Skocz do zawartości

RADEON R9 390X vs gtx 970


Recommended Posts

MiK86, myślę, że damianek1 wystarczająco wytłumaczył. Mimo to postaram się opisać jak ja to widzę :P

Łożyska w wentylatorach się zasierały. Zacierały się w czasie kręcenia, zatem logiczne, że wystarczy zmniejszyć ich czas pracy przez dodanie trybu pasywnego do biosu, by teoretycznie wydłużyć ich żywotność na karcie graficznej i można z powodzeniem dalej używać tych samych, tanich i dziadowskich łożysk. Żeby było weselej, teraz jak wentylatory padną to już będzie po gwarancji i nie muszą się tym martwić a zapewni im to dodatkowy zysk (mniejszą stratę spowodowaną naprawami/wymianami).

Link to post
Share on other sites

Czy fanboje zielonych nie przesadzacie, 970 szybsza na prawde? Może od fury tez jest szybsza po OC. Nie bądżcie szmieszni. Fazet szuka mocnej grafy a wy mu 970 wciskacie zamiast 390x.

Do autora tematu, Nie gadaj z nimi tylko przejrzyj sobie testy i sam wyciagnij wnioski, bo znimi bedziesz w klapkach w zimę chodzić.

Edytowane przez poncjusz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy fanboje zielonych nie przesadzacie, 970 szybsza na prawde? Może od fury tez jest szybsza po OC. Nie bądżcie szmieszni. Fazet szuka mocnej grafy a wy mu 970 wciskacie zamiast 390x.

Do autora tematu, Nie gadaj z nimi tylko przejrzyj sobie testy i sam wyciagnij wnioski, bo znimi bedziesz w klapkach w zimę chodzić.

Wiec sugerujesz że 970tka to kiepska karta i nie nadaje sie do niczego ? Testy mowią same za siebie, po OC nawet delikatnym 970tka jest szybsza w FHDa powyzej tej rozdzielczosci to zadna z tych dwoch nie nadaje sie do gry :)

Link to post
Share on other sites

Czy fanboje zielonych nie przesadzacie, 970 szybsza na prawde? Może od fury tez jest szybsza po OC. Nie bądżcie szmieszni. Fazet szuka mocnej grafy a wy mu 970 wciskacie zamiast 390x.

Do autora tematu, Nie gadaj z nimi tylko przejrzyj sobie testy i sam wyciagnij wnioski, bo znimi bedziesz w klapkach w zimę chodzić.

Z ignorantami także nie warto dyskutować.

 

R9 290x także jest szybsza od bazowej GTX 970. Jednak Maxwell się świetnie kręci i po dobrym OC nie ma między tymi kartami wielkich różnic.

 

Przeważnie jest tak że większość ignorantow nazywających innych fanboyami, szuka testów wygodnych do poparcia ich racji. Niestety rzeczywistość nie jest taką piękna jak się wydaje.

Osobiście bym nie przeplacal za kotleta z serii 2xx.

Wszystko zależy od ceny. Bo akurat wydajność te karty w fhd maja zbliżoną.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

https://www.techpowerup.com/mobile/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/30.html

 

Porównanie do referencyjnego GTX 970. Nie referencyjne modele są szybsze, a do tego dochodzi możliwość OC, na poziomie 10-15% (w zależności od modelu) wzrostu rzeczywistej wydajności (wzrost FPS). OC R9 390X, to ~5%. Do tego różnica w poborze energii, hałas i konieczność odprowadzenia ciepła (na forum jest obecnie temat, gdzie zwykła obudowa nie starcza i karta się gotuje). Fanboy-em nie jestem, ale idiotą również nie. Kupuję produkt nie markę i jeżeli coś jest lepszego, to nie będę sobie (bądź komuś innemu) wmawiał, że jest inaczej, tylko po to, by ktoś nie nazwał mnie fanboy-em.

Link to post
Share on other sites

@blaven Skoro już tak mówicie o poborze prądu to policz ile więcej zapłaci bo teraz z waszej "rozmowy" wychodzi na to, że Radeon będzie o 1000 zł droższy podczas jedno godzinnej rozgrywki.

