Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

 

 

Jedną więc można lać, a drugą nie - wszak ludzie są różni...
Zadnej kobiety nie wolno pobic, ani lac. Nie wiem skad u ciebie wzielo sie przekonanie ze ja albo tamten polityk to popieramy. No chyba ze ty ciagle nie rozumiesz roznicy pomiedzy uderzyc, a pobic.

I odpowiadajac na dalsza czesc. Po pierwsze mojej matki w to nie mieszaj, po drugie jest inteligentniejsza od ciebie wiec z pewnoscia by to zrozumiala, a po trzecie nie podejmuje sie oceniania w jakiej sytuacji mozna, a w jakiej nie. Wiem jedynie ze poniewaz ludzie sa rozni, takie sytuacje beda. Oceniaja to uczestnicy tego zdarzenia. Ja jestem przeciwny przemocy domowej zarowno wzgledem mezczyzn jak i kobiet i uwazam ze powinna byc skuteczniej scigana przez prawo.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zadnej kobiety nie wolno pobic, ani lac. Nie wiem skad u ciebie wzielo sie przekonanie ze ja albo tamten polityk to popieramy. No chyba ze ty ciagle nie rozumiesz roznicy pomiedzy uderzyc, a pobic.

 

 

 

I jestem przekonany, że niejednej żonie taka reakcja by pomogła wrócić na ziemię.
 

 

Jeśli uważasz, że to nie jest przyzwolenie na przemoc wobec kobiet to nie rozumiesz tego, co czytasz.

 

 

 

z pewnoscia by to zrozumiala

 

Sprawdź.

 

 

 

takie sytuacje beda

 

Pewnie, że będą. Należy je jednak piętnować i zwalczać, a nie wyrażać dla nich aprobatę i je pochwalać.  

 

niejednej żonie taka reakcja by pomogła wrócić na ziemię.

 

 

 

Oceniaja to uczestnicy tego zdarzenia

 

Nie, nie oceniają tego uczestnicy. Mężczyzna, który pobije kobietę, nie jest od tego, aby oceniać własne zachowanie. Od tego jest prokuratura i sąd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze mojej matki w to nie mieszaj,

 

Nie mieszam - uważam jedynie, że żadna kobieta nie przeszłaby obojętnie obok tego, co wypisujesz.

 

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2853474/Woman-sent-violent-online-rape-threats-hits-teenage-abusers-sending-messages-mothers.html

Link to post
Share on other sites

Koleś, który fabrykuje informacje, rozmija się z faktami, a przyłapany na tym, stwierdza, że rzetelność informacji nie jest najważniejsza. Wywalony z kilku redakcji za konfabulacje. 

 

Niestety, chodził do mojego ogólniaka, gdzie nie był zbyt dobrze wspominany, podobnie jak Radek Sikorski.

Link to post
Share on other sites
Jeśli uważasz, że to nie jest przyzwolenie na przemoc wobec kobiet to nie rozumiesz tego, co czytasz.

To ty czegos nie rozumiesz. Nie rozumiesz tego, ze przyzwolenia na przemoc wobec kobiet nie ma. Przyzwolenie to powszechnie obowiazujacy stan prawny, a on tego zakazuje. I na tym sie temat konczy. To ze ktos wyraza prywatne zdanie, ze moga zaistniec sytuacje w ktorych takie zachowanie by bylo pomocne nie oznacza ze nalezy je stosowac lub ze do niego namawia. Niestety, ale ludzie sa rozni i rozne rzeczy moga zrobic. Jeden facet jak jego zona bedzie po pijaku zawozila dzieko do szkoly powie jej "kochanie, ale przeciez tak nie mozna" (ty) a drugi da jej w pysk. Rozni ludzie, rozne zachowania,, rozne sytuacje. Tego nie da sie ujac normami prawnymi wiec sila rzeczy taka przemoc bedzie penalizowana.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Przyzwolenie to powszechnie obowiazujacy stan prawny,

 

Nie, przyzwolenie to nie jest obowiązujący stan prawny. Obowiązujący stan prawny to konstytucja, kodeksy i ustawy. Przyzwolenie to społeczna zgoda na dane zjawisko i w Polsce panuje przyzwolenie na przemoc wobec kobiet.

