Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Nowaj temat jest szerszy niż by się wydawało. PO to jest akurat partia pro-niemiecka, więc skąd pomysły o Rosji to nie wiem, jeszcze kilka lat temu Tusk miał dobre relacje z Putinem bo to było korzystne dla Państwa, teraz większość polityków wpadła w jakąś obsesję kompletną. Wyznawców posiada każda partia od Korwina po Palikota, jedni z drugich się śmieją, obrażają się etc. Najbardziej mnie to śmieszy, że ludzie ślepo powielają to co mówi ich lider, nie ważne czy mówi dobrze czy źle, nie używają własnego rozumu. Dlatego najlepiej nie deklarować swojej przynależności, bo to w pewnym stopniu wyłącza racjonalne myślenie. Twój Ruch to nie moja bajka, ale podpisałem się pod ich petycją o zlikwidowaniu straży miejskiej. W teorii wszyscy chcą dobrze dla państwa, tylko różne opcje mają różne drogi do tego dobrobytu(o ile ktoś nie jest agentem). Tutaj jest pole do merytorycznej dyskusji, niestety w telewizji ciężko o normalną debatę, ale można sobie poszukać, np. Tele 5 i program gdzie Korwin występuje (np. odcinek z Kaliszem)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sprawie smoleńskiej jak dla mnie nie tyle chodzi o sprawę był czy nie było zamachu, ale o fakt jak jest to wszystko przeprowadzane. Żeby było tak wiele nieścisłości i nadużyć to w głowie się nie mieści. Do cholery, tam zginęła głowa państwa i ponad setka bardzo ważnych osób w Polsce, włączając najwyższych rangą wojskowych.

Poza tym mam znajomego który był tego dnia w okolicach Smoleńska. To co widział i słyszał od lokalnych mieszkańców absolutnie przeczy wypadkowi.

 

Ostatnio pojawił się niebezpieczny trend. Dlaczego jeśli ktoś ma inne zdanie niż rządzący od razu jest szufladkowany jako wariat? Podobną sytuację mamy z ostatnimi wyborami. Brak jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji, tylko chwytliwe hasła i wzajemne wyzwiska.

Dlaczego ci którzy mają odwagę przedstawiać wątpliwości popełniają samobójstwa (Petelicki, Lepper czy praktycznie cała Samoobrona). Oskarżający też swoje mają za uszami (albo przynajmniej tak są pokazywani), to też powinni bazować na faktach, a nie plotkach.

Smoleńsk to tylko jedna ze spraw która jest zamieciona pod dywan. Jakby była jedyna to pewnie zgadzałbym się z powyższą wypowiedzią Nowaja. Niestety, w obecnej sytuacji i tak wielkiej ilości nadużyć władzy nie mam podstaw by w cokolwiek powiedziane przez nich wierzyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

To co widział i słyszał od lokalnych mieszkańców absolutnie przeczy wypadkowi.

 

To, co zeznają porwani przez kosmitów, wierzący w Reptilian, zwolennicy teorii spiskowych i świadkowie Yeti przeczy logice i zdrowemu rozsądkowi. Wystarczy poczytać sobie sylwetki "ekspertów" Macierewicza, z których ŻADEN nie tylko nie był na miejscu katastrofy, ale również nie zajmuje się zawodowo badaniem katastrof lotniczych. Jeden z nich, w oficjalnych zeznaniach w prokuraturze, mówił,  że zna się na lotnictwie, bo w dzieciństwie sklejał modele samolotów.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ale ja nie mówię o Macierewiczu. On jak i kilku innych faktycznie powinni zejść, albo zastać usunięci ze sceny politycznej.

Nie mam podstaw by nie wierzyć znajomemu, bo nigdy nie wykazywał oznak szaleństwa. Jeździ na TIRach i znalazł się tam w tym okresie przypadkiem. Jego obecność w tamtym rejonie jest wręcz udokumentowana. Sama relacja pochodzi jednak z jednego źródła więc nie chcę jej rozpowszechniać, bo nie potrafię udowodnić że tak na prawdę było.

Link to post
Share on other sites

NewSky, zadanie dla ciebie, znajdź dowolnego pilota samolotu i zapytaj się czy wypadek w Smoleńsku to była wina pilota. Każdy powie, że to była wina pilota. Koniec tematu. Poza tym wiesz jak się plotki rozchodzą i co ludzie czasem za głupoty gadają.

Edytowane przez mejor
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To nie był jedynie błąd pilota. Doszła do tego opieszałość rosyjskiej kontroli lotów i fakt, że ktoś musiał wydać rozkaz, aby w Smoleńsku wylądować. Ze względu na opóźnienie i warunki pogodowe ten samolot nie powinien oderwać się w Warszawie od ziemi. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 to pilot podejmuje decyzje.

Czy czasem już przed katastrofą w Smoleńsku nie potwierdziło się to, że pilot nie ma zbyt wiele do gadania?

EDIT: Jeżeli wciąż chce pilotować taki samolot oczywiście...

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym wiesz jak się plotki rozchodzą i co ludzie czasem za głupoty gadają.

 

Wiem i dlatego też nie podchodzę to tego jako do pewnika. Sam ekspertem oczywiście nie jestem i nie czuję się kompetentny do wystawienia ostatecznego wyroku. Chciałbym żeby było to rzetelnie wyjaśnione, bez nacisku na korzyść jakiejkolwiek frakcji politycznej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. A Arkadiusz Protasiuk, dowódca samolotu ze Smoleńska, był wówczas drugim pilotem. Na własne oczy zobaczył, jak Kaczyński i pisowscy akolici zniszczyli karierę jego kolegi, doprowadzając najpierw do jego uziemienia, a później oskarżając w parlamencie o zdradę i niewykonanie rozkazu Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym żeby było to rzetelnie wyjaśnione, bez nacisku na korzyść jakiejkolwiek frakcji politycznej. 

 

Chyba prawie wszyscy by tego chcieli. Wystarczyłoby, aby upublicznić ostatnią rozmowę braci Kaczyńskich przez telefon satelitarny. Amerykanie nieoficjalnie przyznali, że dysponują całością nagrania, co chyba nikogo raczej nie dziwi.

 

Pomijając przyczyny, chyba każdy również przyzna, że wrak powinien zostać sprowadzony natychmiast po zakończeniu wstępnego dochodzenia, a tymczasem minęło 4,5 roku i nadal nie wrócił do kraju. Obecna sytuacja raczej tego nie przybliża. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczyłoby, aby upublicznić ostatnią rozmowę braci Kaczyńskich przez telefon satelitarny. Amerykanie nieoficjalnie przyznali, że dysponują całością nagrania, co chyba nikogo raczej nie dziwi.

 

O tym nawet nie wiedziałem i z pewnością się zainteresuję. Mam ostatnio odruch przełączania kanału gdy w ogóle jest ten temat poruszany. Dawno nie słyszałem sensownych informacji.

 

Że Kaczyńscy to buce, to nie trzeba wyjaśniać nikomu. Rozkaz "bo tak" jest jak najbardziej prawdopodobny. Postawa strony rosyjskiej i opieszałość polskiego rządu to już odrębna sprawa. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...