Skocz do zawartości

Jaki rozmiar złączek i węży do Parvum S2.0?


Rozmiar złączek i węży?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który rozmiar złączek oraz węży będzie wyglądał lepiej w obudowie Parvum Systems 2.0?

    • 10/13 (3/8" ID, 1/2" OD)
    • 13/19 (1/2" ID, 3/4" OD)


Recommended Posts

Chciałbym poznać Wasze zdanie, jaki rozmiar złączek oraz węży wyglądałby lepiej w obudowie Parvum Systems 2.0?

 

Dla ułatwienia, tak wygląda obudowa:

 

http://images.cdn.bigcartel.com/bigcartel/product_images/140536798/max_h-1000+max_w-1000/S2.0_Store_Photo_0045_GEPS_006_1g.jpg.jpg

 

 

Biorę pod uwagę jedynie dwa rozmiary złączek:

- 10/13 mm (3/8" ID, 1/2" OD)

lub

- 13/19 mm (1/2" ID, 3/4" OD)

 

Dlaczego tylko te rozmiary wchodzą w grę?

Otóż początkowo chciałem użyć możliwie jak najcieńszych węży z uwagi na kompaktowe rozmiary obudowy. Jeżeli chodzi o rozmiar 10/13 chciałem kupić złączki Monsoon Chrome + Monsoon adapter 90° + Monsoon adapter 45°, ale wówczas natknąłem się na przepiękne złączki Bitspower z serii PREMIUM, a te występują tylko i wyłącznie w rozmiarze 13/19 mm. 

Na pewno złączki Bitsa biją na głowę Monsoon'a jeżeli chodzi o jakość wykonania, ale Monsoon jest o połowę tańszy  :/

 

I tutaj chciałbym poznać Wasze zdanie. Czy węże o tak dużej średnicy (13/19 mm) nie przytłamszą tak małej obudowy jaką jest Parvum S2.0? 

Załóżmy, że koszta nie grają roli  8-)

 

Dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

Za mała budka na takie grubasy jak 13/19,wąż 10/16 będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Pod microATX jest tez inna ciekawa konstrukcja HexGear R40,bardzo ciekawy alu custom

pod 360rad i 240rad z łatwą opcją modyfikacji.

http://www.hex-gear.com/product/r40-white/

 

 

 

http://i60.tinypic.com/25frf9j.jpg

 

 

 

 

http://cdn5.thinkcomputers.org/wp-content/uploads/2015/02/4bdf0f4e_16125452187_0746d64ae9_b.jpeg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać, że boję się jednak tych "grubasów". Węższe węże będą się ładniej układały, gdyby tylko były jakieś ciekawe złączki w rozmiarze 10/13.....coś poza Monsoon'em bo podobno cienko u nich z jakością

Link to post
Share on other sites

 

 

wąż 10/16 będzie odpowiednim rozwiązaniem.

 

Czytałeś pierwszy post autora?

 

 

 

Biorę pod uwagę jedynie dwa rozmiary złączek: - 10/13 mm (3/8" ID, 1/2" OD) lub - 13/19 mm (1/2" ID, 3/4" OD)

 

Więc z dwojga złego już lepsze 13/19 niż te cienizny ze ściankami 1,5mm i marnymi możliwościami robienia ciasnych łuków...

 

Wiadomo, że do takiej budy optymalne byłyby 10/16, ale autor nie brał ich pod uwagę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytałem pierwszy post,nawet przerabiałem budę pod LC dla Policemana...on już tak ma,szuka nietypowych rozwiązań

tam gdzie rozwiązania oczywiste są od dawna przetestowane i sprawdzone.

Miał układ na 10/16 to szuka czegoś innego ,tylko nie robił łuków grubasami 13/19 i nie wie czym to pachnie w małej budzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sławek ma rację, miałem już LC na 10/16 i chciałbym spróbować czegoś nowego. Generalnie całe gro układów budowanych jest na wężach 10/16, mnie natomiast kusi coś nietypowego....wręcz ekstremalnego.

 

Skrajnie grube węże do budki mATX? Why not?

 

Ewentualnie kupię mniejsze złączki i węże jeżeli okaże się, że te grubasy nie będą mi pasowały w układzie, ale te Bitsy PREMIUM zrobiły na mnie kolosalne wrażenie i co najważniejsze u nikogo jeszcze ich nie widziałem ;)

 

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować,jak układ poprowadzisz bez ciasnych łuków powinno być ok ...bez wypłaszczania się węża.

Melampus miał 13/19 w TJ07 i przy ciasnych łukach wąż się załamuje,z tego co widzę to wybór węży 13/19 mamy mizerny w sklepach

w porównaniu do 10/16.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...