Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestaje działać w Call of Duty: Advanced Warfare


Recommended Posts

Witam , jakiś czas temu miałem taki problem ze grając w Wiedźmin 3 albo GTA V to po 30 min. grania robił sie czarny ekran i na chwile komp sie zawieszał i gra sie wyłączała po czym pisało " sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność " i pomogło zainstalowanie starych sterowników wersja 347.88 i teraz mam taki sam problem z Call of Duty: Advanced Warfare i macie jakieś rady ? co zrobić
Jeśli zły dział to przepraszam i prosze o przeneisienie, ktoś pisał ze to podobno pomaga
Panel sterowania Nvidia, dalej zarzadzanie ustawieniami 3D i tam szukasz tryb zarządzania energią i ustawiasz na Preferuj maksymalną wydajność
Ale czy to bezpieczne dla karty ustawiać ją na max wydajność i czy to coś zmienia ?

Link to post
Share on other sites

Problem ze sterownikiem mialem takze w gta 5 (gtx 970). Z tym ze u mnie raz wyrzucilo blad po 15 minutach drugim razej po godzinie a jeszcze innym razem wcale. Zlozylo sie tak ze mialem kupic dysk ssd. Wiec chcac nie chcac instalowalem system na nowo na ssd. Nagle problem znikl. Czasem mam jakis blad lecz u mnie troszke brakuje ramu. Podczas grania w gta potrafie miec wykorzystanie w okolicach 5.75gb z 6gb zainstalowanych.

Link to post
Share on other sites

Ja obstawiam wymianę grafiki. Podobny problem mialem z Gigabyte GTX780 Ghz Editio. Zabawa ze sterownikami itp przez 3 dni dni, a przed wyjsciem do pracy wywalila artefakty...

Mam taki sprzęt i karta była kupowana w lutym tego roku nowa ze sklepu

Mój sprzęt :

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Płyta Główna : MSI Z77A-G41

Pamięć Ram : Crucial Ballistix Tactical 16GB

Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970

Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus

Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma

Obudowa : Zalman Z5

Dysk HDD : Seagate 1TB

Dysk SSD : Kingston 240GB V300

 

 

Zainstaluj świeżą kopię systemu Windows. Jak problem będzie dalej występował, sprawdź kartę w innym PC. Jak problem dalej będzie występował wyrzuć kartę do kosza, idź do sklepu i kup nową , o ile nie masz gwarancji.

Karta to MSI GTX 970 Armor i jest nowa ze sklepu zakupiona w lutym a dzieje się tak tylko w COD obecnie działo sie identycznie ale w GTA V i Wiedźmin 3 ale po zainstalowaniu starszej wersji sterowników przeszło

Link to post
Share on other sites

Więc kartę mamy tą samą. Powiedz mi jakie sterowniki aktualnie masz zainstalowane.

Kilka tygodni temu uciekłem bodajże z 352 na 350. Aktualnie  mam najnowsze i zero problemów - gta czy wiedźmin ( CoD AW nie mam niestety )

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Więc kartę mamy tą samą. Powiedz mi jakie sterowniki aktualnie masz zainstalowane.

Kilka tygodni temu uciekłem bodajże z 352 na 350. Aktualnie  mam najnowsze i zero problemów - gta czy wiedźmin ( CoD AW nie mam niestety )

Mam tą wersje 347.88 bo na najnowszej GTA V i Wiedzmin miały błąd ;c

W takim razie pobaw sie sterownikami tylko dobrze je wyinstaluj i wyczysc PC.

Ale ze swojego doświadczenia proponuje wyslac ja na serwis...

Myślę ze jeśli karta była by uszkodzona to było by tak nawet podczas nic nie robienia lub przeglądania internetu a tak dzieje sie w kilku grach a pozatym gdzieś znalazłem temat gdzie pisał facet ze na polskich i zagranicznych forach ludzie mają problem ze sterownikiem w GTA V i COD AW i w każdym zestawie był GTX 970 i ktoś sugerował ze każda gta 970 ma coś nie tak w sobie i jest to jakaś mini wada fabryczna i facet 4 razy oddawał na gwarancje i zawsze dostawał nową kartę np. oddał MSI GTX 970 a dostał od Asusa i miał to samo.

Link to post
Share on other sites

Nie znam tematu jesli chodzi o wady lecz po wymianie GTX780 GHZ EDITION. Chodzil idealnie,ale w tygodniu mialem kupiona MSI GTX970 gaming i faktycznie tez mi taki blad wyskoczył ale gre wlaczylem - mowimy caly czas tu o CoD:AW. Dziwna byla jedna rzecz ze w menu z postacia podloga drzala! A kiedy robilem szybkie przejscie z gry na pulpit ALT+TAB w chwili przelaczania robiacy sie czarny obraz dostawal poziomego paska w ktorym pojawialy sie biale wystrzaly kropek - jakby zwarcie....

Dziwne ale prawdziwe, nie ukrywam ze jestem strasznie dokladny i nie lubie jak ktoś robi mnie w ch... Na szczescie mam szybie oko, a karte oddalem z jeszcze innej przeczyny...

Link to post
Share on other sites

Rozważ i wypróbuj metodę pierwszą ze strony,którą podałem. Mnie i z tego co wiem wielu innym pomogło...

Czy aktualizujesz system? Pytanie wynika z tego,że była jakas aktualizacja,która u wielu ten problem rozwiązała.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Rozważ i wypróbuj metodę pierwszą ze strony,którą podałem. Mnie i z tego co wiem wielu innym pomogło...

Czy aktualizujesz system? Pytanie wynika z tego,że była jakas aktualizacja,która u wielu ten problem rozwiązała.

System aktualizuje, jeśli jakaś aktualizacja wychodzi odrazu pobieram system jest oryginalny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...