Skocz do zawartości

Aktualizacja z win7 do win10


Recommended Posts

Witam, mam zamiar zaktualizować swój system z windows 7 do windows 10. Pobiera mi się w tym momencie win10 na pendrive. 

 

Głównie chcę wykonać czystą instalację systemu windows 10, ale czytałem, że jak to zrobię z windows 7 do 10 od razu czystą instalację to nie będę miał pełnej wersji tylko jako piracką. Podobno muszę najpierw zaktualizować do windows 10, a dopiero potem użyć tego pendrive. Jak to jest z tą całą licencją? Nie mam kluczu aktywacyjnego do win7, komputer był już kupiony z systemem win7 ultimate x64.

Link to post
Share on other sites

Jak system jest legalny i aktywowany uaktualniasz windowsa do 10. Po instalacji win 10, windows sam powinien Ci się aktywować. Dopiero potem można zrobić czystą instalację ;) bo do Microsoft'a są wysyłane dane o twojej płycie i sprzęcie (nie wiem dokładnie co jest wysyłane do nich), ale system chyba zostaje przypisany do płyty :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

j.w. - najpierw aktualizacja obecnego systemu i aktywacja, dopiero potem instalacja 10 na czysto (podczas instalacji nie podajesz klucza, tylko klikasz "Dalej") i czekanie - obecnie jest taki dym na serwerach Microsoftu, że mój od 2 dni nie chce się zaktywować.

Link to post
Share on other sites

Autorze.Zostałeś dokładnie poinformowany jak to zrobić. Najpierw musisz uaktualnić ten system,który posiadasz,aktywować a następnie możesz zrobić czystą instalację.W innym przypadku ,nowy system będzie nielegalny.Wejdź na stronę Microsoft i poczytaj,to naprawdę takie trudne....? :)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Aha, no super usunęło zdjęcie które wstawiłem. OK, od nowa. Mam już windows 10, aktywowany i w ogóle. Mam też windows 10 na usb zainstalowany. Włączyłem setup w pendrive i wybrałem opcję zachowania plików "NIC". Myślałem, że usunie wszystko i w ogóle. Jednak usunęło mi tylko 40gb plików z dysku C i przez to mam problemy. Chodzi mi głównie o format obu dysków. Co muszę zrobić aby sformatować dyski, zmienić wielkość partycji i w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już masz system uaktualniony do 10 uruchamiasz instalacje windowsa po przez bootowanie i wtedy przy tej instalacji wybierasz instalację niestandardową i wtedy możesz robić z partycjami co dusza zapragnie :D

Zapewne będziesz miał problemy z wejściem do biosu żeby zmienić bootowanie z pena. Gdzieś na forum było wielokrotnie poruszane w jaki sposób wejść do boisu w windows 10 :D

 

ps, jeżeli wybrałeś opcję zachowania plików "nic" to coś żle wybrałeś. Zrób tak jak ja wyżej opisałem z wejściem do biosu i zmiany bootowania ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...