Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Żałosne jest to, że takie coś może zrobić każdy i nie mów, że nie. Poza tym tą betą jeździły co najmniej 3 osoby - ludzie należą chyba do jakiegoś klubu m. in. driftingowego - kto wie może to ich wspólny nabytek?

 

Nowaj

To co napisałem może dotyczyć każdej rzeczy jaką posiadasz. Jak spotka Cię coś takiego to inaczej będziesz śpiewał.

I nie pokazuje co się dzieje z młodzieżą tylko ujawniło co od zawsze było problemem, nawet Twojego rocznika.

Link to post
Share on other sites

 

 

To co napisałem może dotyczyć każdej rzeczy jaką posiadasz. Jak spotka Cię coś takiego to inaczej będziesz śpiewał.

 

Nie bardzo. W niektórych krajach świata istnieją przepisy, na podstawie których sprawcom poważnych przestępstw drogowych odbiera się pojazdy i sprawdza się to wyśmienicie. Jakoś nikomu nie przyszło jednak do głowy, aby na tej podstawie zabierać ludziom tostery, lodówki, prostownice do włosów, zegarki, buty, kule do kręgli czy ręczniki.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wystarczą mi wypowiedzi premiera Izraela i osób z ich rządu. Albo zachowanie prostaków izraelskich w Oświęcimiu - prostaki biegają z tymi flagami, robią sobie jaja jakby to wesołe miasteczko było. A jak się spojrzysz na nich to zaraz by Cię z kałacha podziurawili.

Mieliśmy "wizytę" Izraelczyków w szkole. Święte krowy musiały mieć ochronę wojska z bronią...

 

 

I to są chore przepisy, nie wiem na jakim świecie żyjecie... Jakim prawem ktoś ma mi odebrać własność jaką jest pojazd, skoro nie muszę mieć uprawnień do jego posiadania?

 

kubbak

Chyba faktycznie nie ma sensu prowadzić tej dyskusji, bo ja mam swoje racje i na szczęście nie muszę żyć według Waszych doskonałych praw. Wtedy chyba od razu wyjechałbym z kraju...

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Choćby Szwajcaria:

 

Od 1 stycznia 2013 r. za przekroczenie szybkości w strefie 30 o 20 km/h kara wynosić będzie równowartość 30 stawek dziennych więzienia (dotychczas 10 dni), za przekroczenie limitu 50 km/h w obszarze zabudowanym o 50 km sprawcy grozi kara pozbawienia wolności co najmniej jeden rok, utrata prawa jazdy na co najmniej 2 lata, grzywna w wysokości do 10.000 franków oraz konfiskata pojazdu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dlatego nie chciałbym mieszkać w Szwajcarii. Pomimo ogromnych plusów gospodarczych sami strzelają sobie w stopę takimi przepisami.

 

Poza tym zacznijmy od infrastruktury, a dopiero potem każmy kierowców.

Gdybym ja mógł dojechać wszędzie równymi drogami, bez korków to po co miałbym przekraczać dozwoloną prędkość? W Polsce nawet nie da się jechać bezpiecznie autostradami przy 140 km/h, a co dopiero w miastach...

Link to post
Share on other sites

Jeżdżenie 140 km/h po mieście zazwyczaj nie jest zbyt bezpieczne. Nie tylko w Polsce.

 

 

 

sami strzelają sobie w stopę takimi przepisami.

 

Fakt. Ichniejsze media reżimowe nie mają tematów zastępczych, bo nikt nie urządza tam takich rajdów z obawy przed utratą fury. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bo na zachodzie nie ma innych dróg jak 4ro pasmowe autobahny z brakiem ograniczeń prędkości? Muszę Cie zmartwić ale tam także są drogi podobne do naszych (czasami o zgrozo również dziurawe i wąskie :o), tam także są korki i nikt mimo wszystko nie szuka wymówek dla swoich głupich czynów.

 

Infrastruktura z roku na rok jest coraz to lepsza. Nie ma co wszystkiego zwalać na nią.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Widzę, że faktycznie nie ma sensu z Tobą rozmawiać. Brak argumentów? Doczep się do jakiegoś słowa. Poziom gimnazjum jak nie lepiej. 

Poza tym czy za każdym razem trzeba dodawać "moim zdaniem"? Tak trudno zrozumieć to o czym człowiek pisze?

 

Tylko, że tam nikt nie wymyśla przepisów z du*y, nie stawia fotoradarów na prostej drodze bez zabudowań czy przejść dla pieszych i nie każe za drobnostki.

W Niemczech w miastach masz radary tylko przy przejściach dla pieszych czy niebezpiecznych miejscach.

Jest kultura - ograniczenie do 120 na autostradzie? OK, nie ważne czy jadę Astrą czy Gallardo. 

