Skocz do zawartości

Chłodzenie Wodne AMD FX 9590


Recommended Posts

Na chłodzeniach się nie znam,ale chciałem się Was zapytać jakie chłodzenie wodne byście polecili do tego AMD FX 9590? Nie będę podkręcał tylko chciałbym mieć wreszcie ciszę w budzie nie to co na chłodzeniu dostarczanym przez producenta. Myślałem nad jedną chłodnicą 120 mm.

Stwierdziłem,że kupię chłodzenie wodne,ale mam pewnien problem. Gdzie podlączyć pompę? Wiatrak zamontowany na chłodnicy to pod CPU_FAN,ale pompę? Mam płytę GIGABYTE GA-990XA-UD3 REV 1.1 i tam jest tylko PWR_FAN.

 

 

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3901/4451_big.jpg

Link to post
Share on other sites

Warto Ci się bawić w wodne? Chłodzenie powietrzem powinno starczyć, a koszta są znacznie mniejsze niż chłodzenia wodnego.

Do tego jak nie będziesz kręcić to według mnie lepiej zainwestować w powietrze.

Wodne już kupiłem. Pytałem tylko konkretnie gdzie mam podłączyć pompę. Musze to zedytowac bo poprostu skopiowałem treść tematu z innego forum na którym nie uzyskałem odpowiedzi. Zatem?

Link to post
Share on other sites

Powiedz jaką masz tą pompę, pewnie masz na molexa czyli kabel do zasilacza, a drugi kabel jest do regulacji obrotów pompy.... ale mogę tylko gdybać, napisz co kupiłeś, i zapoznać się z poradnikiem zamieszczonym na forum http://forum.benchmark.pl/topic/82784-ch%C5%82odzenie-wodne/

Kupiłem kompaktowe AIO bo nie chciałem jakiegoś super uber obiegu. Wiem do czego podłączyć. To znaczy pompa ma zasilanie 3 PIN. 

Link to post
Share on other sites

a jakie to kompaktowe ?  Corsair,

 

 

pamiętaj że wentylatory na nim tez musisz podłączyć pod płytę główną 

Przecież napisałem,że wentylator idzie pod CPU_FAN a zasilanie pompy pod Sys_FAN przez to wstawiłem zdjęcie mojej płyty i znalazłem SYS_FAN,ale jest cholernie daleko.. i zasilanie pompy ma 3 PIN a SYS_FAN ma 4 pin.. Wobec tego nie wiem czy mam podłączyć to zasilanie pompy pod SYS_FAN czy pod PWR_FAN,które ma właśnie 3 PIN.

Link to post
Share on other sites

możesz podłączyć pod które chcesz, 4 pin służy tylko do kontroli obrotów,  mógłbyś go wykorzystać (4pin) jak masz takie wentylatory

 

możesz kupić przedłużkę i Ci sięgnie i ładnie kable ułożysz

Obudowę mam przewiewną.. Starczyło bez problemu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...