 

Podajcie PRAKTYCZNE testy bo ciągłe gadanie o poborze prądu stało się nudne i powielacie plotki.

Link to post
Share on other sites
z waszej "rozmowy" wychodzi na to, że Radeon będzie o 1000 zł droższy podczas jedno godzinnej rozgrywki.
Nie zauważyłem, bym gdziekolwiek podał, choćby szacunkowe, różnice w zużyciu energii. Wiem, jak rozwiązać układ z jedną, bądź dwiema niewiadomymi, ale takiego bez jakichkolwiek nie potrafię. Oczywiście szacunek do Ciebie za to. Inna sprawa, że (przy rozgrywce trwającej 1h) owo 1000zł, przy cenie 60gr za kW, to prawie 1700kW... musiałbyś się chyba bezpośrednio pod rozdzielnie podłączyć. To też zasługuję na pochwałę.

 

powielacie plotki
Plotki? Czyli R9 390X, nie pobiera więcej prądu, niż GTX 970, dobrze rozumiem? To teraz taki (elementarny) wykład w z fizyki. Nie jestem orłem, ale postaram się to prosto wytłumaczyć. Ponieważ w takiej karcie graficznej, są wykorzystywane konwencjonalne przewodniki (ew. półprzewodniki), zamiast nadprzewodników (nie opracowaliśmy jeszcze stosownej technologii), taka karta ma straty. Oznacza to, że (załóżmy) dostarczymy jej 100W, ale tylko 75W zostanie wykorzystane do obliczeń. Reszta zamieni się w ciepło. Jeżeli jakaś karta dysponuje zbliżoną mocą, ale pobiera mniej prądu, to wytwarza również mniej ciepła. Różnica w poborze między GTX 970, a R9 390X (może się wahać w zależności od modeli) wynosi ~170W. Przy podobnej wydajności. Mając na uwadze moje wcześniejsze spostrzeżenia, można zauważyć, że znaczna część z tych dodatkowych 170W, to "czyste straty" (dużo ciepełka). Jeżeli składamy więc komputer, a nie wielofunkcyjną farelkę, taka różnica jest znacząca. Mniej więcej taką logiką kierowałem się, polecając GTX 970, do gry w Full HD.P.S.Testy zużycia energii, na których opierałem swoje "plotki" (kolumna "Average"):http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/28.htmlhttp://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/25.html Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Jest o jakieś 10-15% szybszy. Wersji 4GB nie warto. Gdybyś dostał wersję 6GB, na gwarancji, za 1700-1800zł, to może i by się opłacało, ale raczej bym na to nie liczył.

A to istnieje taka wersja bo z moich informacji wynika, że GTX980 jest dostępny tylko w wersji 4GB ? 8-)

a gdyby nawet, to kwestionowałbym dopłacanie 300-400zł, do używanej karty, która wiele szybsza nie będzie.

Dopłata 300zł do używanego GTX980 względem 970 jest jak najbardziej opłacalna zakłądając, że nie przeszkadza komuś używany sprzęt.

980 jest ~15% wydajniejsza od 970 a ustawiając identyczne zegary (takt vs tak) 980 jest już 18-20% wydajniejsza więc to nie jest mało. Z mojego doświadczenia i testów (miałem te karty) wynika jasno, że:

GTX980@ 1278Mhz = GTX970 @ 1510-1540Mhz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest o jakieś 10-15% szybszy. Wersji 4GB nie warto. Gdybyś dostał wersję 6GB, na gwarancji, za 1700-1800zł, to może i by się opłacało, ale raczej bym na to nie liczył.

 

nie ma takich kart i nie będzie.

R9 390X jest szybszą kartą od GTX 970 niezależnie od rozdzielczości.

Odnośnie poboru prądu - ok 80W różnicy w poborze prądu - nie odczujesz raczej tego w rachunkach za prąd

Link to post
Share on other sites

R9 390X jest szybszą kartą od GTX 970 niezależnie od rozdzielczości.

Odnośnie poboru prądu - ok 80W różnicy w poborze prądu - nie odczujesz raczej tego w rachunkach za prąd

Akurat bardziej się wpasowuje między 970 a 980. Po mocnym OC różnica w poborze jest wieksza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...