 

 

 

To ze ktos wyraza prywatne zdanie, ze moga zaistniec sytuacje w ktorych takie zachowanie by bylo pomocne nie oznacza ze nalezy je stosowac lub ze do niego namawia.

 

Jeśli robi to polityk, który aspiruje do rządzenia krajem to zmienia to postać rzeczy.

 

 

 

Tego nie da sie ujac normami prawnymi

 

Owszem, da się i jest to ujęte normami prawnymi. Nie można bezkarnie nikogo uderzyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Staram się na to tak nie patrzeć, ale nie może mi umknąć jak tor dyskusji przeszedł z absolutnej i nieskrępowanej wolności człowieka wzajemnie z piętnowaniem wszelakich kontroli i limitów do... uderzania/bicia kobiet i oceniania/osądzania sytuacji przez jej uczestników.

 

We łbie mi się nie mieści, jak można przejść od wolnościowych idei i sloganów, do zezwierzęcenia się. Dla mnie osoby wykrzykujące "wolność ponad wszystko" (i tym podobne) w tak radykalny sposób są oderwane od rzeczywistości. Jak już ustalono, że człowiek to istota społeczna, oraz to, że każdy człowiek jest inny, to nie trzeba wiele aby pojąć, że bez pewnych ustalonych środków kontroli nie ma szans na rozwojową egzystencję godną istoty rozumnej w takim środowisku. Nie wyobrażam sobie, jak można klasyfikować gwałty na mniejsze bądź większe, rozdawać prawo do posiadania/użycia broni na prawo i lewo, bagatelizować bicie innych w imię wolności i różnorodności... i znów nachodzi mnie refleksja, że osoba wygłaszająca takie opinie, jest jednym z fanów publicznej defekacji, bo kto mu zabroni rąbać na środku ulicy jeśli on czuje zew wolności, a żadnej straży nic do tego!

 

Over and out.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, przyzwolenie to nie jest obowiązujący stan prawny. Obowiązujący stan prawny to konstytucja, kodeksy i ustawy. Przyzwolenie to społeczna zgoda na dane zjawisko i w Polsce panuje przyzwolenie na przemoc wobec kobiet.
To chyba w twoim srodowisku, bo w moim nie. Dla mnie okreslenie "Damski bokser" jest pejoratywne i jednoznacznie pietnujace tego typu zachowania. I tak zostalem wychowany. Choc np uderzenie kobiety w samoobronie to nie jest dla mnie nic zlego, bo kazdy ma prawo sie bronic.

 

 

Jeśli robi to polityk, który aspiruje do rządzenia krajem to zmienia to postać rzeczy.
Bo politycy powinni klamac. No coz, akurat ci mowia co mysla.

 

Owszem, da się i jest to ujęte normami prawnymi. Nie można bezkarnie nikogo uderzyć.
Sa pewne wyjatki.
Link to post
Share on other sites

 

 

To chyba w twoim srodowisku, bo w moim nie.

 

Jeśli mieszkasz na bezludnej wyspie to pewnie nie, ale w Polsce statystyki dotyczące przemocy w rodzinie są jednymi z najgorszych na świecie i jeśli twierdzisz, że w naszym kraju nie ma społecznego przyzwolenia na przemoc wobec kobiet to jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości.

 

 

 

 

No coz, akurat ci mowia co mysla.

 

I chwała im za to. Mówią więc, że bicie kobiet jest cacy i babom się należy, a ty ich bronisz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wyobrażam sobie, jak można klasyfikować gwałty na mniejsze bądź większe
Obecnie takie mamy prawo ze tak sie je klasyfikuje, wiec jak widac powinienes poszukac partii ktora chce to zmienic.

 

 

bagatelizować bicie innych w imię wolności i różnorodności
Niczego nie bagatelizuje. Przeciez pisze ze sie nie powinno nikogo bic oraz ze kary powinny byc wieksze. Zatem w czym wy tu widzicie problem?
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli mieszkasz na bezludnej wyspie to pewnie nie, ale w Polsce statystyki dotyczące przemocy w rodzinie są jednymi z najgorszych na świecie i jeśli twierdzisz, że w naszym kraju nie ma społecznego przyzwolenia na przemoc wobec kobiet to jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości.
Ja sie wypowiadam o moim kregu znajomych. Z patologia sie nie zadaje, wiec nie moge mowic za nia. I zarowno ja jak i moi znajomi takiego przyzwolenia nie daja.

