Skocz do zawartości

GTX 580 vs GTX 460 HAWK SLI


Recommended Posts

Jak widać Tobie wszystko śmiga bez zająknięcia :rotfl:. Zestaw masz bardzo podobny, więc wyniki powinny być zbliżone. Wygląda na to, że nie wszyscy narzekają na SLI :D.

 

Działa miodzio, myśle nad zwodowaniem CPU+GPU ale niestety na razie się zawiodłem gdyż nie ma bloku Full Cover od EK na nie referenta 460 ;)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich , jestem tu nowy , przeczytałem ten temat i stwierdziłem że nie ma sensu zakładać nowego bo moje pytanie dotyczy gtx 460 sli i gtx 580.

 

A więc tak chciałbym złożyć kompa i nie za bardzo wiem jaka płyta główna będzie najlepsza do sli z 460 , oraz jaki zasilacz. Dodam że jeśli chodzi o płytę i zasilacz to cena nie gra roli , ale znowu nie pchajcie mi jakichś płyt za 2000zł :wariat: Druga kwestia jest taka czy gdybym wziął gtx 580 i za jakiś czas gdy stanieją wziąłbym drugiego , to jaki procek musiał by być aby uciągnąć dwie tak potężne karty i nie ograniczać ich ? Dodam że teraz mam zamiar wziąść core i7 950 3,06GHz i wycisnąć z niego jakieś 4,2GHz czy taki proc da rade gtx 580 sli ? Bardzo proszę o jakieś rady , z góry dzięki. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie da rady, kup sobie 2 xgtx580, schowaj pod wersalką i wsadź dopiera za 2 lata razem z nowym i11 czy też i12, na bani ich nie ograniczy wtedy. Ewentualnie kup sobie:

 

http://www.intel.com/cd/products/servic ... 409353.htm

 

i podkręć do 4.5GHz a najlepiej 5.0GHz.

Procek który podałeś jest o wiele droższy niż core i7 950 , więc po co przepłacać jak 950 też można by podkręcić do 4,5GHz na dobrym chłodzeniu ... Ktoś mógłby jeszcze się wypowiedzieć na ten temat.

Link to post
Share on other sites

1366 + 4.5 = :)

na jakim dobrym chlodzeniu?

a czemu psujesz koledze temat skoro Twoj nie ma nic do rzeczy nawet?

1366 + 4.5 = :) może byś to wyjaśnił , nie jestem geniusze komputerowym , gdybym nim był nie pytał bym o radę ... I nie psuje tematu , temat dotyczy gtx 460 i gtx 580 więc się podłączyłem , po co mam zakładać nowy i śmiecić na forum , gdyby założył nowy temat to pewnie byś napisał że takich tematów jest wiele i mogłem napisać w którymś z nich ... Co za ludzie ... Popytam gdzie indziej ... :/

Link to post
Share on other sites

normalni - skoro sie dyskutuje na temat sli vs 1 to podczepianie sie pod temat z innym zagadnieniem niczemu nie sluzy poza jak wlasnie wspomniales zasmiecaniem tematu

forum jest obszerne od zakladania tematow na wlasny temat nic mu sie nie stanie

 

a co by bylo gdyby to ... dowiesz sie dopiero kiedy sie sam przekonasz - po co wmawiasz ze by bylo tak czy siak skoro jeszcze sie nie przekonales

Link to post
Share on other sites

(...) a czemu psujesz koledze temat skoro Twoj nie ma nic do rzeczy nawet?

Ech - nareszcie ktoś mnie poparł :). Dzięki lopez^

 

Kontynuując temat ciekawy jestem opinii użytkowników obu platform. Zauważyłem, że kilku 'forumowiczów' już zdążyło zaopatrzyć się w GTX 580. Być może oni wniosą trochę do dyskusji. Zapraszam również tych, którzy w swoim piecu posiadają GTX 460 SLI i mają ochotę podzielić się swoją opinią na temat tego układu. Zapraszam!

Link to post
Share on other sites

Reasumując jeśli miałbym coś polecić to GTX580 i w przyszłości 2 sztuka do SLI,

a z Ati 6970 i analogicznie 2 sztuka w przyszłości.

 

Edit: 2x16 przy 2 kartach 16,8,8 przy 3 kartach

no kolega wyzej konkretny :) to co chcialem sie dowiedziec dowiedzialem i jeszcze podobnie mysli jak ja :)

 

 

polacze 2x a czy bedzie to NV/AMD pokaza testy jezeli szybszy bedzie pojedynczy 6970 to bedzie CrossFire a jezeli pojedynczy 580 to SLI

 

byle do 13 grudnia i pierwszy testow ,,niezaleznych,,

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich

Ostatnio czytam zaciekle forum, bo przyszedł czas na nowego kompa...

Napaliłem się na 460 sli, zabójcza wydajność przy powiedzmy cenie rozsądnej. :)

Po pewnym czasie wyszedł gtx580, a ja przeszperałem fora i dowiedziałem się, że z sli bywają problemy. Napaliłem się na 580. Już nawet byłem w sklepie się o nią pytać.

