Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Nigdy nie obejrzałem w całości żadnego odcinka CSI. To akurat kompletna bajka ;)

 

Za dzieciaka sporo interesowałem się militariami, od broni ręcznej przez lotnictwo, wojska pancerne aż po marynarkę wojenną.

 

Strzelectwo zaś to jedyny sport, jaki uprawiałem dłużej niż 5 lat. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Widać, że nigdy takowej w rękach nie miałeś. Plastikowe pistolety z odpustów i pukawki z gier się nie liczą.
Widac ze wrozbita Maciej z ciebie to nie bedzie. Mialem. To naprawde nic skomplikowanego. No... przynajmniej dla mnie. Moze dla ciebie tak. 

 

Raczej odwrotnie. W imię obrony milionów można i należy ograniczać prawa grupom debili. To, że ktoś nie może dać ci na ulicy bezkarnie przez łeb bejsbolem również ogranicza jego prawa. A, co jeśli ma na to dużą ochotę ?
Przeciez to ogranicza prawa wszystkich, a nie tylko grupie debili.

 

 

Czy naprawdę jesteś aż tak ograniczony ? W przypadku rejestracji profil balistyczny jest zapisywany w odpowiedniej federalnej bazie danych i znalezienie posiadacza broni, z której został wystrzelony dany pocisk zajmuje kilka sekund.
A czy naprawde nie nauczono cie odpowiadac na zadane pytanie bez obrazania drugiej osoby? Zreszta i tak jestes w bledzie. Bron i pociski to nie odciski palcow ktore mozna dwuwymiarowo zeskanowac i porownac. Ekspertyzy balistyczne przeprowadza sie na posiadanym egzemplarzu broni zabranym przestepcy i pociskach znalezionych na miejscu zbrodni  I napisalem to bez obrazania ciebie. Odnosnie broni w Kanadzie:

https://libertarianizm.net/threads/kanada-bron-palna-przestepczosc.4015/ 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

zasady obchodzenie się z bronią nie kończą się na umiejętności jej obsługi 
Dopuszczam taka mozliwosc. Zaluje jedynie ze Nowaj nie rozwinie tego argumentu. Wg tego co pisal zna temat bardzo dobrze wiec nie powinien to byc dla niego problem napisac co i jak w kilku zdaniach. I to by byl merytoryczny argument, kilka osob by sie czegos ciekawego dowiedzialo i ogolnie by bylo fajnie. Szkoda ze nie prowadzi dyskusji wlasnie w taki sposob. Jak jestem w bledzie to potrafie sie do niego przyznac. Jak mi sie go wskaze i powie dlaczego to jest blad to to uznam. Ale do tego potrzeba argumentacji odnoszacej sie do istoty rzeczy, merytorycznej, a nie personalnej. 
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy naprawde nie nauczono cie odpowiadac na zadane pytanie bez obrazania drugiej osoby?

 

Relatywizujesz gwałty, stanowisz książkowy przykład osoby, przez które ateiści uważani są za wypranych z uczuć wyższych czcicieli diabła, a to co piszesz dość często obraża inteligencję czytającego. Nie, nie mam zamiaru nazywać szamba perfumerią.

 

 

 

Przeciez to ogranicza prawa wszystkich, a nie tylko grupie debili.

 

Właśnie napisałeś, że czujesz się ograniczony tym, że nie możesz drugiej osobie przywalić na ulicy bejsbolem.

 

 

 

To naprawde nic skomplikowanego.

 

Tak jak napisałem, pistolety z odpustów się nie liczą. Jeśli wychodzisz z założenia, że do obsługi broni palnej nie jest potrzebne przeszkolenie to jesteś idiotą. Inaczej nie da się tego określić. Nawet w przypadku jednostek specjalnych w wojsku mija sporo czasu, zanim kandydat odda pierwszy strzał, a idą tam ludzie, którzy wiedzą, dlaczego to robią i mają pojęcie o sprzęcie. Nawet najsłabszy pistolet posiada odrzut, który może zrobić sporą krzywdę osobie nieprzygotowanej. Każda broń ma inny mechanizm spustowy, który należy wyczuć, do tego dochodzi kalibracja urządzeń celowniczych, a dość istotną kwestią w posługiwaniu się bronią jest to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której napastnik tę broń przejmuje. 

 

Ale, nie, po co - dajmy ludziom giwery bez treningu i wypuśćmy ich na ulice. Przestępcy się ucieszą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeciez to ogranicza prawa wszystkich, a nie tylko grupie debili.

Nie jestem zupełnie w rozmowie, przeczytałem tylko kilka postów, ale pozwolę sobie wrzucić dosłownie kilka słów od siebie.

