Skocz do zawartości

Komputer używany za około 1500zł


Recommended Posts

Witam,

jest to mój pierwszy post na tym forum, liczę na wyrozumiałość. Bez zbędnych tekstów przejdę od razu do rzeczy.

Chciałbym zakupić komputer, używany, z możliwością rozbudowy w przyszłości. Chciałbym także zabawić się nieco w OC (jestem amatorem w tej dziedzinie).

Aktualnie pracuje/gram na laptopie o parametrach:
- i7 2679 QM 2,2 GHz
- 8GB RAM
- AMD Radeon HD 7400M

Szukam czegoś, co zapewni mi wyższą wydajność (komputer głownie do gier). Mój budżet wynosi ~1500 zł (może trochę więcej). 

Nie zależy mi na nowych częściach/gwarancji (ewentualnie gw na kartę graficzną). Nie posiadam nic z poprzedniego PC-ta, pozbyłem się wszystkiego. Mam tylko monitor/klawiaturę/myszkę. Reszta do kupienia. 

I tu zwracam się do Was o pomoc, od przeglądania ofert zacząłem się już gubić co jest lepsze a co gorsze. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

PS Ma ktoś doświadzczenie w kupowaniu na olx? Znalazłem tam parę zadziwiających wręcz ofert (cenowo). Warto w coś takiego wchodzić?


Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Panie ... za 1900 zł składasz takie coś ...

 

i5 2500K ~ 650 zł

Mobo na P67 / Z68 / Z77 ~ 250 zł

8 GB DDR ~ 190 zł

PSU ~ 150 zł

HDD 500 GD~ 100 zł

Obudowa ~ 130 zł

7870 ~ 450 zł

 

W przyszłości dokładasz chłodzenie i kręcisz cepa. Pod podkręconego i5 2500K bez problemu możesz wkładać GTX 970 / R9 390 / GTX 980 itp ....

Link to post
Share on other sites

Nie no jasne. Starałem się tutaj jednak wziąć wszystko pod uwagę ...

 

 

 

Chciałbym zakupić komputer, używany, z możliwością rozbudowy w przyszłości. Chciałbym także zabawić się nieco w OC (jestem amatorem w tej dziedzinie).

 

Stockowe CPU kosztują nie wiele mniej na allegro. Przykładowo i5 3470 kosztuje raptem 100 zł mniej, również używany. Są to graty, które trzymają cały czas cenę. Nie bierze się to znikąd. Jest to nadal dobry sprzęt.


Ten zestawik za 1400 zł całkiem smakowity ;-0

Link to post
Share on other sites

To tak na szybko. Jak się posiedzi troszkę dłużej to i lepsze idzie znaleźć, ale to pewnie wiesz.

 

Ten jest już całkiem całkiem, ale wyczuwam ok 2,4k na koniec

http://allegro.pl/komputer-i5-3570k-8gb-ram-ssd-128-hdd-3tb-hd7950-i5560470590.html

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o lepszym CPU do tego zintegrowana karta graficzna, a po 3-4 miesiącach dozbierać na gpu? Raczej w najbliższym czasie nie zanosi się na obniżkę cen, zwłaszcza gpu (premiera radeon juz za nami). Zastanawiam się w takim razie, czy warto wstrzymywać się z zakupem karty graficznej (czy i5 2500k jest dużo gorszy od i5 4...k?). Już się zgubiłęm.. :D

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! 




@edit

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/komputer-i7-2600-8gb-gts-450-ssd-180gb-2tb-hdd-i5584254705.html

Co myślicie?
 


Znalazłem i7 2600k (bez chłodzenia) o 50 zł droższy od i5 2500k (bez chłodzenia). Będzie to jakaś różnica w wydajności, czy w ogóle nie zauważę różnicy?

Pozdrawiam!

Edytowane przez pawel1ek
Link to post
Share on other sites
Jak już brać, to lepiej i7.

 

 

 

komputer głownie do gier

 

Jaki jest sens dopłacania do i7 w budżetowym kompie do gier z używanych części ?

 

 

i7 bardziej się grzeje, wymaga więc lepszego chłodzenia. W przypadku SB, i7 może mieć w niektórych grach słabszą wydajność od i5.

Link to post
Share on other sites

Jaki sens ma dopłacanie, choćby złotówki, do czegoś, co w zastosowaniach autora jest kompletnie niepotrzebne ? Równie dobrze mógłby spuścić te 5 dych w klozecie. Pożytek taki sam.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na:

- i7 2600k (zakupione za 550zł, trafiła mi się okazja, nie czekałem.)
- AsRock z87 Extreme 4 (zakupiona za 350 zł z gwarancją na niecałe 2 lata)
- do tego kupiłem już obudowe zalman z9 plus (gwarancja na rok, 140 zł)
- 8 Gb RAM HyperX 1600 - jeszcze nie kupione
- Poluje na kartę graficzną. Coś w stylu 660ti/hd 7850/70.
- Jaki zasilacz do takiego zestawu? Obudowa ma 6 wiatraczków, a i7 boxowe chłodzenie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...