Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o pomoc z moim komputerem gdyż postanowiłem zmienić system z Win7 na Xp i przy pierwszej instalacji wyskoczył mi błąd "błąd ładowania systemu operacyjnego" więc postanowiłem ponowić instalację i tym razem nawet to nie chce się pokazać. PS. Bios też nie chce się włączyć. Proszę o pomoc was którzy wiedzą co i jak.http://vpx.pl/image/bQrO<--Kiedy odpalam kompa tu się zacina  http://vpx.pl/image/bQrW<-Kiedy wchodzę do biosu tu się zacina.

Link to post
Share on other sites

Masz klawiaturę na USB czy PS/2 ? Jeśli zresetowałeś bios a masz klawiaturę na USB to może być tu problem. Próbuj wejść do biosu z podpiętą klawiaturą na PS/2..

Klawiatura jest podpięta na PS/2

Potrzebny jest tu reset biosu wyciągnij bateryjkę na dłuzej

Wyciągnąłem ją na około 5min i nadal nic ciągle to samo http://vpx.pl/image/bQrW

Link to post
Share on other sites

Jak już tam jesteś przywróć ustawienia domyślne biosu "Load Optimized defaults" Być może jakiś napęd pada lub HDD ..

Ustawiłem tak jak mówiłeś i sprawdziłem metodą prób i błędów  co jest przyczyną i wydaje mi się że jest to dysk Sata ponieważ kiedy jest podłączony to do biosu nawet nie chce wejść natomiast kiedy podłączony jest napęd wszystko działa jak powinno. Wiesz może co z tym zrobić? da się to naprawić czy trzeba kupić nowy dysk?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdzić i sformatować ten dysk na innym komputerze.  Jak na innym też będzie wieszać to raczej sprawa jasna.. Jak będzie dobrze to trzeba szukać dalej, można też sprawdzić na innym kablu/taśmie/zasilaczu.. 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdzić i sformatować ten dysk na innym komputerze.  Jak na innym też będzie wieszać to raczej sprawa jasna.. Jak będzie dobrze to trzeba szukać dalej, można też sprawdzić na innym kablu/taśmie/zasilaczu.. 

Rozumiem... Czyli jeśli pójdzie na drugim komputerze po formacie i kable będą okey to jest jeszcze coś do sprawdzenia?

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem można sprawdzić jeszcze na innym kablu/taśmie/zasilaczu oraz tak jak kolega napisał przełożyć w inny port Sata :)

Oki dzięki za pomoc :D jutro sprawdzę czy na komputerze innym pójdzie jak by co to się jakoś odezwe

Tak jak pisałem można sprawdzić jeszcze na innym kablu/taśmie/zasilaczu oraz tak jak kolega napisał przełożyć w inny port Sata :)

Sprawdziłem inne kable i taśmy lecz gdy sprawdziłem na innym komputerze to zamiast zawieszenia sie na pewnym Etapie to wyskoczył napis błąd ładowania systemu operacyjnego.

Link to post
Share on other sites

Wyskoczył taki błąd bo przecież stawiałeś na nim system , czyli inny komputer go wykrył poprawnie .. Zobacz czy da radę sformatować ten dysk na komputerze na którym go sprawdzałeś .. Ta płyta ma już parę lat więc sprawdź czy wszystko z nią ok , bo może się okazać że ma jakieś wybrzuszone lub wylane kondensatory.. Zasilacz też bym podmienił do testu..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...