Skocz do zawartości

Modernizacja a obecny zestaw


Recommended Posts

Witam

 

Planuje wymianę procesora w moim komputerze , obecnie mam phenoma X2 560 i tutaj moje pytanie . Czy opłaca się wymieniać go na phenoma X6 1100 T lub 1090 T czy możne jednak przesiąść się na intela ? A drugie to kwestia chłodzenia i zasilacza obecnie mam spartana 924 pro a zasilacz to Modecom Premium 500 , poradzą sobie one z tymi procesorami  ? 

Link to post
Share on other sites

Jaka jest reszta podzespołów?Głównie chodzi o grafikę,bo ona najwięcej zużywa prądu,plus jaką masz płytę główną?

Ten zasilacz z tego co pamiętam plasuję się między FEEL II a FEEL III.

Cena/wydajność to na pewno Phenom X4 945/955.I w sumie to koniec jeśli chodzi o gry,dalej to już lepiej kupić jakieś I5.

Jeśli coś pod Intela to:Intel Core i5-4460+Gigabyte GA-H81M-HD3

Kupno X6 za 500zł nie ma sensu już lepiej dołożyć te 100zł i mieć nowego FX 8320E,tylko że on na tle I5 wypada blado w grach.

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

 i3 4150 nie odstaje w grach od i5-4460 przy grafikach typu gtx 960 i słabszych  ( ale niestety nie we wszystkich, w niektórych różnica przekracza  10 %, zależy od optymalizacji gry ) 
Ale przy  i5-4460 już szedłbym w B85 ( głównie ze względu na ram, bo pewnie będzie chcieć dołożyć ) 

Ogólnie wszystko zależy od przeznaczenia, budżetu i karty graficznej ( bez tego to nie ma za bardzo co doradzać, bo taki i5-4460 + płyta do przeglądania internetu jest nieopłacalny  :rotfl: 


a chcesz zmieniać grafikę ?  


w przyszłości ?

Link to post
Share on other sites

przy obecnych cenach phenoma X6 1100 T lub 1090 T szedłbym raczej w  i5-4460 i b85 ( jeśli chcesz zmieniać kartę w przyszłości )

phenoma X6 do gtx 560 nie jest zły, ale na tym chłodzeniu zbytnio nie podkręcisz i przy zmianie karty na lepsza miał byś problem. Zwłaszcza jeśli chcesz zostać na 1080p ( choć nie wiem, jaki masz monitor  ? )

Sam siedzę na i7-2600k i gtx 570 ( jeśli ceny o Pascal-a będą akceptowalne, to dołożę ja do mojego zestawu :D )

 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

no chyba ze znajdziesz  phenoma X6 1100 T lub 1090 T "tanio" ( szukałem przez chwile, ale nie znalazłem nic ciekawego )

Jaki masz monitor ( i czy zamieszasz zmieniać ) gry na niższych rozdzielczościach bardziej obciążają procesor. 

Link to post
Share on other sites

aj niska rozdzielczość, im niższa rozdzielczość obciąża bardziej procesor 
Niestety tutaj skłaniam się do i5 bo różnica w klatkach przy karcie pokroju 7970 będzie około 15-33% 
A taniej wyjdzie kupić teraz lepszy procesor, i później móc dołożyć kartę.


Czyli jak w przyszłości zamierzasz mieć możliwość zmiany karty to bierz i5 + płyta
Jak zostajesz do śmierci na gtx 560 to bież jakiegoś taniego X6 1100 T lub 1090 T
 

Link to post
Share on other sites

Sam mam taki procesor, odblokowałem go na 4 rdzenie i OC na 3.9 GHz, potrzymaj go trochę (oc zrób) i dozbieraj do i5 bo AMD ssie jeśli chodzi o gry.

Edytowane przez bigossi5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...