Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie pomysł jest nie głupi ale:

Co w momencie gdy komputer nie będzie pracował, sama lodówka nie jest wydajna jeśli chodzi o chłodzenie, natomiast zamrażalnik i jego temperatura poniżej 0 to dodatkowe problemy.

Co prawda wodę można zastąpić płynem chłodniczym, ale co w sytuacji gdy komp zostaje wyłączony a płyn w zamrażarce mocno się wychłodzi, do tego dochodzi skroplenie pary wodnej co już nie jest dobrą rzeczą.

 

Chyba najbardziej wydajnym chłodzeniem które można zastosować w domowym PC jest zalanie go olejem i przepuszczenie dodatkowo tego oleju przez chłodnicę.

Link to post
Share on other sites
Cześć, widzieliście gdzieś taki pomysł? Bo ostatnio po rozmowie ze znajomym (Chce ostro podkręcać iz 2700K, czy jakoś tak) i zastanawiał się właśnie nad takim czymś.

 

Wierz mi zeby to bylo tak proste to kazdy by juz tak zrobil. Poczytaj sobie co to jest "punkt rosy" .

Albo wlacz klimatyzacje w samochodzie w upalny dzien , otworz maske i zabacz ile pary wodnej skroplilo sie z powietrza na przewodach klimatyzacji. Lub wyjmij browar z lodowki w upalny dzien :P .Chyba nie chcial bys zeby tak to wygladalo w obydowie komputera, para by sie skraplala na bloku wodnym i przewodach. Jest pewna granica jak bardzo mozna schlodzic plyn w ukladzie. Albo przewody chlodzace musialy by miec jakas izolacje termiczna. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Poszukaj po polskich forach (chyba purepc) był temat gdzie chłopak wpiął komputer w domową instalację wodną. Nie pamiętam już dokładnych szczegółów ale wbrew temu co ludzi wypisywali to nie osadzała mu się nigdzie rosa itp. A same temperatury podzespołów były rewelacyjne 

Link to post
Share on other sites
Poszukaj po polskich forach (chyba purepc) był temat gdzie chłopak wpiął komputer w domową instalację wodną.

Chyba zartujesz, chcesz mi cos pokazac i mowisz poszukaj gdzies na polskich forach itp. Znajdz i pokaz jak cos chcesz udowodnic. Co mam wpisac w Google  "jakies polskie forum ,chlopak,woda, kran, pc...?"

 

 

 

Nie pamiętam już dokładnych szczegółów

 

Ok. cos , gdzies itp. Fajnie.

 

 

 

wbrew temu co ludzi wypisywali to nie osadzała mu się nigdzie rosa itp.

Bo widocznie woda z kranu ma wyzsza temperature niz woda z "lodowki" . To nie jakis wymysl tylko fizyka.

 

 

A same temperatury podzespołów były rewelacyjne 

Wiec jakie te temperatury ze byly rewelacyjne, poszukaj na tych polskich forach to bedzie cos ciekawego do poczytania.  ;)

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

@@keczu, wyluzuj trochę, ton Twej wypowiedzi jest delikatnie przesadzony. 
Kiedyś na szybko złożyłem zestaw z pompki, bloku i wiadra z najchłodniejszą wodą jaką mam w kranie, kręcony i5 2500k do 5ghz (1,51v  :wariat: ) w idle miał niecałe 20 stopni. Pod obciążaniem nie pamiętam jak było, ale wystarczyła chwila i woda nagrzewała się. 

Co do tematu, jeśli kolega ma już LC u siebie może nie warto pakować się w jakieś lodówki, a jedynie dołożyć chłodnicę? 

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

 

 

@keczu, wyluzuj trochę, ton Twej wypowiedzi jest delikatnie przesadzony. 

Nie przejmuj sie tonem mojej wypowiedzi, to tylko tak to odbierasz. Bardziej przejmujace jest brak konkretnych wypowiedzi.

Jedynie sprawdz sobie cos , gdzies, ale nie wiem co bo nie pamietam i gdzie. To o co chodzi? Po co cos takiego pisac.

Widzisz twoja wypowiedz tez jest niewiele warta jako informacja bo temperatury w spoczynku sa niewazne. Wazne sa temperatury pod obciazeniem. To jest informacja jaka sie liczy przy ocenie wydajnosci ukladu chlodzenia. A ty jej nie pamietasz.

 

A teraz wyobraz sobie ze rozmawiamy twarza w twarz przy browarze i ja mowie to spokojnym tonem z usmiechem na twarzy. :D   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Linus zrobił ostatnio wideo o komputerze w lodówce gdzie doskonale pokazał dlaczego nie ma to najmniejszego sensu. Nawet jeśli wszystko dobrze odizolujesz i będziesz trzymał poniżej punktu rosy to i tak nie ma to sensu bo lodówki nie są dostatecznie wydajne. Przy komputerze zmieniającym większą część pobieranych ~500W w ciepło temperatura w lodówce po kilku minutach pracy była równa temperaturze otoczenia. Pomysł wydaje się ciekawy teoretycznie kiedy człowiek myśli o komputerze ale wsadzając 500W farelkę do lodówki nie spodziewałbyś się chyba że nagle stanie się ona chłodna...

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...