko chodzi jak trzeba...

 

 

 

CPU_system_agent voltage spróbuj podwyższyć. Moim zdaniem kontroler pamięci w procku nie wyrabia

 

No ale wszystko mam teraz na auto.....?

OC wyłączone i sam sobie stabilizuje... 

Link to post
Share on other sites

czasem po dołożeniu wszystkich kostek ramu trzeba dodać napięcia dla kontrolera RAM-u tak jak Melman1980
pisze

Ja mam aktualnie na 1.15V, ale to inna architektura CPU

U ciebie z tego co pamiętam można podwyższać do max+ 0.2V na kontrolerze, ale poczekaj aż ktoś potwierdzi. 
Zaleca się zwiększanie napięcia co stopień, czyli maksymalnie 0.025V z tego co pamiętam i testowanie stabilności ( bo łatwo tym kontroler usmażyć ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do MSI i rozmawialem z człowieczkiem. I dostałem maila od niego...

 

Witam,

 

Błędy :

Irql_not_less_or_equal oraz memory_managment wskazują ,że przyczyną może być RAM pomimo że niby jest " dobry " oraz czasami problemy na dysku twardym.

 

Proszę przeskanować pamięci każdą z osobna programem memtest a potem wszystkie razem.

Można też spróbować zaktualizować BIOS do wersji BETA

Link to post
Share on other sites

Tez mam ten sam procesor i płytę nawet karta graf ta sama i problem ten sam tylko ze pamięci inne i też nie wspierane przez tą płytę 

Vengeance LP 8GB DDR3 CML8GX3M2A1600C9  

 

niestety w configu 4x4gb na profilu XMP tzn 1600mhz  sypią błędami w Windows 7/8.1/10

teraz bez xmp na taktowaniu 1333 zero BSOD.

Narazie chce zakupić pamięci z listy padło na  Corsair Vengeance Pro 2x8GB 2133MHz DDR3 CL11 (CMY16GX3M2A2133C11R) bo inne albo drogie lub niedostępne a lista wygląda tak jakby żywcem skopiowana z z77.

 

Jeśli i te pamięci w profilu XMP będą sypać błędami zamierza reklamować płytę u producenta.

 

 

Nakson zamien te g.skil z 4x4 na 2x8 

Edytowane przez Fenixxxxx
Link to post
Share on other sites

Identycznie zachowywał się mój procek 4690K. Zakupiłem kingston 2400Mhz. Totalnie nie chciał się kręcic. Szczerze mowiac na standardowych ustawieniach też strzelał fochy. Nie było Bsodów ale wywalalo OCCT. Robiłem wszystko według prawideł. Z napięciem około 1.2V. Z ciekawosci wylaczylem XMP i z automatu ustawialo 1600Mhz. Procek zaczal smigac na 4,5Ghz. Ostatnim wyzwaniem było napięcie. Zjechałem do 1.138 przy XMP 2400Mhz. Gdy zwiekszalem napiecie powyzej 1.150 OCCT sie wykrzaczał. Wyciagnalem wnioski, że procek generował błędy przy wysokim napięciu VCore i za wysokim taktowaniu XMP. Moim zdaniem większość problemów z podkręcaniem i5 4690k wynika właśnie z niewyrabianiem układu zasilania całego procka nie mylić z input core bądź mocą potrzebną do zasilenia kontrolera pamięci przy wyższym taktowaniu pamięci.

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Zaraz skończy mi się skan pamieci który w zasadzie nic nowego nie wniósł - brak błędów.

Mam tylko pytanie, nie włączałem XMP na pamięciach i załączyłem program. W tej sytuacji mam powtórzyć test z włączonym XMP?

 

Jedną zmianę na + zauważyłem :) Grając w CoD:AW na GTX 980Ti  i 8GB RAM jak przechodziłem z gry na pulpit to czesto gesto dostałem zwioche- czarny obraz, ale gra chodziła. Konieczny był reset. Dziś w nocy grając już na GTX 970 i 16GB RAM ( 1600Mhz) nie wywaliło ani razu


Jeszcze jedno, czy jak zmienie pamięci na 2 x 8 GB G.Skill 2400Mhz  to pójdą normalnie na 2400Mhz przez włączenie XMP?

Czy też mogą być takie jazdy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...