Skocz do zawartości

Lenovo czy acer.Proszę o radę


Recommended Posts

Witam,

 Chcę kupić laptopa znalazłem 2 konfigurację proszę o opinię którą wybrać. Komputer bedzie służył do przeglądania internetu, codziennego użytkowania. Czasem jakaś gra Fifa, League of Legends , Football menager. Ubzdurałem sobie, że chce mieć dysk SSD, w którym będe miał windowsa i aplikacje a dodatkowo bede musiał dokupić dysk zewnetrznyna dane.

 

1 konfiguracja 

 

http://www.x-kom.pl/...15895d52397abe#

 

Procesor Intel Core i5-5200U (2 rdzenie, od 2.2 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache) Chipset Intel Broadwell Pamięć RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 16 GB Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 2/0 Dysk twardy 128 GB SSD SATA III Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer Typ ekranu Matowy, LED Przekątna ekranu 15,6" Nominalna rozdzielczość 1366 x 768 (HD) Karta graficzna NVIDIA GeForce 840M
+ Intel HD Graphics 5500 Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna) Dźwięk Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio Kamera internetowa 1.0 Mpix Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
LAN 10/100/1000 Mbps
Bluetooth Rodzaje wyjść / wejść DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
USB 3.0 - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt. Bateria 6-komorowa, 5000 mAh, Li-Ion Zainstalowany system operacyjny Brak systemu Wysokość 30,3 mm Szerokość 382 mm Głębokość 256 mm Waga 2,50 kg (z baterią) Dodatkowe informacje Wydzielona klawiatura numeryczna
Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock)
Wielodotykowy, intuicyjny touchpad Dołączone akcesoria

Zasilacz
Bateria (podstawowa)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 konfiguracja 

 

http://www.x-kom.pl/...330-czerw.html#

 

 

 

 

Procesor Intel Core i5-5200U (2 rdzenie, od 2.2 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache) Chipset Intel Broadwell Pamięć RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 8 GB Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 1/0 Dysk twardy 128 GB SSD SATA III
1000 GB SATA 5400 obr. (zewnętrzny, w obudowie) Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer Typ ekranu Błyszczący, LED Przekątna ekranu 15,6" Nominalna rozdzielczość 1366 x 768 (HD) Karta graficzna AMD Radeon R5 M330
+ Intel HD Graphics 5500 Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna) Dźwięk Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio Kamera internetowa 1.0 Mpix Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
LAN 10/100/1000 Mbps
Bluetooth Rodzaje wyjść / wejść DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
USB 3.0 - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt. Bateria 4-komorowa, 2200 mAh, Li-Ion Zainstalowany system operacyjny Brak systemu Dołączone oprogramowanie Sterowniki do systemu Windows 8.1 Wysokość 24,7 mm Szerokość 380 mm Głębokość 262 mm Waga 2,35 kg (z baterią) Dodatkowe informacje Wydzielona klawiatura numeryczna
Wielodotykowy, intuicyjny touchpad
12 miesięcy ograniczonej gwarancji dla firm Dołączone akcesoria

Zasilacz
Bateria (podstawowa)

 

 

 

 

 

Jak widać Lenovo jest tańszy i ma dodatkowo dysk zewnętrzny w pakiecie. Wiec oszczędzam kupując go o ok 400-500zł. W podzespołach jest podonie rózni sie tlyko baterią, jednak nie ma dla mnie to wiekszego znaczenia ponieważ będe wiekszość czasu używał go na kablu, typem ekranu - lenovo blyszczacy acer matowy oraz karta graficzną ACER  NVIDIA GeForce 840M LENOVO AMD Radeon R5 M330.

Duża różnica jest między tymi kartami ? i jeśli chodzi o firme i obudowe laptopa to Lenovo jest gorsza ?

Link to post
Share on other sites

OK widze duzo negatywnych opini o lenovo wiec chyba faktycznie lepiej bedzie mi wziac tego acera i zaplacic te 400-500 zl (liczac razem z zakupem dysku zenwetrznego) mam jeszce ostatnie pytanie do was.Czy duza roznica jest miedzy ekranem matowym a blyszczacym. Czytalem wiele opini jednak nie widzialem na oczy tych ekranow nie moge porownac. Jesli osobiscie byscie kupowali lepiej wziac matowy czy blyszczacy? duza roznica ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...