Skocz do zawartości

MSI R9 280X - brak obrazu przez HDMI


Recommended Posts

Witajcie. W ubiegłym tygodniu przyszły do mnie poniższe podzespoły, z których złożyłem komputer:

- i5 4460 + Fera 2

- Gigabyte B85M-D3H rev2.0

- MSI R9 280x 3GB

- Crucial Ballistix Tactics 2x4GB CL8

- CoolerMaster G550M

- Seagate 2TB

- Zalman R1

Włożony jest jeszcze roczny Crucial SSD MX100 128GB

Monitor LED FullHD 23" Samsung SA350

 

Opisywany problem - po podłączeniu monitora przez kabel HDMI brak reakcji ekranu

Po przełączeniu na drugi kabel VGA-VGA+DVI (strona karty) obraz pojawia się, lecz na monitorze, na ciemnym tle widoczne są wędrujące - z dalszej odległości niezauważalne.

 

Co ustalono:

- płyta główna posiada aktualny BIOS, jest to rewizja 2 tej płyty i ma BIOS wersji FB

- połączenie sprawdzono na trzech kablach HDMI - na jednym z nich dwa lata temu, na tym samym monitorze działał zestaw i5 3570, MSI Z77, ASUS 7970 - od tzw. "strzała", nawet bez sterowników. Na pozostałych dwóch kablach działa monitor połączony do amplitunera, albo bezpośrednio do tunera DVBT. Ponadto na dwóch z tych kabli podłączałem laptopa pod ten monitor z kartą GT 755M.

 

Karta w grach na wysokich ustawieniach działa prawidłowo. Temperatury ok, poziom hałasu także, płynność bez zastrzeżeń. 

 

W biosie wyłączyłem zintegrowaną kartę. CMOS resetowany. Karta podłączona bezpośrednio z zasilacza - bez zbędnych przejściówek i przedłużek. 

 

Przez HDMI jest zupełny brak reakcji - można powiedzieć, że urządzenie jest wykrywane, ponieważ po odłączeniu HDMI z karty na ekranie pojawia się stosowny komunikat o braku połączenia.

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Ładnie proszę o pomoc.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem podpinając komputer pod telewizor - działa bez problemu. Monitor podpiąłem pod laptopa lenovo G30 ze zintegrowaną kartą - brak sygnału. Monitor podpięty pod lenovo y510p z dedykowaną GT755m - działa, monitor podpięty pod tuner dvb-t - działa  ------- oczywiście mowa tutaj tylko i wyłącznie o podłączeniu przez HDMI. 

 

Spróbowałem nawet zaktualizować firmawre monitora opierając się o: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2188441.html

i dostałem komunikat, iż monitor posiada najnowsze oprogramowanie.

 

Chyba jednak monitor nie zacznie współpracować z komputerem. W takim wypadku polecacie jakiś kabel cyfrowo/analogowy, który zapewni dobrą jakość obrazu? Obecnie widoczne są szumy na ekranie w postaci horyzontalnych pasów wędrujących z dołu do góry (widoczne w odległości do 50cm). W monitorze wejścia d-sub (vga) oraz HDMI.

 

Przypomnę tylko, że na płycie MSI z77-g43 + Asus 7970 (oraz wcześniej była sapphire 7850) wszystko działało jak należy na tym monitorze z tymi samymi kablami hdmi.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

 

 

Kup lub pożycz nowy kabel HDMI. Droższy, dobrej firmy. Ogólnie przy kablach im krótszy kabel tym lepszy sygnał.

Mam kilka kabli w tym firmowy Sony z Ethernetem i high speed. Wszystkie kable mają długość do 2m. Do tego inny 1.4 high speed bez sygnaturki, iż obsługuje ethernet.

 

Wydaje mi się, że problem leży po stronie monitora. Jest to Samsung SA350 - konstrukcja wiekowa, trzeba będzie pomyśleć o wymianie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...