Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

wiem, dlatego poprawiłem.

PS:

 

W domu nie nauczyli, że nieładnie jest kłamać ? Biedny, zawsze niesłusznie pokrzywdzony, misiu - nie mamy fizycznie takiej możliwości. 
a założymy się ?do tego fragmentu ma 100% rację,

 

 

wyciąga post sprzed edycji i tam wkleja
 dalej nie wiem, nie mam możliwości sprawdzenia działania tutejszego panelu kontrolnego  

 

 

Oto przykład:

 

 

W domu nie nauczyli, że nieładnie jest mówić prawdę? Biedny, zawsze niesłusznie pokrzywdzony, kochanie- nie mamy psychicznej takiej możliwości.  
 
Link to post
Share on other sites

Ludzie klamia z roznych powodow, ale fakt ze nie ma za to jakiejs wyjatkowej kary ich nie zniecheca do tego. Wyobrazmy sobie sytuacje hipotetyczna gdzie Kowalskiego skazano na np 12 lat za gwalt ktorego nie popelnil. Odsiedzial 10 po czym wyszly na jaw jakies okolicznosci ktore jednoznacznie wskazuja na to, ze ktos swiaomie klamal i dlatego go skazano. Kowalski po 10 latach wychodzi, a tamten klamca idzie na 2 lata. To jest uczciwe? UWazam ze w takiej sytuacji taki klamca sam powinien odkliblowac cale 12 lat na ktore przez niego skazano niewinnego Kowalskiego. I za ktore teraz Kowalski dostanie spore odszkodowanie z pieniedzy podatnikow.

 

 

Z hipotetycznymi przykładami jest problem, a mianowicie taki, że żeby miały jakiekolwiek znaczenie dla rozpatrywanego przypadku powinny być realne.

Twój hipotetyczny przykład jest nierealny, ukierunkowany na jeden cel. Takich przykładów dla moich tez mogę podawać setki.

I nic to nie zmieni.

 

Nigdy o skazaniu nie decydują zeznania jednego świadka.

Kara za przestępstwo fałszywego oskarżenia wymierzana jest za to, że ktoś takie fałszywe oskarżenie wytoczył, a nie za to, że kogoś skazano.

Skazanie niewinnego człowieka obciąża sąd i prokuraturę, a nie zawiadamiającego (nawet fałszywie!).

Skazanie niewinnego człowieka nie jest NORMALNYM następstwem złożenia fałszywego zawiadomienia, stąd nie można za to karać zawiadamiającego.

Karze się w granicach jego zamiaru i jego winy. To nie jego wina, że go skazano. To akurat wina Sądu i prokuratury.

 

A chcesz bana?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do mnie piszesz?

Za co miałbym dostać bana?

Edytowane przez Gordon Lameman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...