Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

j/w, chodzi o dysk 250 GB, myślałem o Crucialu MX200, jest coś co można bardziej polecić? Mój zestaw to: GTX780ti, WD 1TB, 4670K@4.4GHz, 8 GB ram, MSI G45 Gaming

Mam dodatkowo pytanko co co instalacji, obecnie mam dysk HDD 1TB podzielony na dwa dyski, gdy sformatuje system i podepnę SSD to mam zmienić coś w Biosie? Czy mogę ustawić dysk SSD tak, że podzielę go na dysk systemowy + drugi dysk do gier / aplikacji a dysk HDD zostawię jako magazyn danych? Skąd będę widział, że "dzielę" dysk SSD a nie HDD, chodzi mi o to by było a(windows 10)+a(ssd programy / gry) + b (hdd). Bardzo dziękuję za rady!

Edytowane przez immunitycheater
Link to post
Share on other sites

A-Data Premier Pro SP920 256GB < 400 zł 
kontroler dokładnie ten sam co w MX200 tylko kostki MLC od microna na 20 nm 


SP920 ma lepszy zapis w 4k ( moim zdaniem jest to jeden z najważniejszych parametrów SSD ) 
mx 200 ma lepszy zapis sekwencyjny

reszta jest pomijalna 
Najważniejszą równicą są kostki pamięci ( w obu mamy kostki MLC od microna ale w SP920 mamy wyższy proces 20 > 16 czyli żywotniejsze )

 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to nie z poziomu biosu, tylko przy instalacji/reinstalacji/przenoszeniu systemu  


musisz tylko pamiętać że SATA3 ma być na ahci zamiast ide ( różnie to jest zależnie od płyt, ale obecnie nie wiem co jest defaultowe )


co do dysków to są na tym samym kontrolerze i kościach tej samej firmy tylko P920  są "trochę trwalsze" bo w 20 nm procesie technologicznym

SP920 ma lepszy zapis w 4k 
mx 200 ma lepszy zapis sekwencyjny

​reszta parametrów i osiągów zbliżona  ( bo są prawie identyczne, choć SP920 wypada lepiej od swojego "bliźniaka" M550 ) 

którego nie wybierzesz różnicy nie zobaczysz  :wariat: 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...