Skocz do zawartości

Niedziałające wejscie hdmi w płycie głównej


Recommended Posts

Witam, otóż mam problem- nie działa mi wejscie hdmi w płycie głownej (w karcie normalnie działa), zestaw to http://www.morele.net/inventory/info/OFBZ9a/

 

Komputer składałem sam, włożyłem odpowiednio tą blaszke na sloty z tyłu komputera, komputer działa wszystko jest ok, tylko mam problem z własnie tym hdmi. 

 

Licze na pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A czy przypadkiem nie jest tak, że wejście hdmi na płycie działa razem z grafika zintegrowana?

W przypadku używania grafiki na pci ta zintegrowana nie działa co skutkuje niedziałający również hdmi na płycie.

Link to post
Share on other sites

Ale czytałem o tym troche i słyszałem, że powinno działać, zresztą zanim podpiąłem w ogóle karte graficzną i chciałem podlaczyc komputer pod hdmi (przy instalacji systemu) nie działało tak samo jak teraz, a może to jest wina tego że jakby hdmi musi być włożone do końca, a nie styka? ta pianka jest dosyc gruba poprostu od tej zaślepki.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Autor nie chce, aby obydwie karty w tym samym momencie wyświetlały obraz. Drogi autorze musisz doprowadzic do tego, aby w manadżerze urządzeń mieć taki oto stan kart graficznych. wówczas będzies mógł przekładać kabel HDMI na kartę z której chcesz skorzystać. Sprawdź czy integrated graphic nie masz na disabledhttp://i.imgur.com/FBxm1tn.jpg?1

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Autor nie chce, aby obydwie karty w tym samym momencie wyświetlały obraz. Drogi autorze musisz doprowadzic do tego, aby w manadżerze urządzeń mieć taki oto stan kart graficznych. wówczas będzies mógł przekładać kabel HDMI na kartę z której chcesz skorzystać. Sprawdź czy integrated graphic nie masz na disabledhttp://i.imgur.com/FBxm1tn.jpg?1

niestety mam tylko grafike gtx 970 i nie mam jakby linijki z zintegrowaną

Link to post
Share on other sites

W bios musisz mieć Inegrated Graphic ustawienie Enabled wówczas system wykryje grafikę intela i zamonituje o sterownik. Klikasz na zainstaluj i potem widzisz kartę w menadżerze. W dalszym ciągu niewiem jakie masz opcje pod pozycją Initiale Graphic. Ja usiebie, aby korzystać ze zintegrowanej grafiki przełączam kolejne opcje w bios: -zintegrowana grafika na enabled

-intel virtualization technology na enabled

-i w końcu uruchamianie z karty zintegrowanej u Ciebie (Initiale Graphic) na IGFX.

Jak bios zapisze ustawienia wyłączam PC i przekładam kabel HDMI.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...