A tu nagle Pociej wywalił 3d markowego obrazka i parkiet zalała ślina. Teraz już nie wiem co mam zrobić. Pytanie 580 vs 460 sli dobija mnie. Pomóżcie !!!!

 

PS: Jak to jest z sli? Chlopaki sli-owcy, macie jakieś problemy? Wiem, że jedne gry mają super skalowanie nawet 90 pare %, inne marne, ale chodzi mi o jakieś problemy przez duże P.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem nie miałem ani jeszcze 1 problemu, same przyjemność płyną z tego SLI :)

A co do wyboru jak planujesz rozbudowę, powiedzmy za rok, pół roku weź 580 i dołóż potem drugą, ale jeśli wymieniając będziesz chciał wejść odrazu na nową serie/generacje weź 460 SLI gdyż w tej chwili oferują więcej niż 1x 580..

 

Jak masz jakieś pytania o to konkretne SLI to wal :)

Link to post
Share on other sites

Kurcze na drugiego gtx 580 do sli nie stać mnie niestety. Po prostu chcę mieć zestaw, który pociągnie mi full hd przez 2 lata. Potem zmienić grafę. :)

Gtx 580 jest szybki, ale możliwości OC ma niewielkie. No chyba, że zdejmiemy kaganiec wydjnościowo - grzewczy (gdzieś to dziś czytałem?), to wtedy mogę mieć zakręcony kaloryfer na zimę.

460 sli kręcą się jak widzę pięknie, na stocku są już szybkie w sli jak diabli, a co dopiero oc. Zjadają 580 gtx, a dobrze wykręcone (hawk, SOC) mają prawie tak dużą wydajność jak 470. :/

Człowiek się naczyta (że lepiej jedną kartę a wydajną)i głupi się robi :) , .

 

PS: pociej, wiesz czytałem ostatnio na guru3d, że 460 w sli żrą 400 wat, a przy dużym oc nawet 500. Prawda to być może. Trochę dużo. Zasiłka się pocić będzie.

PS 2: pociej pochwal się lepiej ile masz min klatek w metro w full hd (oczywiście wszystko na super max chyba nie muszę dodawać :D )

Link to post
Share on other sites

PS 2: pociej pochwal się lepiej ile masz min klatek w metro w full hd (oczywiście wszystko na super max chyba nie muszę dodawać :) )

 

ooooo i to jest madry post zapodaj nam pare screnoow z kilku naprawde mocnych obecnie gier oczywiscie jak wyzej rozdzielczosc 1920*1200 bo syntetyki w ogole nic mi nie mowia karty graficzne sluza w 80% do grania a nie do chwalenia sie ile tam tys pkt osiagnelo sie w jakim benczmarku wiec zarzuc jak mozesz kila screenow z grami i z FPS

 

co mi to powie,ze jakas karta X osiaga w benchmarku np 10000pkt skoro te 10000 moze w grze metro przelozyc sie na 15FPS

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam od siebie, że trak samo jak benchmarki nie mówią wszystkiego, tak średnia liczba klatek w grze również. Liczy się minimalna liczba klatek, bo to od niej zależy, czy grać się będzie przyjemnie. Co z tego, że mamy na karcie x 35 klatek średnio w grze y, skoro tylko jak się coś dzieje ilość klatek spada nam do 15. Jeśli kartę podkręcę, nie interesuje mnie, że mam przyrost wgrze ze średnio 40 klatek na 44, ale bardziej interesi mnnie, że mam przyrost z 22 na 24 :) przy MIN.

 

Także Pociej, zapodaj nam troszkę fajnych testów z fajnych gierek w fajnej rozdziałce full hd w jeszcze fajniejszych wykur****** detalach please. Nie wiem za bardzo jak zmierzyć min ilość klatek w gierce, ale przecież takie testy się robi i widziałem takowe dla gtx 580 chyba...

Link to post
Share on other sites

W metro grałem na nie podkreconych jeszcze i bez żadnej ścinki. Frapsa miałem może z 1 raz włączonego bo mnie wnerwia podczas grania to pokazywał około 40+(nie widziałem żeby mniej niż 30) na Full HD oraz 60+ na 1680x1050 :)

 

Polecam test gdzie Sli w Metro 2033 na rozdziałce 2560x1600 z AAA 16xAF, Very High w DX11 robi średnio 38,5 klatek xD są też podane min, max oraz avg klatki..

http://www.hardocp.com/article/2010/07/26/geforce_gtx_460_sli_performance_vs_amd_gpus/

 

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=576&Itemid=72&limit=1&limitstart=12

 

http://www.hotfix.pl/nvidia-geforce-gtx-460-super-oc-sli-vs-ati-radeon-hd-5870-n4204.htm

Link to post
Share on other sites

z ktora kartą? z pierwszą zakupioną czy z druga? czy tylko kiedy sie kupuje dwie naraz?

ja jeszcze nie widzialem w pudelku z kartą zadnego mostka

 

odpowiednie mostki jest zobowiazany dolozyc producent plyty o ile plyta obsluguje dane multi

 

np msi moa65 ma zarowno mostek SLI jak i mostek CF o potrojnej dlugiosci zlacz - jakikolwiek inny bylby bezcelowym i nie pasujacym

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...