Skocz do zawartości

Modernizacja PC -> Fallout 4 nadchodzi! ^^


Recommended Posts

Cześć!
 
Potrzebuję Waszej pomocy przy modernizacji mojego PC'ta.
 
Cel: gry nowej generacji, multimedia, projektowanie - Inventor
Budżet: 1100zł
 
Specyfikacja:
 
CPU: Intel Core i7 960 @ 3,20GHz
GPU: ATI Radeon HD 5870 1GB
RAM: RAM 3x2GB Triple Channel (KVR1333D3N9K3/6G - nie mam pojęcia jak to czytać)
SU: BeQuiet E7-700W
HDD: 2x500GB Samsung
Obudowa: AeroCool Strike-X One

Komputer ma już swoje lata, ale wydaje mi się, że przy wymianie GPU (zastanawiałem się nad używanym GTX 770) i dołożeniu 3x4gb mógłby jeszcze polatać ze 2 lata. Jeśli chodzi o takie gry jak Wiesiek3, GTA5 czy Fallout4 - chciałbym celować w 60fps przy średnich ustawieniach (o ile jest to możliwe).
Możliwe, iż nie ma sensu już w niego pakować kasy - napiszcie koniecznie co uważacie!

Dziękuję z góry za wszelką pomoc. :)
Link to post
Share on other sites

Grafika na używanego r9 290 albo nówke r9 280X.

@up szybszy.

 

Ja dałem swoją propozycję żeby zmieścić się w zakładanym budżecie, ale oczywiście propozycja kajtka jest bardzo dobra.

Edytowane przez kajsks
Link to post
Share on other sites

Tam jest triple channel, dlatego 3x2GB. Jak dołożysz jedną kość może się coś nie zgrać. Odłącz jedną kość na próbę, jak wykryje dual channel to sprzedaj obecny i kup np 2x4GB. 

 

Sprzedaj grafikę dołóż i kup GTX970/ R9 390. CPU nie będzie ograniczać aż tak bardzo. A jak go podkręcisz będzie całkiem-całkiem. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites
A co gdybym odłączył jedną 2gb i wsadził 8gb też 1333Mhz? Jest możliwość, że coś może nie śmigać? Podbijam - czy w triple channel pamięci mogą mieć różną pojemność przy tym samym taktowaniu?

 

Nie,

w teorii jak bys dołączył jedna kość 8 GB i dwie 2GB i zmusił do pracy w triple channel ( zwykle nie można nawet zmusić ), to w teorii adresowało by tylko 2GB z tych 8GB na tej kości.

​W praktyce pamięci przestawią się na single channel. 

 

Prędzej bym podmienił cala trójkę na 3x4GB to koszt 350 zl 

Lub dołożył 3x2GB koszt 200 zl ( tylko musza mieć identyczne timingi, woltaż, prędkość, no pojemność maja )

 

Ale dopiero jak rzeczywiście by ci nie starczało przy graniu. 

 

Dokładanie ramu innej firmy o tej samej  pojemności szybkości, woltażu i opóźnieniach nie zawsze działa, bo timingi 2 i 3 rzędu nie zawsze są wystarczająco podobne ( choć zwykle przestawiają się, dopasowując do najwolniejszej kości ).

 

Od razu mówię, będzie zauważalna różnica wydajności względem jednej kości 8GB, a trzech 4GB/2GB ( na korzyść rozwiązania triple channel )

 

 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

Po to masz 6 slotów żeby to wykorzystać.

Mam tą płytę i mam 6x2 gb, wszystkie jednakowe.

Odczułem znaczne przyspieszenie po dołożeniu dodatkowych 3x2 do wcześniejszych 3x2.

Procek masz dobry, 4Ghz go śmiało podkrecisz.

Do tego grafika, jak koledzy pisali i polecam SSD 250gb pod system i grę.

Zobaczysz jaka będzie rakieta.

 

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

Z nowych kart najlepiej R9 280X. Ma 3 GB ramu i bardzo przyzwoitą wydajność. Minusem jest sporo doniesień o awaryjności karty (artefakty).Ewentualnie z nowych GTX 960. Z używek chyba nadal GTX 770 za ok. 800zł byłby niezłym wyborem, albo r9 290 za 1k,ale używane miewają problemy z wysokimi temperaturami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...