Ale winę ponosi rząd i ich niezdarność. Po co zrobić drogę stopniowo - pas po pasie? Lepiej walnąć wahadłówkę i przez 3 lata coś grzebać - tak jak u nas wlot na trasę Kato-Olkusz-Kraków.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Chcesz filmy w głównej mierze, a na dodatek tanio (względnie)? Polsat

Chcesz dużo sportu i filmy, ale za wyższą cenę? NC+

 

Ja mam NC+, ale jako abonent ówczesnej N dostałem sporą zniżkę na ten prawie najwyższy pakiet więc mam podobną cenę i sport - głównie na lidze hiszpańskiej mi zależało.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

nie każe za drobnostki

Kolego to Ty chyba nie byłeś nigdy w Niemczech.

 

 

Ale winę ponosi rząd i ich niezdarność

Tak, to wszystko wina Tuska. On nakazał temu Panu (i jemu podobnym) przekraczanie przepisów na miarę absurdu!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Po co zrobić drogę stopniowo - pas po pasie?

 

Widzę, że nie tylko jesteś ekspertem od spraw międzynarodowych, ale również wybitnie znasz się na budownictwie lądowym.

 

Dlaczego, jak ktoś buduje dom, to buduje go od razu w całości ? Mógłby przecież postawić parter, umeblować go, a pozostałe kondygnacje postawić później. Zamiast bezproduktywnie czekać na losowanie Lotto - wejść po schodkach i pacnąć dwa rzędy cegieł.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Nie, nie byłem. Oglądałem filmy z NRD dlatego mam taki pogląd. Każą słono, ale za to co powoduje zagrożenie - tam da się jeździć szybko (w sensie w krótkim czasie, nie prędkościowo) i bezpiecznie.

 

Tak to wina Tuska, że łata dziury w budżecie poprzez kierowców. Nie dosć, że 67% (chyba) ceny paliwa to akcyza i podatki, to jeszcze fotoradar na każdym kroku. A nowe prawo i przekroczeniu prędkości o 1 km/h to już Ci obce? I co nie rżną Cię na kasę? Wcale.

 

Nowaj

Sory, miałem na myśli remonty autostrad ;)

Co do budowy to wiadomo jakie są realia.

Link to post
Share on other sites

Spoko też nie chciałbym, ale są pewne granice, a nie od razu wsadzać do paki... Nikt go nie potrafi rozpoznać, bo nigdzie nie ma jego twarzy i kogo chcą nagle karać? Zrobili z tego aferę narodową, już mu chcą prawko odebrać....

 

 

Nie wnikam o co chodzi dokładnie w tej sprawie. W Polsce do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwosć.

JAk masz wątpliwości to zapoznaj sie ze sprawą "sprawiedliwie" karanego Zbigniewa Stonogi czy też najlepiej Wojciecha Sumlińskiego to będziesz wiedział w końcu gdzie żyjesz.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Niestety wiem gdzie żyje :C Wiem co się dzieje i bardzo mnie to boli, dlatego też staram się widzieć trochę sprawiedliwości dla ludzi jak gość z bety. Boli mnie też to, że ludzie widzą takie rzeczy (dokładnie to co chce propaganda), a nie widzą całej reszty. Bandy oszustów okradających ludzi, np. deweloperów. Wolą ratować biedne psy niż pomóc bezdomnym. Przykłady można mnożyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

dokładnie to co chce propaganda

 

Mhm. A więc sugerujesz, że koleś wiózł krew/narządy/rodzącą kobietę do szpitala, a reżimowe media, na polecenie Tuska i innego Schetyny, zmanipulowały nagranie, którego dokonał, aby pochwalić się swoim bohaterstwem ?

 

 

 

Wolą ratować biedne psy niż pomóc bezdomnym.

 

Ilu bezdomnych uratowałeś w tym tygodniu ? 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Zachowujesz się jak dziecko...

Jak nie potrafisz czytać, albo czytasz tylko to co chcesz to daruj sobie, bo nie mam ochoty odpowiadać ciągle na Wasze zarzuty dotyczące moich poglądów.

Propaganda to nagłaśnia, żeby nie mówić o innym temacie, o którym napisał Synergia.

Wiedz najpierw co się dzieje w kraju, a potem może zarzucaj mi cokolwiek, co Ty na to?

 

Żadnego nie uratowałem, tak samo jak nie uratowałem psa, 12 lat temu wzięliśmy ze schroniska jednego, ale to dlatego, że psa chcieliśmy i tak jakoś wyszło, a nie z chęci ratowania. 

Nie czuję takiego obowiązku. Od tego są odpowiednie komórki w państwie.

Poza tym dalej nie rozumiesz - kiedy słyszałeś w TV o pomocy dla bezdomnych, a kiedy o brawurowemu ratunkowi dla biednych zwierzątek?

Pies ma większe prawo do życia niż człowiek, a może coś mnie ominęło?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Od tego są odpowiednie komórki w państwie.

 

Właśnie podpadłeś forumowym korwinistom.

 

 

 

Zachowujesz się jak dziecko...

 

Dziękuję za komplement.

 

 

 

albo czytasz tylko to co chcesz

 

Wcale nie chcę czytać tego, co piszesz, ale, jak mawiał Vicomte de Valmont :

 

http://data1.whicdn.com/images/77272861/thumb.gif


 

 

kiedy słyszałeś w TV

 

Nie słucham TV. Również raczej nie oglądam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...