Otóż wydaje mi się, że pomimo ogromnego znaczenia "wolności", niektórzy trochę przesadzają. Wolność - jak najbardziej tak, lecz należy pamiętać o... umiarze. Trzeba zrozumieć, że pełna wolność nie zagwarantuje bezpieczeństwa, a nawet rzekłbym, że (tak jak w przypadku broni) zagraża bezpieczeństwu innych. Pytanie brzmi: wolisz wolność, wolną amerykankę, czy zasady, które Cię ograniczają i zarazem ograniczają zagrożenie. Ja wybieram zasady. A to, że one ograniczają prawa wszystkich... bardzo dobrze... aż tak Ci źle, że Jej nie masz? Przecież możesz chyba wyrobić pozwolenie? (chyba, że się mylę.... nie wiem, nie jestem biegły w tym temacie).

I jeszcze raz na koniec... przestańcie ludzie z tym ograniczeniem! Czujesz się aż tak uciśniony?! Bo trzeba pasy zapiąć, bo broni nie mogę mieć, bo coś tam... trochę jakby ludziom w du***h się poprzewracało. Jezu, nie mogę, to nie mogę, trzeba, to trzeba, przynajmniej dzięki tym zasadom wariatów trochę mniej.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

A możliwe, że obie rzeczy na raz ;)
Już krótko mówiąc, chodzi mi o to, co napisał Verul. Ograniczenie praw wszystkim w imię ochrony tych wszystkich przed wspominaną już wcześniej "bandą debili" jest dla mnie ok. Pasy, czy broń to tylko przykłady.

Pozdrawiam!

EDIT: Wszystko się rozwinęło od petard, tak? W moim domu była to tradycja. Zawsze z ojcem kupowaliśmy w sklepie rakietki, draski, motylki i inne takie i w sylwestra chodziliśmy strzelać. On palił papierosa, a mały Karol się naprawdę dobrze bawił. Mimo wszystko, jeżeli zakaz petard zostałby wprowadzony i ktoś będzie potrafił przedstawić dane o tym, że niektórzy tracą dłonie itp. przez te zabawki - nieważne, czy z winy samej petardy, czy braku umiejętności jej odpalenia, to będę w stanie to zrozumieć.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

tylko dlaczego ktoś, kto np ma takie hobby miałby być go pozbawiony? to zdelegalizujmy możliwość używania modeli RC, bo też są szkodliwe (hałas) i jak ktoś nie umie ich pilotować może spowodować wypadek groźny dla życia i zdrowia, idźmy dalej w kierunku tego absurdu: samochody osiągające powyżej 50 na godzinę, przecież każdy kierowca jadący szybciej to morderca 

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko dlaczego ktoś, kto np ma takie hobby miałby być go pozbawiony?

 

Z tego samego powodu, dla którego swojego hobby nie mogą praktykować na przykład kanibale, albo ekshibicjoniści. Nie można również kupić sobie uzbrojonego myśliwca. W nowoczesnym państwie muszą istnieć normy i reguły, których celem jest zapewnienie względnego bezpieczeństwa większości społeczeństwa. W przeciwnym razie możemy się od razu cofnąć do struktur plemiennych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego samego powodu, dla którego swojego hobby nie mogą praktykować na przykład kanibale, albo ekshibicjoniści.

 

albo kierowcy? bo wasz argument - to jest niebezpieczne jest tu kompletnie nie trafiony, już o statystykach wypadków z udziałem samochodu, a petardy nie wspominając

czekaj zaraz mi powiesz, że kierowca musi zdać na prawko, jasne, a dlaczego użytkownik petardy nie miałby wcześniej czegoś zdać, by legalnie się nią posługiwać?

 

 

 

W nowoczesnym państwie muszą istnieć normy i reguły, których celem jest zapewnienie względnego bezpieczeństwa większości społeczeństwa.

 

całkowicie się z tobą zgadzam, tylko jedno nie wyklucza drugiego 

Link to post
Share on other sites

 

 

a dlaczego użytkownik petardy nie miałby wcześniej czegoś zdać, by legalnie się nią posługiwać?

 

Gdyby faktycznie musiał, a nielegalny obrót zostałby wyeliminowany to nie miałbym nic przeciwko temu, aby były dostępne przez cały rok.

 

Wszystko niestety sprowadza się do tego, że ludzie są niestety w większości pozbawieni wyobraźni, lekkomyślni i głupi. Gdyby każdy delikwent odbył szkolenie, podczas którego miałby na przykład w programie wizytę na pogotowiu podczas sylwestrowego dyżuru, to przypuszczam, że mogłoby to mieć bardzo pozytywny wpływ na statystyki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...