Skocz do zawartości

Razer Blackwidow Chroma vs. Logitech G910 Orion Spark - Ktoś ma?


Recommended Posts

Sam musisz ocenić jaka kwota jest dla Ciebie odpowiednia. Każdy ma inne zyski i inne wydatki/potrzeby, a więc ocenianie za kogoś wydaje się tutaj bezsensowne.

Jak sam widzisz jestem posiadaczem tego modelu, a więc pytanie retoryczne, polecałem ją już wyżej.

Dla mnie to trochę szok bo od lat korzystałem tylko z laptopów, a teraz przesiadka na mechanika sprawiła, że przez pierwsze dwa tygodnie pisałem jak pijany :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zupełnie inny feeling. W tych chińskich kailah czuć, że to nie jest produkt najwyższej jakości. Przy wciskaniu ich po prostu można odrzuć, taki plastikowy, sztuczny klik. Tego nie da się opisać, to trzeba samemu poklikać.

O przełącznikach logitecha nawet nie wspoinam. Mało ma to wspólnego z mechanicznymi przełącznikami. Same dane technicznie nie zachecaja.

Link to post
Share on other sites

Są jeszcze fajne klawiatury od firmy Roccat. Roccat RYOS MK PRO/ RYOS MK GLOW. Za kilka miesięcy ma wejść na rynek wersja RGB o nazwie RYOS MK FX. Jest kilka filmików na YT z relacją z targów gdzie ją pokazują. Z ficzerów od Roccata można wspomnieć o tym, że na klawiaturze może ci się wyświetlać np. stan punktów życia/many oczywiście jeśli gra wspiera tą technologię. Generalnie mam podobny problem z wyborem co Ty.

 

- Logitech jest dla mnie skreślony na starcie za tandetne wykonanie i nie jest to tylko moja opinia, bo praktycznie każdy większy kanał na YT który ją testował wspomina o tych samych wadach

 

- Razer ma najlepsze podświetlenie i najłatwiejszy program do jego ustawiania. Dodatkowo bardzo fajnie da się to połączyć jeśli miałbyś też kompatybilną myszkę od Razera razem z tą ich podkładką co też świeci. Minusem jest brak podpórki pod nadgarstki i to, że nie mają wersji z przełącznikami Cherry MX. Wersja stockowa jest moim zdaniem za głośna, a wersja Stealth jest niedostępna w Polsce.

 

- Corsair K70/K95 jakością wykonania deklasuje pozostałe modele. Na froncie panel aluminium, podświetlenie jest chronione dodatkowo takimi plastikowymi osłonami co teoretycznie powinno minimalizować ryzyko przepalenia się diod. Największy minus Corsaira to skomplikowane oprogramowanie żeby poustawiać co bardziej to złożone efekty świetlne.

 

Jeśli myszki nie zmieniasz to najbardziej poleciłbym Corsaira. Jeśli masz myszkę Razera z technologią Chroma to Blackwidow może być fajnym uzupełnieniem zestawu. Jeśli nie pali Ci się z zakupem to rozważyłbym jeszcze klawiaturę od Roccata, która dopiero będzie miała premierę.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Okej, będe brał Corsaira http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=716&g=489234&n=Corsair-klawiatura-do-gier-MX-Red-K70-rgb-podswietlana-zmechanizowana-EU&w=cTo jest dokładnie ta którą mam kupić? Ten sklep jest wiarygodny ?


Chyba nie wiesz o czym mówisz

Na morelach w opiniach słyszałem o jakimś migotaniu i nie wiarygodności 16 mln barw. Czy to występuje?

Link to post
Share on other sites

Corsair świetna jakość wykonania, jeśli ci odpowiada to zdecydowanie powinieneś wziąć jego, jeśli nie przeszkadza ci to, że nie posiada ani jednego programowalnego klawisza. Posiada je trochę droższy model K95

 

Razer - sama w sobie? no spoko ale w cenie 700zł nawet nie zwracałbym na nią uwagi, brak podpórki pod nadgarstki, brak fizycznych przycisków multimedialnych, brak tej fajnej rolki do regulacji głośności, mogłoby być więcej programowalnych klawiszy albo chociaż możliwość przypisania do nich kilku funkcji naraz (tak jak u Logitecha), no ogólnie nie warta obecnej ceny

 

Logitech - posiadam tą klawiaturę (G910), ogólnie jest bardzo fajna, jakość wykonania jest podobna jak u Razera, jedynie słabym punktem jest kawałek błyszczącego plastiku, który jest umiejscowiony pod podpórką pod nadgarstki i stanowi jej taką podporę. Reszta plastiku jest matowa i jest niezłej jakości. Ogólnie klawiatura pozostawia trochę do życzenia jak na swoją klasę i cenę ale w porównaniu do Razera są to bardziej pierdółki (pomijając ten błyszczący plastik, który moim zdaniem jest największym minusem tej klawiatury) typu brak oplotu na kablu (wolę nie mieć oplotu na kablu niż podpórki pod nadgarstki w zestawie). Cena 630zł, no jeśli nie przeszkadzają ci jej wady to mogę ją polecić. Jak masz jakieś pytania co do niej to mogę na nie odpowiedzieć :) Generalnie w niektórych recenzjach jest oceniania fatalnie a w innych bardzo pozytywnie, więc najlepiej gdybyś pobawił się nią trochę i sam ocenił

 

Tesoro - nie interesowałem się tą klawiaturą więc nie wiem o niej za dużo więc się na jej temat nie wypowiem

Link to post
Share on other sites

Bede brał Corsaira. Oferuje to samo co Logitech oprócz przycisków programowalnych (numpad może je zastąpić spokojnie) a jakość wykonania podobno o  niebo lepsza no i przełączniki :)


Mógłby odpowiedzieć czy ta klawiatura co posłałem na sklepie NET-S jest dobrą ofertą i moge ją z tamtąd zamówić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...