Skocz do zawartości

Komputer używany za około 1500zł


Recommended Posts

Jaki zasilacz do tego? Ramy będą ok do OC (jakiś model, który komuś się sprawdził?)

Ja kupowałem ok. 2 lata temu GoodRamy 2x4GB CL9 1333mhz i podkręciłem bez wiekszego zająknięcia na 2133, tyle, że musiałem wydać 25zł na radiatory, które są cholernie wysokie i blokują większość coolerów. Także nie polecam :D

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli już wiem jakich nie kupować :D Chociaż 2133 brzmi interesująco...

Na PSU nie chce oszczędzać. Chciałem złożyć coś możliwie jak najtańszego, żeby móc na tym pograć i pobawić się w OC. Wydałem na razie nieco ponad 1k. Odłożone mam jakieś niecałe 3,5k (zostaje 2,5k na GPU+PSU+RAM, chociaż nie wiem czy chce wszystko wydać na komputer, który mógłbym przez przypadek zepsuć bawiąc się w OC), więc PSU możliwie jak najbardziej opłacalne (w kwestii wydajność/cena).

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Nic nie zepsujesz przez OC, to można było się bać kiedyś, teraz to tylko klikanie i co najwyżej blue screen/zwiecha.

Jeśli chodzi o ram, to najlepiej low profile, wtedy masz wybór chłodzeń sporo większy niż na zwykłych kościach

Link to post
Share on other sites

Ok, mam już prawie cały zestaw:
- i7 2600k (zakupione za 550zł, trafiła mi się okazja, nie czekałem.)

- AsRock z68 extreme 3 (zakupiona za 350 zł z gwarancją na niecałe 2 lata)
- Zalman z9 plus (gwarancja na rok, 140 zł)
- RAM: http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-ddr3-1600-cl9-8-gb-2x4gb-tlyd38g1600hc9dc01-576831/#anchor
- Do tego Asus geforce gtx 660 ti 3GB (z gw. na 4 lata - 470 zł)


No i został do kupienia zasilacz. Macie jakieś pomysły co mógłbym tutaj wsadzić?
Myślałem też o dodatkowy coolerze do procesora, ktoś może coś polecić?

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-i5528206266.html

 

Na ten zasilacz normalnie jest 5 lat gwarancji producenta, a tutaj w opisie napisane, że jedynie 6 miesięcy - napisz do sprzedawcy co i jak, bo to świetny elektrycznie semi-modularny model, dosłownie za pół ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...