Skocz do zawartości

Intel core i5 4460 kontra reszta świata (FX-6350, FX-8350, FX-8370 i FX-8370E)


Recommended Posts

Witam,

 

Niebawem mam zamiar skleić nowego kompa z uwagi na to, że obecny może i daje radę ale bardziej chodzi mi o odświeżenie. Od razu na wstępie zaznaczam, że nie gram w jakieś wymagające tytuły (w takim sensie że nie muszę grać na ultra high ustawieniach), komputer w głównej mierze ma mi służyć do surfowania po internecie, oglądania filmów, czasami lubię się pobawić w montowanie muzyki i do gier (lubię sobie pograć i dlatego też chciałbym móc czasami ogarnąć jakieś nowe tytuły). Przeglądałem dużo testów i dużo opinii, ale wszystko jest podzielone, chciałbym zmniejszyć zapotrzebowanie na prąd jednocześnie nie zmniejszając jakości pracy (obecnie AMD Phenom II X2 560BE, GTX285, DDR3 8GB RAM, OCZ stealthxtreme 2 650W, płyta gł. jakiś średnio niskiej półki Asus (nie pamiętam modelu)). Całość mi hula całkiem sprawnie ale jak już mówiłem chciałbym odświeżyć zestaw żeby był odczuwalnie lepszy i znowusz wystarczył na jakiś czas :)

 

Temat rozbija się o procki jak w temacie - najbardziej w wymienionych (jeśli nie intel) to skłaniałbym się ku FX-8370E tylko nie do końca znalazłem co oznacza ta literka E na końcu ? czy jest to coś w rodzaju K jak u intela ? 

 

Wypowiedzcie się proszę na temat wyboru pośród tych procków :)

 

Dzięki !

Link to post
Share on other sites

jeśli masz pieniądze na zmianę platformy ~ 1,5k 

to kupujesz i5 4690k i jakąś płytkę ATX do podkręcania za ~300zł 

jeśli nie to kupujesz fx 8370E i tyle w temacie co do karty to wymień ją jak najszybciej według mnie gtx 200 się nvidi nie udały 

Link to post
Share on other sites

od razu też zaznaczam że platforma nie będzie kręcona, chcę mieć po prostu dobry i stabilny sprzęt żeby czasami sobie w coś pograć ale w głównej mierze użytkowy ma być i do obróbki muzyki :)

 

mam tego GTX'a już od 5 lat i miażdży wszystko co spotka :) oczywiście w granicach rozsądku jak na obecne standardy :) nie będę kozaczył jak większość gimbusów że ich cienkie karty miażdżą Crysisa ale ten GTX285 daje radę na średnich z wieloma tytułami :) generalnie jestem zadowolony no ale jak mówiłem, też będę potrzebował czegoś świeżego :) póki co skupiam się na procku :)

Link to post
Share on other sites

Jak się nie udały? xD

Za 1500zł ma kupić sam procek i płytę, a ramy to jak kupi? Za darmo dostanie?

 

Autorze tematu. Kup intela i5 haswella, nie musi być z odblokowanym mnożnikiem, do tego budżetową płytkę np msi b85 g43 i 8gb ramu. Komputerek dostanie skrzydeł i nawet na twoim gtx285 pograsz w nowsze gierki bf4/thecrew itp. Oczywiście nie na ultra w 60klatkach, ale napewno w fhd :)

Link to post
Share on other sites

No, ale jeśli chcesz zmienić procesor na jeden z najnowszych modeli intela i amd, to i tak musisz zmienić, i płytę i kości ram na nowsze...

 

Bierz intela. Ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd i lepsze osiągi.

 

Edytowane przez Courius
Link to post
Share on other sites

to wiem że będę musiał wymienić :) obecne DDRy myślę wystarczą na początek bo mam DDR3 1600MHz 8GB :) najpierw chcę poznać opinie wasze na temat procków które podałem a potem będę rozmyślał o całej reszcie bo od CPU jak zaczne to potem po nitce pójdzie cała reszta :)

Link to post
Share on other sites

jeśli masz pieniądze na zmianę platformy ~ 1,5k 

to kupujesz i5 4690k i jakąś płytkę ATX do podkręcania za ~300zł 

jeśli nie to kupujesz fx 8370E i tyle w temacie co do karty to wymień ją jak najszybciej według mnie gtx 200 się nvidi nie udały 

W dalszym ciągu i5 4460 jest wydajniejszy od FX8370 w dodatku pobiera mniej W i nie grzeje się tak ;)

test

i5 4460 3.4Ghz   vs FX8320 4.6Ghz

 

http://forum.pclab.pl/topic/1015209-FX8320-vs-i5-4460/

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...