Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Jak dla mnie większość tych ogłoszeń i formularzy to fejk. Ani razu nie widziałem u nas w kościele (w innych parafiach także) podobnych karteczek... Chyba że za mało parafii zwiedziłem :rotfl: .

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Żałosne...  :facepalm:

Trochę śmierdzi fejkiem, ale jeśli to prawda, to ja nie dałbym grosza, niech zdychają z głodu. Zresztą i tak wpuszczam księdza tylko ze względu na innych członków rodziny... Większość ludzi daje na przysłowiową "tacę" tylko dlatego, że przyjęło się że "wstyd" nic nie dać i "co inni sobie pomyślą". Swoją drogą, nie wiem dlaczego nazywane to jest "ofiarą", skoro kasa idzie do księży, no i czasami na remont kościoła (ale chyba nie cały czas?...).

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites
Trochę śmierdzi fejkiem, ale jeśli to prawda, to ja nie dałbym grosza, niech zdychają z głodu. Zresztą i tak wpuszczam księdza tylko ze względu na innych członków rodziny... Większość ludzi daje na przysłowiową "tacę" tylko dlatego, że przyjęło się że "wstyd" nic nie dać i "co inni sobie pomyślą". Swoją drogą, nie wiem dlaczego nazywane to jest "ofiarą", skoro kasa idzie do księży, no i czasami na remont kościoła (ale chyba nie cały czas?...).

powiedz to samo ale o wyznawcach innych religii jak jesteś taki odważny i sądzisz że utrzymanie kościoła jest darmowe.

Edytowane przez Arlekin
Link to post
Share on other sites

A kto to taki wyznawcy Koranu ? O wyznawcach Biblii czy Tory również nie słyszałem :/

 

A to, że sukienkowym darmozjadom dawno temu poprzewracało się w du***h to sprawa oczywista i tego typu broszurki fejkami nie są. Instrukcje kolędowe to od wielu lat norma.


 

 

utrzymanie kościoła jest darmowe.

 

Pewnie, że nie jest. Państwo polskie co roku wydaje na ten cel miliardy złotych. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Instrukcje kolędowe to od wielu lat norma

Piszesz tak na podstawie z życia wziętego przykładu czy ot tak? Ja w ciągu mojego (krótkiego, nie powiem) żywota nie widziałem ani razu instrukcji kolędowych. Nie zamierzam tu kleru bronić, bo nie są święci oczywiście, ale większość takich karteczek to moim zdaniem zwyczajne podróby. W końcu każdy może coś takiego wydrukować i zrobić zdjęcie na tle tablicy ogłoszeń w kościele. A jeśli faktycznie gdzieś coś takiego wisi to nie pozostaje mi nic innego jak współczuć ludziom tam chodzącym.

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
miliardy złotych.

pokaż dane, czy to jest bezpodstawne oskarżanie ?

 

 

 

90% wyznawców Islamu to zwierzęta do odstrzału.
ale głupi jesteś, każdy człowiek jest równy a ty niby kim jesteś żeby ich oceniać? Ja przeciwko innym wiarom nic nie mam, każdy wierzy w co chcę, a przynajmniej powinien.  Edytowane przez Arlekin
Link to post
Share on other sites

 

ale głupi jesteś, każdy człowiek jest równy a ty niby kim jesteś żeby ich oceniać? Ja przeciwko innym wiarom nic nie mam, każdy wierzy w co chcę, a przynajmniej powinien. 

 

Nie zniżaj się do poziomu przedszkola. Muzułmaninowi, który zechcę zmienić swoją wiarę odrąbią łeb. Nastolatkowi, który się masturbuje odrąbią łeb. Zabijają kobiety i dzieci, często wpierw je gwałcąc. Wszystko na tle religijnym. To jest normalne? Pozabijać takie ścierwo.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites
Piszesz tak na podstawie z życia wziętego przykładu czy ot tak?

