Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

19 godzin temu, anemus napisał:

 

Tak, dostaną 500+ i to lepiej wydane pieniądze niż na takich patusów.

 

Dostęp do 500+ mają tylko  ukriancy  którzy zamieszkują  na stałe w PL  wraz z rodziną i tu pracują .

 

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/swiadczenie-wychowawcze-500-dla-obywateli-ukrainy/4490051

 

Uchodźcy 500+ dostaną   po zarejestrowaniu się i złożeniu deklaracji ze  zostają na terytorium PL  ,a świadczenie to będzie przyznane na 18miesięcy (jak dobrze pamiętam)

https://www.rp.pl/praca-emerytury-i-renty/art35842911-uchodzcom-z-ukrainy-beda-przyslugiwaly-liczne-swiadczenia

Link to post
Share on other sites




którzy zamieszkują  na stałe w PL  wraz z rodziną i tu pracują

A co jak za pięć, dziesięć czy piętnaście lat postanowią wrócić lub przeprowadzić się do innego kraju?
Bez sensu taki zapis.

Z resztą nie ten temat na takie dywagacje.
Dziś takim komunikatem mnie zaszczycił mój system operacyjny.
Serio dostałem komunikat o "katastrofalnym błędzie"
aef6688345f02ddd0deb9fa1d6b72a12.jpg
  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
Kolejny ruski troll i banda do której trafiają takie pierdoły. 40 zł dostaje rodzina, która przyjęła uchodźców, a nie uchodźcy. Tak dostają mieszkania, że po halach, boiskach się gnieżdżą.
Tak, dostaną 500+ i to lepiej wydane pieniądze niż na takich patusów. Dostęp do opieki zdrowotnej żłobków i przedszkoli jest dokładnie taki sam jak dla polskich rodzin.
Większość nie chce być ciężarem w przeciwieństwie do takich do których trafiają fejki was, ruskich trolli.
Smutne, ze moderatorzy takich fejków nie wycinają natychmiast i nie rozdają banów trollom.
Mam nadzieję, że duża część z nich zostanie bo poza rozwiązaniem kryzysu demograficznego przywrócą równowagę zaburzoną po wyjeździe 2 mln bystrych ludzi i zmniejszą nadreprezentację w wyniku tego  w Polsce idiotów.
 

Postanowiłem przeanalizować tą grafikę i przyznaję, że jest to bzdura, ale Ty też się mylisz w swojej wypowiedzi.
Tak na szybko dla potomnych:

- 500+ - tylko dla pracujących i posiadających pobyt stały, a nie dla wszystkich.

- 40zł- tak jak pisałeś, tylko rodzina, która przyjmuje uchodźców a nie oni sami

- oczekiwanie na mieszkanie komunalne - tutaj decyduje bezpośrednio samorząd i każdy ma inną procedurę niemniej nie znalazłem info, że nie muszą czekać w kolejce. Jak dostają to raczej jakieś pustostany, których u nas nikt nie chciał i to tylko tymczasowo, na przeczekanie.

- 650 mieszkań z PFR- nie przekazanie a udostępnienie i to narazie na pół roku. W Krakowie to mieszkania do których wstrzymano nabór w listopadzie 2021r, w Mińsku i Dębicy są to mieszkania, które nie znalazły nabywców w dotychczasowych naborach.

- prawo do pracy - chyba logiczne, że jak będą chcieli u nas pracować to mają do tego prawo, polska matka też ma do tego prawo.

- bezpłatna opieka zdrowotna - tu się myślisz, że mają tak samo jak my. My nie mamy jej bezpłatnej, musisz pracować, być emerytem lub być zarejestrowany w UP, ew możesz "wciągnąć" do ubezpieczenia najbliższych jeśli sam pracujesz. Bez tego za usługi musisz płacić.

- bezpłatne żłobki, przedszkola, szkoły - szkoły to i my mamy bezpłatne. Jeśli chodzi o żłobki i przedszkola to o opłatach decyduje samorząd. Niektóre samorządy zrezygnowały z opłat całkowicie, jedne częściowo a inne wcale. Jeśli jest to czasowa rezygnacja, np na czas załatwienia formalności lub znalezienia pracy nie mam nic przeciwko, jeśli na stałe to jest to niesprawiedliwe.

- bezpłatna pomoc socjalna - cokolwiek to znaczy. Ale czy Polacy mają płatną pomoc socjalną?

Niemniej grafika jest bzdurą, jednak i Tobie zdarzyło się rozpowszechnić fejka.



Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...