Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Po poglądach można wywnioskować, że nie mam pojęcia o życiu w obecnych czasach. Łojezu, Tycha :rotfl:

 

Wytłumaczyłbym jak dziecku, ale i tak nic nie dotrze. :]

 

@down

 

Nawet nie ma co z nim dyskutować. Niech sobie żyje we własnym światku.

Link to post
Share on other sites

Nie wiesz o czym piszesz.

To Ty nie wiesz o czym piszesz. Nie pierwszy raz. Jak ludzie mający 2x więcej lat niż Ty nie chcą wypowiadać się na temat bo go nie znają to nie rozumiem z jakiego powodu szczekasz Ty. Opierasz się wiedzą zdobytą w internecie, z opowieści (każdy może sobie podać inną wersję).

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ale wy się fajnie po plecach klepiecie, oj jak słodko. Szkoda, że jak nie macie co do powiedzenia to się zniżacie do takich zagrywek.
Po prostu użyłem takich argumentów, dla których nie umiecie kontrargumentów znaleźć i tyle. Napiszcie szanuję, ale ja uważam inaczej. Jednak nie, lepiej szopkę robić :rotfl: 

Link to post
Share on other sites

 

 

Po prostu użyłem takich argumentów, dla których nie umiecie kontrargumentów znaleźć i tyle.

 

Tak synku, w swojej nastoletniej mądrości zatkałeś kilku dorosłych dziadów, którzy wiekiem, wiedzą i doświadczeniem życiowym przewyższają cię każdy z osobna pierdylion razy.

 

Grunt to dobre samopoczucie.

 

 

 

 

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5cviftmhU1rwcc6bo1_500.gif

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ale wy się fajnie po plecach klepiecie, oj jak słodko. Szkoda, że jak nie macie co do powiedzenia to się zniżacie do takich zagrywek.

Po prostu użyłem takich argumentów, dla których nie umiecie kontrargumentów znaleźć i tyle. Napiszcie szanuję, ale ja uważam inaczej. Jednak nie, lepiej szopkę robić :rotfl:

Po tylu latach dopiero odkryłeś jak to forum działa? 8-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie jestem nastolatkiem :x

Nie no fajnie Nowaj, nie byłeś w stanie odpowiedzieć na moje argumenty, więc uznaję, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia poza pajacerką i pisaniem comic sansem. Nie ma co dalej z tobą dyskutować, bo zaraz napiszesz, że twój wujek pił z Wałęsą wódkę i masz informacje z pierwszej ręki jak było.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jajor, tutaj osoby urodzone w PRLu, ocierające się o ten okres, czy pamiętające go, nie mają odwagi wypowiadać się tu z absolutami, opiniami czy wartościowaniem LW jako osoby, czy symbolu, a Ty wyskakujesz prosto z lekcji WOSu i sypiesz "argumentami". Ośmieszasz się i tyle, daj spokój.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z wieloma osobami, które żyły w tamtym okresie, poczynając od rodziców, górników(wtedy pracowali), milicjantów, żołnierzy. Jeszcze raz napiszę, sam fakt, że był TW nie jest dla mnie bardzo oburzający, Piłsudski też był agentem. Rozmawiałem z żołnierzem z tamtego okresu i opowiadał mi jak bardzo się bał jak go ze śląska wywieźli na wybrzeże i był przerażony, że dostanie rozkaz strzelania do swoich rodaków. Więc daj sobie spokój, ja tylko napisałem, że Wałęsa to nie jest dla mnie bohater i o to jest ten cały szum. Tyle.


Taki temat tylko pokazuje, że kreacja Wałęsy na bohatera się udała. Efekty widać w postach powyżej.

Link to post
Share on other sites
Jakie to prawdziwe :P

 

 

-Kto ty jesteś ?

-Imigrancik

-Ej, bez żartów

-To nie żarcik

-Gdzie ty mieszkasz ?

-W dzikim kraju

-Gdzie podążasz?

-Gdzieś do raju

-Chcesz się zmienić?

-Nie ma mowy !!!

-Jakieś hobby ?

-Gwałt zbiorowy

-Czy chcesz waczyć?

-Walką żyję

-Chyba piłeś ?

-Ja nie pije

-Na co liczysz ?

-Na socjale

-Będziesz grzeczny ?

-Ani wcale

-Czyli wojna ?

-Wyjścia nie ma

-A uchodźctwo ?

-Zwykła ściema

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W zasadzie gdyby cofnąć czas, i mając obecną wiedzę, o ile jakas jest prawdziwa w 100 % i tak oddał bym głos na Wałęsę i nie ryzykował jakiejś wojny domowej.

Raz lepiej, raz gorzej ale te lata się spokojnie jakoś żyje.I większość tych co krzyczą raczej po przemysleniach na spokojnie też by tak uczyniła.

Natomiast Wałęsa mógłby troszkę spokorniec na stare lata, bo starszy to on będzie, ale.....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bohatera, a symbol. Symbol który jednoczył ludzi w tamtym okresie, dawał nadzieję i siłę do stawiania oporu. I tego, niezależnie od całej reszty otoczki (czy był TW, czy wiozła go milicyjna motorówka, czy przeskoczył przez płot, czy lubił gorzką kawę albo ruchanie pozamałżeńskie), nikt nie odbierze - nie jemu, a historii naszego kraju. Dywagacje odnośnie tego kim był jako osoba można prowadzić w nieskończoność, można go lubić, szanować albo i nie, nie sposób dojść do tego jak z czym było dokładnie i z jakich powodów, ale prawda jest taka, że mamy teraz własny kraj, odpowiadamy za samych siebie i jak źle by nie było, to jest to nasze podwórko - w dużej mierze dzięki Lechowi Wałęsie.

Jak łatwo zauważyć, temat jest bardzo, bardzo skomplikowany, dojść do prawdy najprawdziwszej nie sposób, więc z respektu do a) zagmatwania i głębokości tematu, b) dobra które wynikło w związku z LW, c) tego, że mamy (jakby nie było) nasz, wolny kraj, lepiej zawrzeć dziób i się nie kompromitować. Tak jak robią to osoby mające zdecydowanie więcej do powiedzenia na ten temat niż ja, oraz Ty.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Zależy jaki był cel tych przemian. Przemiany gospodarcze były przeprowadzone przez PZPR nim oddali władzę. Na pytanie czy zmiany by się dokonały jakby nie było Lecha Wałęsy odpowiedz sobie sam.
Symbolem zmian dla mnie jest ruch Solidarności, a nie Wałęsa.

Link to post
Share on other sites

Z opowieści :rotfl: Ah ci racjonaliści. Tycha, naipsz w takim razie ile masz lat.

 

Ile razy widziałeś mnie wypowiadającego się o sprawię Wałęsy (albo nawet i polityki)? Zamiast spędzać większość czasu na gadaniu o Korwinie i spółce, wolę robić coś pożytecznego.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...