Skocz do zawartości

1600mhz a 1333 do CS:GO


Recommended Posts

SIema! Jest sens kupywać nowa plyte główna z GDDR3 1600mhz czy zostac na 1333mhz i dokupic sobie tylko ram ? Gram tylko w CS:GO. Odczuje róznice miedzy 1600, a 1300? Aktualnie mam 6 GB i mi nie wystarcza. A moze kupic ramy 1600mhz tylko, że zmniejszyc na 1333 i potem  zamiast kupywac nowe to przeloze.

Edytowane przez evanios
Link to post
Share on other sites

albo sama ci ustawi na 1333 MHz, albo wywali błąd i sam będziesz musiał w BIOS-ie ustawić te 1333 aby się uruchomiło. 

Jeśli voltarz jest ten sam, to nie ma prawa ci nić spalić. 

Czyli jeśli kostka 1600 MHz ma też 1.5 V to nic złego się nie stanie. 

Między 1333 a 1600 różnica jest marginalna ( prędzej bym na opóźnienia patrzył ) 

Ps. Pojadaj jaka masz płytę, że masz 6GB 

Link to post
Share on other sites

 

 

jak.mam wlaczona opere mam 100 mb wolnego
 

To coś nie tak, i to nie jest raczej problem sprzętowy, a programowy. Przeskanuj system za pomocą programu AdwCleaner i Malwarebytes Anti Malware, zobacz również w monitorze zasobów jakie procesy zżerają ci najwięcej RAMu, i zindentyfikuj je odpowiednio - za co odpowiadają i czy możesz je wyłączyć. 6 GB RAM powinno ci w zupełności starczyć do grania w takie gry jak CS.

 

Możesz też rozważyć format, jeśli masz naprawdę zaśmiecony system i nie chcesz się bawić w sprzątaczkę ;)

Link to post
Share on other sites

Robilem format miesiac temu.

I z uruchomioną przeglądarką jedynie masz 100MB wolnego RAMu? Ja miałem format ostatni 2 lata temu, i z uruchomioną przeglądarką Chrome z 25 otwartymi zakładkami (gdzie każda zakładka to osobny proces), trzema dokumentami Worda, przeglądarką PDF i kilkoma programami działającymi w tle mam zajęte dokładnie 3.76GB z 8GB. Chyba że źle Cię zrozumiałem i kiedy włączysz Operę + CSa to masz 100MB wolnego. Ale jeśli występuje to tylko przy włączonej Operze, to musisz mieć coś nie tak z systemem.

Edytowane przez Dreacreator
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...