 

Od wielu lat jestem działaczem na rzecz świeckiego państwa, skończyłem dwa kierunki podyplomowe związane z religią. Takie atrakcje mają miejsce od początku lat dziewięćdziesiątych. Dopiero ostatnio zaczęto je nagłaśniać.

 

 

 

pokaż dane, czy to jest bezpodstawne oskarżanie ?

 

http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html

 

Dane sprzed 4 lat. Z roku na rok jest tego coraz więcej i jeśli takich rzeczy nie wiesz, a nawet uważasz je za "bezpodstawne oskarżenia" to twoja wiedza w tym temacie jest zerowa.

W szkołach nie ma pieniędzy na pomoce naukowe, ogranicza się ilość lekcji dosłownie każdego przedmiotu, ze względu na niż zwalnia się nauczycieli....

 

Od przedszkola są za to, niezmiennie, dwie godziny indoktrynacji religijnej w tygodniu. Choćby nawet na lekcji był jeden uczeń to i tak się odbędzie. Wszelkiej maści ZUS'y dla kleru- płaci państwo. Szkoły i uczelnie katolickie - płaci państwo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jeśli sobie dasz zrobić z tego mózgu kisiel to i owszem.

 

Przecież zdecydowana część społeczeństwa NIE MA pojęcia, w co w ogóle wierzy. Dobitnie pokazywali to nawet "obrońcy wiary" tu, na forum, wstawiając np. takie obrazki:

 

http://www.wiking.edu.pl/upload/jezyk_polski/images/bog%20pascal1.jpg

Czy przypadkiem nie sam Jezus stwierdził, że nawet innowierca/ateista może iść do nieba?

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@@Tycha, oczywiście. Dlatego trzeba wiedzieć w co się wierzy a nie ślepo ufać temu co mówi ksiądz z ambony. W taki sposób można sobie szybko zrobić siekę z mózgu i propagować błędne myślenie ukazane w Twoim poście (Bóg  = niebo lub nicość; brak Boga = piekło lub nicość).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie widziałem nigdy takich karteczek abonamentowych ani najnowszych samochodów pod plebanią. 

 

A ja nigdy nie widziałem na żywo promu kosmicznego, ale nie neguję faktu jego istnienia...

 

Czy tak ciężko jest zrozumieć, że wszystkie zjawiska społeczne niekoniecznie muszą mieć miejsce na czyimś podwórku ? Nie czyni ich to mniej prawdziwymi.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zniżaj się do poziomu przedszkola. Muzułmaninowi, który zechcę zmienić swoją wiarę odrąbią łeb. Nastolatkowi, który się masturbuje odrąbią łeb. Zabijają kobiety i dzieci, często wpierw je gwałcąc. Wszystko na tle religijnym. To jest normalne? Pozabijać takie ścierwo.

Zgadza się, lecz: w średniowieczu papież wzywał wszystkich do krucjaty do ziemi świętej, by rzekomo wypełniać wolę Boga, chrześcijanie rżnęli dosłownie i w przenośni wszystko co się ruszało, jeszcze w XVIII palono "czarownice" na stosach. :)

W XII w gdy wschód rozkwitał Europa była zacofana i tarzała się we własnych gównach.

Pytanie kto był wtedy większym ścierwem? ;)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, lecz: w średniowieczu papież wzywał wszystkich do krucjaty do ziemi świętej, by rzekomo wypełniać wolę Boga, chrześcijanie rżnęli dosłownie i w przenośni wszystko co się ruszało, jeszcze w XVIII palono "czarownice" na stosach. :)

W XII w gdy wschód rozkwitał Europa była zacofana i tarzała się we własnych gównach.

Pytanie kto był wtedy większym ścierwem? ;)

No ale mówimy o teraźniejszości. Niemniej masz racje, dlatego ja jestem bezstronny i nie wierzę w nic ;)

Muzułmanie do teraz robią takie rzeczy i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni. W tych wszystkich religiach jest tyle nieścisłości, że czasami wydaje mi się, że te wszystkie pisma dzieciaki na kolanach pisały. :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...