Skocz do zawartości

Corsair h105 - Komputer się grzeje do 70s w stresie ...


Recommended Posts

Witam , Panowie mam pewien problem a mianowicie mam chłodzenie wodne Corsair h105 na procku i7 4790k wszystko w obudowie FD Define R5 i do tej pory komputer stał obok biurka także od góry miał wolną przestrzeń i za sobą też , temperatury w stresie wynosiły do 55/57s teraz zrobiłem remont a co za tym kupiłem nowe biurko i komputer stoi kolo nóg , z prawej strony decha , od góry decha jakieś 25 cm nad nim i za komputerem decha no i w stresie teraz komputer ma ponad 70s , jak wczoraj grałem w BF4 to na nogi leci takie ciepło jak by się piekarnik otworzyło , naprawde bardzo ciepłe powietrze się z niego wydobywa ... Do tego na dworze ostatnio upały po ponad 40s na dworze i ponad 30 w domu ...

 

I tutaj pytanie czy coś się u mnie zdupcyło czy wszystko przez to że komputer wciśniety pod biurko a do tego upały na dworze ?

Link to post
Share on other sites

Na 99% to wina tego że komputer stoi pod biurkiem i nie ma w ogóle cyrkulacjia do tego takie upaly :) Wczoraj jak na dworze było ponad 40s w domu skwar jak nie wiem co to karta graficzna  w stresie miała 73s , przed chwilą dokonywałem pomiaru 20 minutowego w GPU-Z i temperatura w stresie to 63/64s więc wyniki odpowiednie dla rej karty ale za oknem ok 25s jest a nie 40 jak wczoraj :)

 

Co do procka też przed chwilą skończyłem sprawdzać i temperatury są mniejsze o ok 5s w porównaniu z dniem wczorajszym no i nawet bez pomiarów czuć że komputer chłodniejszy bo nie leci z niego takie gorące powietrze jak wczoraj , wczoraj to aż kratka od obudwy była mocno nagrzana , dzisiaj leci letnie powietrze :) Mimo to temperatury są jaszcze o jakieś 5s za duże ale to już wina na 100% tego że komputer stoi pod biurkiem i do okoła niego są dechy , wczesniej stał na otwartej przestrzeni ... Także jest dobrze , wiem przynajmniej że z kompem wszystko ok :) Teraz czas poszukać innego miejsca albo zostawić i tyle choć mimo tego że wiem że temperatury są w normie to sam fakt mnie denerwuje że wczesniej były mniejsze :P

Link to post
Share on other sites

No niestety. Takie wnęki na komputer to zabójstwo dla temperatur podzespołów. Szkoda że zdecydowałeś się na takie rozwiązanie bo szkoda kisić tak kompika ;) Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdza się niewysoka półka/komoda. Komputer nie stoi na ziemii i nie zasysa kurzu, są dodatkowe półeczki na płyty a dookoła dużo świeżego powietrza dla chłodzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...