Skocz do zawartości

Razer Blackwidow Chroma vs. Logitech G910 Orion Spark - Ktoś ma?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam w planach kupno klawiatury mechanicznej i mam następujący dylemat.

Znalazłem dla mnie dwa interesujące modele i nie wiem który z nich wybrać.

Dylemat jest następujący Razer Blackwidow Chroma vs. Logitech G910 Orion Spark.

Razer przemawia do mnie designem a Logitech większą fukcjonalnośćią (Pokrętło głosnosci wiecej przyciskow osobno funkcyjnych itp.) 

Ktoś z tu obecnych ma jedną albo drugą i pomoże wybrać (wymieni również wady i zalety). 

Pozdrawiam i dzięki za odp  :)

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/8e/fb/8efb7571120cad50b274cbbfa47759a1.jpg?itok=1zdDgYdH

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/33/95/3395a8a6a0080fb79493cb4af14e3e19.jpg?itok=NxVWzpdM


Czy ktoś mi pomoże !? !? !?

Edytowane przez simplycarmaniac
Link to post
Share on other sites

Nie inwestowałbym w takie coś, jeśli już wydajesz kasę, kup sobie normalne cherry mx -> zupełnie inna jakość życia. W tej cenie, celowałbym w coś innego.

Nie jestem w ogóle przekonany do produktów Razera i Logitecha, większość z nich jest na dosyć niskim poziomie. Kupa bajerów do niczego nie potrzebnych i miliony wydane na marketing.

Za tą cene możesz kupić produkty, które nie musza sie reklamować, bo producenci wiedzą, że stworzyli dobry produkt i sam się tym obroni, np.

Tesoro Durandal Ultimate

Gamdias Hermes Ultimate

CM Storm Trigger Z

 

Pozostanie tylko wybór przełączników, ale to musisz sam zdecydować http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/#cherrymx

Link to post
Share on other sites

Z wyżej wymienionych to siada mi tylko Durandal Ultimate :) Ale Razer i Logitech robi aż tak słabe produkty?

Razer'a klawiaturę posiadam jak i myszkę od 3 lat. W klawiaturze jedyne co się wadzi to to że potrafi zostać shift i enter. A myszka bezproblemowa. Logitech zachęca mnie bardziej funkcjonalnością (dodatkowymi przyciskami) pokrętłem od głosnosci, osobne przyciski multimediów itp. :) A co przełączników to sam nie wiem. Byle strasznie nie klikały i miały fajne uczucie własnie tego że to klawiatura mechaniczna. Wracając do durandala to bawiłem się jego słabszą wersją bez podświetlenia i podobała mi się. Miała ona niebieskie przełaczniki ale własnie frustruje mnie fakt tego że nie ma przycisków do makr dodatkowych i osobnych multimediów.

Spodobały mi się chroma i orion spark nie ukrywam

Link to post
Share on other sites

W Blackwidowach nie podoba mi się jakoś plastiku z jakiego są one wykonane. Nawet tańsze CM Stromy mają imo lepszy.

Tego Logitecha nie widziałem na żywo ale choćby ta https://www.youtube.com/watch?v=7c3QIENF2vA recenzja sprawia, że ta klawiatura do mnie nie przemawia.

Edytowane przez TheEquinoxe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ale Razer i Logitech robi aż tak słabe produkty?

 

Może nie tyle co słabe, co nieopłacalne. 

Klawiatura na tych przełącznikach powinna być tańsza o połowę. Klikając je czuć ten inny feeling przycisków. Taki... dziwny, czuć, że to nie jest najwyższej jakości. Tego się nie da opisać, po prostu czuć chińszczyzne.

 

Co do przełączników logitecha się nie wypowiem, bo nie miałem i nie klikałem, ale IMO nie warto ryzykować nie sprawdzonej konstrukcji. Same ich parametry mnie nie przekonują.

 

 

 

A co przełączników to sam nie wiem. Byle strasznie nie klikały i miały fajne uczucie własnie tego że to klawiatura mechaniczna.

A co będzie głównym przeznaczaniem  klawiatury: gry(typ?), pisanie?

 

 

 

Miała ona niebieskie przełaczniki ale własnie frustruje mnie fakt tego że nie ma przycisków do makr dodatkowych i osobnych multimediów

To w Gamdias Hermes Ultimate co Ci nie odpowiada? Jest najbliższa temu razerowi i logitechowi. 

W sumie jest jeszcze ASUS Strix Tactic Pro.

Edytowane przez Pietrak
Link to post
Share on other sites

Klawiatura 70% gry a reszta pisanie ;) Blackwidow stealth chroma jest niedostępny w Polsce a kupno przez razerstore jest nieopłacalne bo wychodzi 200zł więcej.. Asus i ten Gamdias poprostu mi się nie podoba. Chciałbym zaby klawiatura miała poświeltenie RGB. A że przykładam też wagę do desginu i wyglądu to klawka poprostu musi mi się podobać :P Taki ze mnie człek :P

Wnioskuję że aktualnie w pojedynku Razer vs. Logitech wygrywa właśnie ten drugi.

Z resztą też nie wiem skąd ta nagonka na Razer'a bo mam ich produkty pare lat i wszystko z nimi ok. Tylko podkładka kiepska i mnie od nich zawiodła. Czekam na więcej propozycji :) Aktualnie dalej moim faworytem jest logitech choć widze ze wiecej osob ma blackwidowa

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/corsair-gaming-k70-rgb-cherry-mx-red-eu-i5603285211.html

 

Cena jak Razer. Posiadam takową i polecam. Sam myślałem nad Razerem, ale wygląd korsarza do mnie bardziej przemawia. 

Cena 719 zł. Mógłbym sporo pisać o podświetleniu, ale to sztuka dla sztuki, na stałe korzystam z podświetlenia, ale żadnych efektów, które migają, ruszają się etc. nie ustawiam bo to tylko odwraca uwagę :) 

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam i polecam K70 RGB, Orion spark czy Razer nawet nie sa dla niej konkurencja ... poczytaj/poogladaj o wszystkich trzech klawiaturach a wyciagniesz takie same wnioski zbyt duzo pisac zeby to wyjasnic osobiscie POLECAM K70 RGB

Edytowane przez Kequu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przekonaliście mnie do niego chyba ostatecznie :)

I teraz pare pytań ode mnie do posiadaczy:

- Klawisze nie zostają?

- W opcjach podswietlenia mamy wszystko to co u konkurencji?

- Można robić makra?

- Czy to jest ta właściwa http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=716&g=489234&n=Corsair-klawiatura-do-gier-MX-Red-K70-rgb-podswietlana-zmechanizowana-EU&w=c ?

Link to post
Share on other sites

W opcjach podświetlenia:

Każdy klawisz na jaki chcesz kolor

Możesz ustawić sobie efekty (jak jakiś pominąłem to wybaczcie)

- Klawisze nie zostają

- Tęcza 

- Klawisz jaki nacisneliśmy zmienia się na kolor jaki ustawisz a później wygasza się do normalnego koloru

- Po naciśnięciu klawisza rozlewa się fala po klawiaturze w wybranym przez nas kolorze

- Jakieś inne efekty, ale to w głownej mierze bajer

- Trzy poziomy podświetlenia

- Można robić macro

 

 

Tak to jest ta

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...