 

 

I chwała im za to. Mówią więc, że bicie kobiet jest cacy i babom się należy, a ty ich bronisz.
To moze inaczej. Czy uwazasz ze facetowi czasami sie nalezy?
Link to post
Share on other sites

Sory, że się wcinam, ale widzę tu kilku kolorwych wyższych rangą, to może będzie jakaś odpowiedź ;D
Na stronie głównej CHYBA dostałem bana albo coś w tym stylu, moje komentarze znikły i nie mogę wypowiedzieć się w żadnym artykule. Pytania by nie było gdyby to były wulgarne lub najeżdzające na konkretną osobe, jednak takie nie były, nie ubliżały mniejszościom religijnym ani innym ludziopodobnym istotom. A bardziej dziwne, że tuż obok mojego było kilka komentarzy w których sobie wsadzali równo od debili itp. stad ta niepewność("CHYBA") co do bana, bo dziwne aby dostać karniaka za normalny komentarz gdzie reszta się wyzywa i kontyunują to nadal do tej pory.

Ktoś wie łot de fak ? :D
Czy to archiwum X?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja sie wypowiadam o moim kregu znajomych.

 

Z pewnością jest to bardzo reprezentatywna grupa.

 

 

 

I zarowno ja jak i moi znajomi takiego przyzwolenia nie daja.

 

Wszyscy sprawcy przemocy w Polsce zadrżeli właśnie ze strachu. Minister Spraw Wewnętrznych, Teresa Piotrowska, z radością zaciera ręce - budżet Policji można obciąć o połowę - mamy nowych szeryfów na pokładzie.

 

 

 

Czy uwazasz ze facetowi czasami sie nalezy?

 

Nie, nie uważam. Uważam, że jeśli ktoś rozwiązuje problemy w związku za pomocą pięści to powinien zostać zamknięty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to archiwum X?

 

Nie, to portal ;)

 

 

 

jednak takie nie były, nie ubliżały mniejszościom religijnym ani innym ludziopodobnym istotom.

 

Były może krytyczne wobec jakiejś publikacji ? ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z pewnością jest to bardzo reprezentatywna grupa
Innej nie znam. To ze statystyki mowia, ze przemocy jest duzo nie znaczy ze jest na nia przyzwolenie. Musialoby to byc badanie statystyczne na temat przyzwolenia. Ankieterzy by musieli pytac osob co o tej przemocy mysla. Wtedy moznaby to uogolniac na caly kraj ze przyzwolenie jest lub nie ma. Opieranie sie na statystykach ktore podaja tylko ilosc przypadkow nie pozwala takich wnioskow wyciagac.

 

 

Nie, nie uważam. Uważam, że jeśli ktoś rozwiązuje problemy w związku za pomocą pięści to powinien zostać zamknięty. 
No to teraz przynajmniej juz rozumiem o co ci chodzi. Bo ja przykladowo uwazam ze facetowi czasem tez sie nalezy. Np nie widze nic zlego w tym, ze kobieta strzeli w pysk facetowi po tym jak sie dowie ze ja zdradzil. Nie powinna, ale jest to w jakis sposob uzasadnione.
Link to post
Share on other sites

Badania kwestionariuszowe mają jedną zasadniczą wadę - ludzie odpowiadają tak jakby chcieli być widziani, a nie tak jak jest. Jeśli pragniesz sumiennie zbadać kwestię przyzwolenia na przemoc, to musisz wykonać symulację środowiska i sytuacji w której znajdzie się osoba badana, mając na uwadze także wpływ czynników zewnętrznych na zachowanie wobec precedensu. Coś czego nie da się zrobić na reprezentatywnej statystycznie grupie. A wiesz dokąd to zmierza i skąd Nowaj wie, że takie "przyzwolenie" istnieje? Właśnie po statystykach opisujących ilość przypadków przemocy domowej. Bierność jest formą przyzwolenia, jeśli bierność sąsiadów, świadków takich wydarzeń nie wypiera takich postaw, jeśli odpowiednie służby nie reagują skutecznie i ta liczba się nie zmniejsza, to znaczy, że żyjemy w znieczulicy i takie zachowania nie są skutecznie tępione przez otoczenie.

 

Voila.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...